مراحل ایمپلنت دیجیتال

مراحل ایمپلنت دیجیتال

این روزها به جرات می توان گفت در دنیای دیجیتال زندگی می کنیم بنابراین درمان های دیجیتال هم می تواند بخشی از این دنیا را تشکیل دهد. درمان های دیجیتال در دندانپزشکی هم راهش را باز کرده است و با استفاده از ابزارها و اطلاعات دقیقتر به دندانپزشکان کمک می کند تا در بهبود روشهای درمانی به بیماران حس امنیت و رضایت بیشتری القا نمایند. شاید بهتر است با مراحل ایمپلنت دیجیتال بیشتر آشنا شوید و از محاسن این روش جدید بدانید تا دیگر نگران دندان های از دست رفته نباشید. خوشبختانه این روزها در سراسر دنیا از روش ایمپلنت دیجیتال برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود.

مراحل ایمپلنت دیجیتال

با ورود روش ایمپلنت دیجیتال در ایران و استفاده از این روش برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته متقاضی برای انجام بیشتر شد اما هنوز هم اطلاعات بسیاری از افراد درباره این روش کامل و جامع نمی باشد و برخی افراد به دلیل عدم آگاهی کامل درباره مراحل ایمپلنت دیجیتال و به دلیل ترس از جراحی ترجیح می دهند بی دندانی را تجربه کنند و برای جایگزینی دندان راه حلی ندارند! کلینیک دندانپزشکی دیجیتال زیبادنت با هدف ارتقا سطح آگاهی افراد در زمینه ایمپلنت دیجیتال سعی دارد ترس شما را از بین برده و لبخند رضایت را بر چهره شما ماندگار نماید.

قبل از هر اقدامی برای انجام درمان های دندانپزشکی با مراجعه به دندانپزشک از شما اطلاعاتی در قالب عکس opg خواسته می شود تا وضعیت دندان ها و فک و لثه بررسی شود اگر می خواهید با روش ایمپلنت دیجیتال مشکل بی دندانی خود را برطرف نمایید لازم است این اطلاعات دقیق تر و جزئی تر بررسی شود به همین منظور باید سیتی اسکن از فک یا CBCT هم انجام شود هر چه اطلاعات دقیق تر باشد ریسک خطا کهش یافته و دقت کار چند برابر خواهد شد.

ایا ایمپلنت مادام العمر است

جمع آوری اطلاعات در ایمپلنت دیجیتال

همان طور که می دانید برای قرارگیری تاج دندان لازم است بافت نرم و لثه بررسی شود که این کار با استفاده از اسکنرهای دیجیتال انجام می شود. با استفاده از ابزار ها و نرم افزارهای خاص اطلاعات موجود پردازش شده و ایمپلنت دیجیتال طراحی می شود در حافظه این نرم افزارها اشکال تمامی برندهای معتبر ایمپلنت ثبت شده است و با توجه به انتخاب دندانپزشک یکی از ایمپلنت ها برای قرار گیری ست می شود با توجه به اطلاعات موجود قطر و طول ایمپلنت و جایگاه آن برای قرارگیری در استخوان فک در نرم افزار ثبت می شود درنهایت اطلاعات برای ساخته شدن گاید جراحی به لابراتوار ارسال می شود.

توجه داشته باشید اطلاعات هر فرد به صورت منحصر به فرد می باشد و با دیگری تفاوت دارد بنابراین گاید جراحی هر فرد با دیگری تفاوت دارد پس از ساخته شدن گاید جراحی دندندانپزشک می تواند با استریل کردن آن و قرار دادن آن بر روی فک بیمار بدون نیاز به جراحی و با پانچینگ کاشت ایمپلنت را انجام دهد.

بیشتر بدانید : ایمپلنت دیجیتال از نگاه زیبادنت

آیا دیجیتال ایمپلنت خوبه ؟

استفاده از روش ایمپلنت دیجیتال خطای کار دندانپزشکان را به صفر می رساند و همین موضوع می تواند دلیل اصلی آرامش دندانپزشکان هنگام کار باشد همین طور این روش نیاز به جراحی برای داشتن دندان را از بین برده است و بسیاری از بیماران به دلیل ترس از جراحی بی دندانی را ترجیح می دادند همین موضوع می تواند دلیلی بر تغییر انتخاب این افراد باشد. با استفاده از ابزار های دقیق و اطلاعات موجود ایمپلنت در بهترین موقعیت قرار می گیرد و دیگر نیازی به نگرانی های بعدی نخواهد بود. از دیگر محاسن ایمپلنت دیجیتال قرارگیری روکش دائمی به جای موقت در همان ابتدا می باشد.

شاید تنها عیب این روش تجهیزات و ابزار های آن باشد که هر دندانپزشک و کلینیکی به آن مجهز نیست و از این روش استفاده نمی کند در حقیقت تنها مشکل نبود امکانات کامل می باشد. اما نیاز به نگرانی نیست چرا که کلینیک دندانپزشکی دیجیتال زیبادنت با این هدف ایجاد شده است و با استفاده از دستگاه های تمام دیجیتال تنها کلینیک مجهز به ابزار های ایمپلنت دیجیتال در تهران می باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید