کامپوزیت دندان برای چه سنی مناسب است

کامپوزیت دندان برای چه سنی مناسب است

زیبایی سن و سال نمی شناسد شاید این عبارت برای همه ما آشنا باشد و همواره برای داشتن ظاهری زیبا تلاش کنیم یکی از مواردی که در زیبایی تاثیرگذار است دندان ها می باشد زیرا در داشتن لبخندی زیبا اولین فاکتور ها دندان ها هستند. بنابراین با انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی برای داشتن لبخندی زیبا تلاش خواهیم نمود اما کامپوزیت دندان برای چه سنی مناسب است ؟ یکی از خدمات زیبایی دندان کامپوزیت می باشد ولی شاید اطلاعات شما درباره این روش کامل نباشد و بخواهید درباره آن بیشتر بدانید. این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر نیازی به نگرانی نیست چرا که با استفاده از ابزار ها و خدماتی که ارائه می شود می توانید تمامی مشکلات مربوط به زیبایی دندان ها می باشد را برطرف نمایید.

آیا کامپوزیت تغییر رنگ میدهد

کامپوزیت دندان برای چه سنی مناسب است

همان طور که می دانید کسانی که دندان های شکسته و یا با فاصله دارند می توانند با کامپوزیت دندان از داشتن لبخندی زیبا بهره مند شوند زیرا با این روش می توانند تمامی مشکلات دندان ها را برطرف کنند اما سوال اینجاست که کامپوزیت دندان برای چه سنی مناسب است ؟ استفاده از این روش محدودیت سنی ندارد اما دندانپزشکان معتقدند قبل از سن بلوغ برای این کار اقدام نشود زیرا همان طور که می دانید سن رشد استخوان ها در زنان ۲۰ و در مردان ۱۷ سالگی می باشد بنابراین لازم است رشد استخوان ها و دندان ها کامل شود تا بعد از انجام کامپوزیت مشکلی ایجاد نشود.

اما همیشه استثنا هم وجود دارد گاهی اوقات ممکن است به دلیل مشکلات ژنتیکی و یا به طور مادرزادی دندان ها بدشکل باشند که در این صورت می توان در سنین پایین هم برای اصلاح و بهبود دندان ها به روش کامپوزیت اقدام نمود. اما باید بدانید کامپوزیت ها باید هر چند وقت یکبار بررسی شوند و در صورت نیاز ترمیم شوند. همان طور  که قبلا هم اشاره کردیم کامپوزیت دندان محدودیت سنی ندارد اما لازم است بدانید اگر این کار در سنین پایین انجام شود نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری وجود دارد تا بتوانید مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید در حقیقت برای ماندگاری بیشتر نیاز به مراقبت هست.

مدت ماندگاری لمینت دندان

کامپوزیت یا لمینت دندان ؟

یکی از توصیه های ما به شما این است که اگر در سنین پایین مجبور به استفاده از خدمات زیبایی برای دندان ها هستید از لمینت برای داشتن لبخندی زیبا استفاده نکنید زیرا در این روش مینای دندان های شما تراشیده می شود و در سنین پایین این کار اصلا توصیه نمی شود زیرا مینای دندان های شما در سنین پایین کاملا سالم می باشد بنابراین بهتر است از کامپوزیت برای این کار استفاده کنید. اما باید بدانید که کامپوزیت استحکام لمینت دندان را ندارد اما در مقابل مزایای دیگری به همراه دارد.

اگر نظر یک دندانپزشکی زیبایی را در مورد کامپوزیت دندان بخواهید قطعا زمان مناسب برای انجام این کار را زمانی می داند که دندان های شما تغییر رنگ داده باشند و یا با مشکل شکستگی و یا فاصله بین دندان ها مواجه باشید در این شرایط برای برطرف کرن عیوب ظاهری دندان های کامپوزیت دندان توصیه می شود. حتما می دانید که اگر در سنین پایین از کامپوزیت دندان برای زیبا سازی دندان ها استفاده کنید ممکن است برای ترمیم و یا برطرف کردن مشکلاتی که برای کامپوزیت ها رخ می دهد به دندانپزشک مراجعه کنید.

بیشتر بدانید : عمر کامپوزیت دندان چقدر است

ممکن است افراد به ندرت برای کامپوزیت در سنین جوانی مراجعه کنند مگر آنگه دندان هایشان در اثر یک اتفاق آسیب دیده باشد و در این شرایط علاوه بر زیبایی مساله سلامت دندان ها نیز مطرح می باشد که باید در این مواقع برای برطرف کردن مشکل به دندانپزشک زیبایی مراجعه نمایید و از مشاوره های ایشان استفاده کنید. بدین منظور می توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی زیبادنت از مشاوره های رایگاه دندانپزشکان استفاده نمایید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید