لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان یک لایه همرنگ دندان، در راستای بهبود وضعیت سلامت دندان‌ها، اصلاح فرم دندانی و طرح لبخند است که متناسب با شکل و ویژگی‌های دندانی هر شخص به صورت منحصر به فرد ساخته می‌شود. لمینت دندان یکی از خدمات دندانپزشکی می‌باشد که در سال های اخیر افراد بسیاری را جذب خود نموده و به عنوان یکی از متداول‌ترین راهکارهای درمانی ترمیم و زیبایی دندانپزشکی امروزه متقاضیان زیادی دارد. جهت لمینت دندان لایه‌های نازک از موادی با رنگ های طبیعی و نزدیک به رنگ دندان ساخته می‌شود تا رنگ، ظاهر، اندازه و طول دندان‌ها را تغییر داده و برای افراد لبخندی گیراتر و زیباتر ساخته شود.

انواع لمینت

جنس لمینت دندان معمولا دو نوع می باشد:

•  لمینت سرامیکی

•  ونیر کامپوزیت

 

لمینت سرامیکی

لمینت دندان شامل دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی است. لمینت دندان سرامیکی از جنس چینی یا سرامیک است که ثبات رنگی و زیبایی بیشتری در مقایسه با لمینت دندان کامپوزیتی دارد و همچنین از مقاومت بالاتری برخوردار است.

نحوه انجام لمینت دندان سرامیکی به این صورت است ابتدا مقداری از مینای دندان تراش داده شده و سپس قالب گیری انجام می‌شود، پس از آن بر روی دندان یک ترمیم موقتی قرار می‌گیرد و قالب تهیه شده برای لابراتوار ارسال خواهد شد. لمینت سرامیکی در واقع با قطر نیم میلیمتر ترکیبی از چندین لایه بسیار نازک مستحکم سرامیکی هستند که توسط پزشک متخصص ساخته می‌شود که با استفاده از باندهای رزینی بر روی دندان چسبانده می‌شود و هدف از به کارگیری این روش ترمیم و زیبا نشان دادن دندان پوسیده، رفع لکه‌ دندان، تغییر رنگ دندان، حذف فواصل بین دندانی، ترمیم لب پریدگی دندان و همچنین مرتب سازی دندان‌ها است.

 

 

 

مزایای لمینت سرامیکی

مقاوم در برابر رنگ پذیری

پوشش دهی مناسب شکستگی دندان

بدون نیاز به بی حسی

جلوگیری از گسترش ترک دندان

استحکام بالا

اصلاح فرم، طول و پهنای دندان

ایمپلنت دیجیتال

لمینت دندان
لمینت دندان
لمینت دندان

سوالات متداول

ضخامت لمینت دندان چقدر است؟

ماندگاری لیچینگ دندان با توجه به رعایت بهداشت دهانی و دندانی فرد و پرهیز از تغذیه نامناسب بین 6 تا 24 ماه متغیر می باشد.

آیا می توان پس از مدتی لمینت سرامیکی را برداشت ؟

در این روش به علت تراش  دندان امکان برگشت به حالت اولیه ممکن نیست.

آیا لمینت به دندان طبیعی آسیب می زند؟

خیر، در صورتی که دندانپزشکتان متخصص ترمیم و زیبایی باشد و در این زمینه از تجربه کافی برخوردار باشد دندان های طبیعی تان آسیبی نخواهند دید.

آیا بعد از درمان لمینت دندان دچار حساسیت می شود؟

درمان لمینت هم مانند بقیه ی درمان های ترمیم دندان با حساسیت گرما و سرما روبروست و بعداز مدت زمانی این حساسیت از بین می رود.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

تلفن تماس :۸۸۳۷۴۱۱۳-۰۲۱ / ۸۸۳۷۹۲۳۴-۰۲۱

قسمت دیدگاه بسته شده است.