معایب ایمپلنت دیجیتال

معایب ایمپلنت دیجیتال

اگر شما هم دندان از دست رفته دارید و در مورد جایگزینی دندانهای از دست رفته به دنبال یک راه حل هستید باید بگوییم متأسفانه هر خدمات دندانپزشکی برای هر بیمار مناسب نیست. وقتی نوبت به جایگزینی دندان های از دست رفته می رسد ، چند گزینه مختلف پیش رو دارید. به نظر می رسد مشهورترین آنها ایمپلنت دیجیتال ، پل های دندانی و دندان های مصنوعی کامل یا جزئی است. اگر بهترین درمان را می خواهید ، دندانپزشک معمولاً کاشت دندان را توصیه می کند. بنابراین بهتر است درباره مزایا و معایب ایمپلنت دیجیتال بخوانید تا ببینید آیا کاشت دندان مناسب شما است یا خیر ؟ آیا گزینه ایده آل برای درمان ایمپلنت دیجیتال است ؟

ایمپلنت دیجیتال

معایب ایمپلنت دیجیتال

کاشت دندان به روش ایمپلنت دیجیتال پرهزینه است، اولین و مهمترین عیب ایمپلنت دیجیتال گران بودن آن است اما باز هم یکی از روش های مقرون به صرفه می باشد. ما به شما خواهیم گفت که چرا ایمپلنت دیجیتال مقرون به صرفه ترین گزینه می باشد همان طور که می دانید ایمپلنت دیجیتال یکی از درمان های پیشرفته و امروزی در زمینه کاشت و جایگزینی دندان از دست رفته است.

بیماری که دندان های از دست رفته زیادی داشته باشد درمان از طریق ایمپلنت دیجیتال ممکن است هزینه زیادی به همراه داشته باشد اما لازم است بدانید این روش دائمی است و شما می توانید از ایمپلنت دندان سال ها استفاده نمایید مانند دندان طبیعی. برای اینکه بدانید هزینه کاشت دندان یا ایمپلنت دیجیتال برای شما چقدر است، لطفاً یک مشاوره با دندانپزشک زیبادنت ترتیب دهید تا بفهمید هزینه درمان کاشت دندان شما چقدر است ممکن است مقرون به صرفه تر از آنچه شما فکر می کنید باشد.

از دیگر معایب ایمپلنت دیجیتال این است که به احتمال زیاد نمی توانید از بیمه استفاده نمایید. البته ، شما می توانید قبل از مشاوره با زیبادنت با بیمه دندانپزشکی خود تماس بگیرید تا ببینید آیا ایمپلنت دیجیتال مواردی است که ممکن است تحت پوشش بیمه قرار بگیرد یا خیر.

آیا ایمپلنت دیجیتال نیاز به جراحی دارد ؟

خوشبختانه با ورود ایمپلنت دیجیتال دیگر نیازی به جراحی برای کاشت دندان از بین رفت یکی از معایب مهم کاشت دندان به روش معمولی این است که برای قرار دادن ایمپلنت نیاز به جراحی است. ممکن است فکر کنید این یک مسئله بزرگ نیست اما خطرات و عوارضی که شما برای کاشت دندان به روش معمولی متحمل می شوید شامل عفونت ، آسیب به دندانهای دیگر ، تاخیر در ترمیم استخوان ، آسیب عصبی ، خونریزی طولانی مدت ، شکستگی فک و موارد دیگر است. در صورتی که کاشت دندان به روش دیجیتال این خطرات و عوارض را از بین برده است.

ایمپلنت دیجیتال می توانند برای شما مادام العمر و دائمی باشند، اما خدمات دیگری که برای جایگزینی دندان های از دست رفته ارائه می شود بعد از گذشت زمان نیاز به ترمیم دارد. از معایب این روش ها این است که شما ممکن است نیاز به تعویض ترمیم های خود داشته باشید که بسیار هزینه بر است. بیشتر بیمارانی که نیاز به تعویض ترمیم دارند ، بیمارانی هستند که در وهله اول از آنها مراقبت نکرده اند. اما ایمپلنت دیجیتال یک روش دائمی و ماندگار است.

کاشت دندان مدت زیادی طول می کشد تا بهبود یابد ؟

نکته دیگری که ممکن است بخواهید قبل از انتخاب روش مناسب برای جایگزینی دندان از دست رفته در نظر بگیرید این است که کلینیک دندانپزشکی زیبادنت قبل از انتخاب روش وضعیت بیمار را به طور کامل بررسی می نماید و وقت خود را صرف برنامه ریزی جراحی ایمپلنت دندان می کند تا اطمینان حاصل کند که ایمپلنت در بهترین نقطه ممکن برای نتایج طولانی مدت قرار گرفته است. اگر چه کاشت دندان می تواند به شما در حفظ توده استخوان در فک کمک کند ، اما از دست دادن استخوان در اطراف ایمپلنت هنوز امری عادی است. این از دست دادن طبیعی استخوان در طی سالها است. در صورت از دست دادن بیش از حد استخوان ، ممکن است لازم باشد که ایمپلنت دندان خود را تعویض کنید.

اگر به دنبال نتایج فوری برای دندانهای از دست رفته خود هستید ، ایمپلنت دندان به روش معمولی راه حل زود بازده ای نخواهد بود. یک عیب عمده ایمپلنت های دندانی به روش معمولی این است که مدت زمان طولانی باید سپری شود تا بهبود یابد اما ایمپلنت دیجیتال در ۷۲ ساعت شما را صاحب دندان می کند. برای شروع ، دندانپزشک ابتدا باید اطمینان حاصل کند که به اندازه کافی توده استخوانی در فک خود دارید تا کاشت دندان صورت گیرد. اگر استخوان در فک شما به اندازه کافی نباشد ، باید یک عمل جراحی پیوند استخوان انجام دهید. در صورت نیاز به کشیدن دندان ، این کار نیز باید از قبل انجام شود. تا زمانی که لثه های شما از استخراج و پیوند استخوان بهبود یابد نمی توانیم ایمپلنت های دندانی را بگذاریم.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید