پر کردن دندان

پرکردن دندان

پرکردن دندان

اگر دندانی شروع به پوسیدگی های سطحی کرد، آن موقع است که دندانپزشک پرکردن دندان را توصیه می کند.اگر دندان شکسته باشد، یا آسیبی هم دیده باشد، پرکردن دندان یکی از گزینه های درمانی توصیه شده می باشد. در بسیاری از بیماران،پرکردن جدید نیاز به جایگزینی دندانی دارد که قبلا پرشده و الان نیاز به پر شدن دارد. آپشن های متفاوت و بسیاری هست که می توان ماده مورد استفاده برای پر کردن دندان را انتخاب کرد.

 

چه موادی که برای پر کردن دندان استفاده می شوند؟

با پیشرفت های امروزی در دندانپزشکی، انتخاب های بسیاری آمده اند که هرکدام مواد مختلف پرکردنی را هم معرفی می کنند. این روزها، یک دندان می تواند با مواد نقره ای رنگ به اسم آمالگام، طلا، پرسلین، یا کامپوزیت رزین پر شود. آمالگام نقره ای حاوی ترکیبی از جیوه، مس،روی، قلع و نقره می باشد. اما کامپوزیت رزین های پرکردنی، دقیقا همرنگ دندان طبیعی می باشند و از پلاستیک درجه بالایی در دندانپزشکی ساخته شده اند.

مواد پرکننده دندان

آمالگام

•مقاومت بالا و مناسب برای دندان های خلفی
•مقرون به صرفه

کامپوزیت

•همرنگ دندان
•کاهش تراش دندان و حفظ دندان سالم

سرامیک

•رنگ پذیری کمتر به مرور زمان

ایمپلنت دیجیتال

پرکردن دندان
پرکردن دندان
پرکردن دندان

سوالات متداول

چگونه از دندان پر شده مراقبت کنیم؟

خمیر دندان مخصوص دندان های حساس، به سلامتی و حفاظت از مینای دندان کمک می کند و از پوسیدگی دندان در آینده محافظت می کند.

علاوه بر این, نخ دندان برای لثه های حساس نباید ناحیه اطراف دندان را احساس کند

چه زمانی باید پر کننده های دندان را تعویض کرد ؟

اگر متوجه علائم سایش روی دندان هایتان شدید, مانند ترک یا مناطق خراب شده, به دندان پزشک مراجعه کنید که جای پر شدگی ها را هرچه زودتر جایگزین کنید. ادامه جویدن با یک پر شدگی آسیب دیده می تواند باعث ترک دندان شود و نیازمند ترمیم بیشتر و خراب تر شدن دندان شود

پر شدگی دندان چقدر می ماند؟

طول عمر پر شدگی دندان ها بستگی به نوع ماده ای دارد که برای پر کردن دندان استفاده می شود. بعضی از آن ها طولانی تر از بقیه عمر می کنند.ولی در کل اگر به درستی از دندان پر شده مراقبت شود تا 25 سال می تواند دوام داشته باشد. 

هزینه پرکردن دندان چقدر است؟

هزینه پر کردن دندان به عامل‌های متعددی بستگی دارد که بعضی از آنها عبارت‌اند از:

نوع پرکردگی دندان، برای مثال پر کردن دندان با کامپوزیت معمولاً گران‌تر از آمالگام است، چون پر کردن دندان با مواد همرنگ به مهارت بیشتر، مواد گران‌تر و تجهیزات جدیدتر نیاز دارد

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

تلفن تماس :۸۸۳۷۴۱۱۳-۰۲۱ / ۸۸۳۷۹۲۳۴-۰۲۱

قسمت دیدگاه بسته شده است.