چرا کامپوزیت زرد میشود

چرا کامپوزیت زرد میشود

چرا کامپوزیت زرد میشود ؟ شاید بهتر است برای پاسخ به این سوال تجربه یکی از بیماران در این مورد را با شما به اشتراک بگذاریم یکی از بیماران در بهمن سال ۱۳۹۹ ، شش دندان فوقانی جلو را کامپوزیت کرده است و بعد از مدتی متوجه زرد شدن کامپوزیت ها شده است چرا کامپوزیت شروع به زرد شدن می کند. آیا می توان مجدد کامپوزیت ها را براق یا سفید نمود ، یا دندانپزشک مجبور است کامپوزیت را دوباره انجام دهد؟ برای یافتن پاسخ این سوالات با زیبادنت همراه شوید.

چرا کامپوزیت زرد میشود

برخی از تفاوت های بین روکش های پرسلن و نوع اتصال کامپوزیتی که اکثر دندانپزشکان ارائه می دهند عبارتند از:

  • مقاومت : روکش های پرسلن سخت است ، اما کامپوزیت نرم است
  • مقاومت در برابر لک : روکش های پرسلن تغییر رنگ نمی دهند و بهتر از مینای دندان در برابر لکه مقاومت می کنند. کامپوزیت در معرض لک است ، اما دندانپزشک زیبایی معمولاً می تواند تغییر رنگ سطح را جلا دهد. لکه هایی که جذب کامپوزیت می شوند ، از بین نمی روند.
  • ماندگاری طولانی : روکش های پرسلن می توانند ۱۵ سال یا بیشتر دوام داشته باشند ، اما کامپوزیت باید هر پنج سال یا عوض شود یا ترمیم شود.

خبر خوب این است که با اتصال کامپوزیت ، می توانید لکه ها و زردی دندان ها را از بین ببرید و ظاهر زیبایی برای دندان هایتان ایجاد نمایید اما راه حل برای جلوگیری از زرد شدن کامپوزیت ها چیست ؟ همان طور که می دانید بر روی سطح کامپوزیت خراش های ریزی ایجاد می شود که باعث می شود انواع لکه ها را به خود جلب کند. با انجام ترمیم دوره ای می توانید از شر خراش ها و لکه های همراه آن خلاص شوید و براقیت را به سطح کامپوزیت باز گردانید.

چگونه از زرد شدن کامپوزیت ها جلوگیری کنیم ؟

شما می توانید از ایجاد لک روی کامپوزیت دندان هایتان و یا اصطلاحا از زرد شدن کامپوزیت پیشگیری کنید. این مراحل به شما کمک می کند ظاهر کامپوزیت ها را برای مدت طولانی تری حفظ کنید.

  1. دندانپزشک متخصص زیبایی انتخاب کنید : اگرچه دندانپزشکان عمومی هم می توانند دندانهایتان را کامپوزیت کنند اما دندانپزشکان متخصص زیبایی موجودی کاملی از مواد کامپوزیت دارند. دندانپزشک زیبایی کامپوزیت با کیفیت بالا را ارائه می دهد که ماندگاری بیشتری دارد.
  2. از خمیردندان های ساینده استفاده نکنید : استفاده از خمیر دندان هایی که باعث خراش سطح کامپوزیت و افزایش خطر لک شدن دندان نمی شود تهیه کنید.
  3. نوشیدن نوشیدنی های رنگی را محدود کنید : اگر نوشابه های تیره ، چای یا قهوه زیاد می نوشید ، از نگه داشتن این نوشیدنی ها در دهان خودداری کنید. نوشیدنی های گرم مانند قهوه و چای به راحتی بر روی دندان و کامپوزیت لک می گذارند. بعد از نوشیدن نوشیدنی های رنگی ، آب بنوشید یا دهان خود را بشویید.

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

تجربه بیماران در مورد چرا کامپوزیت زرد میشود

یکی از بیماران به کلینک زیبادنت مراجعه کرده است و تجربیات خود را بعد از انجام کامپوزیت در یک مرکز دیگر با ما در میان گذاشته و از ما برای برطرف شدن مشکلش کمک خواسته است.

من کمتر از یک هفته است که کامپوزیت دندان انجام داده ام اما شروع به زرد شدن می کند. من خیلی خوشحال شدم که دندانهایم زیبا به نظر می رسند. آیا می توانستم با آنها کاری انجام دهم؟ من از آنها مراقبت کرده ام. من حتی به مسواک زدن با جوش شیرین روی آوردم زیرا فکر می کردم این باعث تمیزتر شدن آنها می شود. نمی دانم چه اشتباهی رخ داده است. میشه به من کمک کنید؟

جوش شیرین در واقع به کامپوزیت بسیار آسیب می رساند زیرا بسیار ساینده است. ما این را “تقصیر شما” نمی دانیم. شما در مورد چگونگی مراقبت از کامپوزیت ها راهنمایی نشده اید کامپوزیت های این بیمار نیاز به ترمیم دارد تا دوباره صاحب لبخندی زیبا شوید اما دقت داشته باشید مانند کاری که برای سلامت دهان و دندان خود انجام می دهید ، دو بار مسواک زدن در روز و نخ دندان کشیدن یک بار در روز را حتما انجام دهید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید