مراقبت های بعد ایمپلنت دندان

مراقبت های بعد ایمپلنت دندان

کاشت دندان یا ایمپلنت دیجیتال یکی از جدیدترین روش های بازگرداندن لبخند فرد توسط دندانپزشکان است. این روش نفوذ بیشتری نسبت به دندان مصنوعی، پل ها یا بریج دارد ، و نکته مثبت این است که دائمی ، نسبتاً بدون درد و سریع است! شاید در همین یک جمله با برخی از مزیت های ایمپلنت دندان آشنا شده اید اگر می خواهید درباره مراقبت های بعد ایمپلنت دندان بیشتر بدانید با زیبادنت همراه شوید.

روش کار ایمپلنت دندان چگونه است؟

روش های کاشت دندان به روش معمولی یا سنتی مراحل مختلفی را شامل می شود و مراحل درمان ممکن است در بیماران متفاوت باشد. فرآیندهای اصلی شامل مشاوره اولیه ، جراحی اول ، قرار دادن پایه و قرار دادن تاج است. بنابراین ، ممکن است کل روند ۸ ماه طول بکشد ، به شرطی که هیچ عارضه ای پیش نیاید. این روش خود شامل بی حسی موضعی است. با این کار دندانپزشک می تواند خط لثه را برش دهد تا محل کاشت ایمپلنت برای همیشه مشخص شود.

اگرچه این به نظر دردناک می رسد ، اما لازم اسنت بدانید فک فاقد هرگونه عصب است بنابراین درد زیادی را حس نمی کنید فقط ممکن است کمی فشار روی فک را احساس کنید. معمولاً بیماران بعد از انجام عمل کاشت دندان مقداری درد را تجربه می کنند. در ابتدا ، این ناراحتی ممکن است یک تا دو روز طول بکشد. با این حال ، ممکن است برخی از بیماران تا ۱۰ روز در محل کاشت احساس درد داشته باشند.

اگر چه مقداری درد پس از جراحی پیش بینی می شود ، اما نباید بیش از دو هفته طول بکشد. دردی که بیش از این دوام داشته باشد باید یک پرچم قرمز باشد و توصیه می شود با متخصص دندانپزشکی خود مشورت کنید. یک بیمار ایمپلنت دندانی همچنین می تواند بپرسد: چرا کاشت دندان من حتی بعد از جراحی درد می کند؟ کبودی لثه در اطراف محل کاشت اغلب این درد را ایجاد می کند، علاوه بر درد و کوفتگی لثه ، بعد از عمل کاشت دندان انتظار می رود:

  • ناراحتی در اطراف گونه ها ، چانه و زیر چشم
  • خونریزی جزئی
  • تورم لثه در اطراف محل کاشت

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

مراقبت های بعد ایمپلنت دندان را جدی بگیرید

دندانپزشک ممکن است داروی ضد درد را قبل از جراحی برای شما فراهم کند. این کار به محض از بین رفتن بیهوشی یا بی حسی به شما کمک می کند. انتظار برخی ناراحتی ها پس از عمل طبیعی است ، اما دندانپزشک به شما کمک می کند تا این مشکل را مدیریت کنید. بیشتر اوقات یک برنامه مراقبت های ویژه ارائه می شود تا اطمینان حاصل شود که نیازهای فردی شما برآورده شده و تأمین می شود. این بدان معناست که بهبودی شما تا حد امکان بدون درد است.

همان طور که می دانید زمان بهبودی به تعداد ایمپلنت ها و سطح سلامت کلی شما بستگی دارد ، اما اکثر بیماران ۱۰ روز پس از عمل بهبود می یابند.اگرچه انتظار می رود پس از گذشت ۷ روز اول هنوز ناراحتی جزئی را تجربه کنید ، اما اگر درد از مرز دو هفته گذشته است ، برای اطمینان از عدم وجود عفونت ، قرار ملاقات بعدی را تعیین می کنید.

شایان ذکر است که این نتیجه بسیار نادر است ، اما در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای کاهش و محافظت در برابر عفونت انجام دهید. در ابتدا لازم است که به توصیه های دندانپزشک خود عمل کنید ، از کشیدن سیگار پرهیز کنید و بهداشت دندان را مطابق با برنامه بهبودی خود حفظ کنید.

مراقبت های لازم در خانه بعد از ایمپلنت دندان

برای کمک به بی حس شدن درد و کاهش تورم ، کیسه یخ را روی گونه خارجی قرار دهید.

با استفاده از آب نمک گرم به آرامی قرقره کنید. این ممکن است کمی سوزش ایجاد کند اما به شما کمک می کند تا باکتری های عفونی را از بین ببرید.

اطمینان حاصل کنید که کل بدن شما به مقدار کافی استراحت می کند. این به معنای عدم وزنه برداری و ورزش شدید است.

در این مدت غذاهای سرد ، نرم یا خالص ترجیح داده می شوند.

اگر فکر می کنید ممکن است به خدمات کاشت دندان نیاز داشته باشید ، امروز با شماره ۸۸۳۷۴۱۱۳-۰۲۱ دندانپزشکی زیبادنت تماس بگیرید تا برای یک مشاوره رایگان به شما نوبت دهند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید