چرا ایمپلنت گران است

چرا ایمپلنت گران است

ظهور ایمپلنت دیجیتال، امروزه دنیای جدیدی را برای جایگزینی دندان های از دست رفته در اختیار بیماران قرار داده است. با این حال ، این گزینه ساده فریبنده دندانپزشکی برای اجرای صحیح و بازیابی آن به روشی که سالها برای شما کاربردی باشد، نیاز به مهارت دارد. در این مطلب توضیح داده می شود که چرا ایمپلنت گران است و همچنین اینکه چرا ایمپلنت دیجیتال ارزش پرداخت هزینه های بالا را دارد ؟

چه چیزهایی برای ایمپلنت مضر است

چرا ایمپلنت گران است

هنگامی که دندانپزشک به شما می گوید باید ایمپلنت کنید ، برای شما مهم است که قبل از انجام این گزینه درمانی ، از نظر زمان و هزینه درگیر شوید زیرا هنگامی که در مورد ایمپلنت صحبت می کنیم ، باید درک کنید که چندین مولفه و مرحله وجود دارد و این به زمان و هزینه نیاز دارد. اجزای سازنده ایمپلنت عبارتند از: فیکسچر ایمپلنت که در استخوان فک قرار می گیرد ، تاج ایمپلنت و اغلب اوقات بر روی پایه ای قرار دارد که تاج ایمپلنت به آن متصل است. هر کدام از این اجزا هزینه مربوط به خود را دارند.

همانطور که قبلا ذکر شد ، باید در نظر بگیرید که ایمپلنت در یک فضای سه بعدی قرار می گیرد بنابراین قرارگیری صحیح بدنه ایمپلنت در این فضا بسیار مهم است. یک ایمپلنت که در موقعیت نامناسبی قرار دارد ، می تواند نیروهای مضر و استرس هایی را به آنها وارد کند که منجر به شکست شود.

اگر بیش از یک دندان از دست رفته باشید ، ممکن است به چندین کاشت نیاز داشته باشید. هزینه چندین ایمپلنت بسته به تعداد دندانهای از دست رفته و تعداد کاشت های مورد نیاز متفاوت است. یک تصور غلط رایج وجود دارد که برای هر دندان از دست رفته ایمپلنت لازم است. غالباً در یک بازه طولانی ، جایی که سه دندان پشت سر هم وجود ندارد ، ممکن است فقط به دو کاشت نیاز باشد. هزینه ممکن است بسته به نیازهای فردی شما ، هزینه های اضافی مرتبط ، تعداد واحدهای دندان مورد نیاز و مواد مورد استفاده متفاوت باشد.

هزینه کاشت دندان با ایمپلنت واقعاً چقدر است؟

حداقل قبل از قرار دادن ایمپلنت ، دندانپزشک باید یک عکس اشعه ایکس از دندان ها بگیرد. ترجیحاً از تصویر CBCT استفاده می شود. اما در ایمپلنت دیجیتال با استفاده از اسکنر های دهانی از بافت سخت و نرم دهان شما تصویر برداری می شود. تصویر CBCT امکان ارزیابی صحیح تراکم و کاهش سن استخوان را فراهم می کند. از آنجا که یک کاشت باید در یک فضای سه بعدی قرار بگیرد، CBCT امکان برنامه ریزی مناسب کاشت برای موقعیت ، عمق و زاویه را در آن فضا فراهم می کند. این به تحقق ضرب المثل قدیمی کمک می کند: “دو بار اندازه گیری ، یک بار برش”. پس از تعیین موقعیت ایمپلنت از تصویر CBCT ، یک گاید جراحی تهیه می شود که یک الگوی دقیق برای قرار دادن ایمپلنت ارائه می دهد. متأسفانه هزینه این ابزارهای تشخیصی و درمانی دیجیتال بسته به تعداد دندانپزشک و نیاز دندانپزشک متفاوت است.

بیشتر بدانید : آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود

لازم به ذکر است هر دندانی که نیاز به کشیدن آن قبل از ایمپلنت باشد هزینه اضافی است و بسته به پیچیدگی کشیدن ، هزینه آن متفاوت خواهد بود. در صورت مطلوب بودن محل استخراج ، گاهی اوقات می توان ایمپلنت را همزمان با کشیدن دندان انجام داد. در این شرایط ، ممکن است به روشهای کمکی دیگری مانند پیوند استخوان یا لثه برای جمع شدن و جایگزینی آنچه ممکن است با گذشت زمان از بین برود ، نیاز نباشد.

چه دندانپزشکی باید ایمپلنت را انجام دهد؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، هزینه کل ایمپلنت بسته به اینکه آیا به روشهای جراحی جانبی برای قرار دادن ایمپلنت نیاز دارید ، متفاوت است. متخصص ایده آلی که باید ایمپلنت شما را قرار دهد ، یک جراح دندانپزشکی است ، یا یک جراح دهان یا پریودنتیست ، هر دوی آنها چندین سال آموزش رسمی جراحی را فراتر از دانشکده دندانپزشکی گذرانده اند. از این دو ، یک پریودنتیست علاوه بر این در زمینه مدیریت بافت لثه و جراحی پلاستیک لثه آموزش دیده است.

به دلیل آموزش و تخصص اضافی ، یک متخصص ممکن است هزینه های بیشتری را متحمل شوید. با این حال ، به دلیل عوارضی که می تواند با ایمپلنت همراه باشد ، بهتر است به مراکز تخصصی ایمپلنت دیجیتال در تهران مراجعه نمایید و قبل از هر تصمیم گیری آنها را بازیابی کنید. علاوه بر این ، برای نگهداری طولانی مدت از ایمپلنت مهم است که متخصص دندانپزشکی بتواند نظافت منظم دندان را به شما ارائه دهد. اگر در فکر انجام ایمپلنت هستید ، امروز با زیبادنت تماس بگیرید تا برای کاشت دندان شما را بسنجد و لبخندی را که شایسته شماست به شما بدهد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید