چگونه کامپوزیت دندان را سفید کنیم

چگونه کامپوزیت دندان را سفید کنیم

مبحث زیبایی یکی از مسائلی است که این روزها بسیار به آن پرداخته می شود یکی از مسائلی که در زیبایی بسیار اهمیت دارد داشتن دندان هایی سالم و مرتب می باشد اما این روزها بازار زیبایی دندان فقط به مرتب بودن آن ختم نمی شود. مساله مهم دیگری که بسیاری از افراد را به سمت دندانپزشک زیبایی می کشاند سفید کردن دندان ها و داستن دندان هایی براق و درخشان است. گاهی اوقات ممکن است با کامپوزیت و لیمنت مشکلات ظاهری دندان ها را برطرف نمایید و به دنبال راه حلی برای سفید کردن دندان ها باشد چگونه کامپوزیت دندان را سفید کنیم سوالی که شاید شما هم به دنبال پاسخی برای آن هستید. پس با زیبادنت همراه شوید.

فیلم کامپوزیت ونیر دندان

چگونه کامپوزیت دندان را سفید کنیم

اگر برای اصلاح طرح لبخند خود از کامپوزیت استفاده کرده اید و یا می خواهید از کامپوزیت استفاده کنید بهتر است ابتدا در این باره اطلاعات خود را افزایش دهید و یا با دندانپزشک زیبایی خود در این باره مشورت کنید تا بعد از انجام این فرایند دچار نارضایتی نشوید. یکی از مواردی که ممکن است در انتهای کار دلیل اصلی نارضایتی شما شود انتخاب رنگ کامپوزیت دندان است. اگر از کامپوزیت دندان برای اصلاح و ترمیم شکستگی فقط یک دندان استفاده کنید ممکن است به مرور زمان دندان طبیعی شما تغییر رنگ دهد و این تضاد رنگی با کامپوزیت برایتان نارضایتی ایجاد نماید.

اما لازم است بگوییم این تفاوت رنگ زمانی رخ می دهد که شما در انتخاب رنگ کامپوزیت دندان بیش از اندازه تفاوت قائل شوید. البته لازم است بدانید مصرف قهوه، چای و مواد غذایی رنگی موجب تغییر رنگ کامپوزیت ها می شود بنابراین لازم است بعد از انجام کامپوزیت دندان عادات غذایی خود را اصلاح نمایید تا کامپوزیت دندان های شما همیشه سفید و براق باشند.

حال زمان آن رسیده است تا راه حل هایی برای سفید کردن کامپوزیت دندان در اختیارتان قرار دهیم. همان طور که می دانید با مراجعه به دندانپزشک زیبایی می توانید از تمامی این موارد مطلع شوید اما باید این نکته را خاطر نشان نماییم که قبل از انجام کامپوزیت بهتر است برای سفید کردن دندان های طبیعی اقدام نمایید تا بتوانید رنگ کامپوزیت دندان ها را بهتر انتخاب نمایید. یکی از راه های سفید کردن دندان های طبیعی بلیچینگ می باشد شما می توانید با این روش دندان های خود را سفید کنید.

فیلم کامپوزیت دندان شکسته

روش های مختلف برای سفید کردن دندان

اگر دندان های شما کامپوزیت می باشد و به دنبال راه حلی برای سفید کردن آن ها هستید توصیه می کنیم ابتدا از مسواک زدن شروع کنید ابتدا لازم است در انتخاب مسواک دقت نمایید زیرا موهای سفت مسواک می تواند از طول عمر کامپوزیت ها بکاهد همچنین باعث تحلیل رفتن خط لثه می شود و این موضوع می تواند منجر به دیده شدن پایه های کامپوزیت شود بنابراین بهتر است مسواک های نرم برای تمیز کردن کامپوزیت ها استفاده نمایید.

اگر سیگاری هستید و دندان های خود را کامپوزیت کرده اید باید بگوییم کار بسیار اشتباهی کرده اید زیرا تنها راه حل برای سفید ماندن کامپوزیت ها ترک کردن سیگار می باشد زیرا اگر راه حل دیگری داشت شما از دندان های طبیعی خود استفاده می کردید. همان طور که می دانید سیگار کشیدن یکی از دلایل اصلی زردی دندان ها محسوب می شود.

بیشتر بخوانید : فیلم کامپوزیت دندان شکسته

می توانید از خمیر دندان های پولیش دار برای سفید کردن کامپوزیت ها استفاده نمایید زیرا این خمیر دندان ها برای از بین بردن لکه ها از روی کامپوزیت ها کاربرد زیادی دارند اما توجه داشته باشید از جوشیرین و یا خمیر دندان دارای جوش شیرین برای کامپوزیت استفاده نکنید زیرا باعث سایش کامپوزیت ها می شود همین طور طول عمر کامپوزیت را کم می کند همچنین باعث کدر شدن کامپوزیت ها می شود. شاید بگویید جوش شیرین بهترین تمیز کننده برای دندان های طبیعی می باشد درست است اما برای کامپوزیت ها درست برعکس عمل می کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید