عوارض لمینت دندان

عوارض لمینت دندان

لبخند خود را به لبخندی تبدیل کنید که بی نقص و زیبا به نظر برسد. این کار را می توانید طوری انجام می دهید که هنوز از دندان های طبیعی خود استفاده می کنید، بنابراین نیازی به جراحی نیست و زمان بهبودی کاهش می یابد. از آنجا که لمینت های دندان متناسب با دندانهای دیگر شما ساخته شده اند ، طبیعی به نظر می رسند و هیچ کس نمی تواند بگوید که کار دندانپزشکی زیبایی انجام داده اید. لمینت ماده ای مقاوم در برابر لکه است. این نشان می دهد که دندان های شما سفید و روشن باقی می ماند ، حتی اگر نوشیدنی مورد علاقه شما یک فنجان قهوه گرم باشد.اما برای بسیاری از مردم دانستن عوارض لمینت دندان هم حائز اهمیت است.

آیا لمینت دندان خوب است

عوارض لمینت دندان

از معایب لمینت های دندان می توان به هزینه ، نیاز احتمالی تعویض و یا تعمیر (در صورت امکان) ، نیاز به مراقبت بیشتر در گاز گرفتن و غذا خوردن و نیاز احتمالی استفاده از محافظ شب برای محافظت از روکش ها در هنگام خواب اشاره کرد. البته باید به خاطر داشت که لمینت دندان کاری برگشت پذیر نیست. اگر آنها را دوست ندارید ، توانایی نگهداری یا جایگزینی آنها را در آینده با موارد دیگر ندارید ، دندانها برای قرار دادن لمینت فرم گرفته اند. اگر لمینت شکسته شود ، جدا شود یا شما فقط آنها را دوست ندارید ، دندان بدون لمینت دیگر زیبایی ظاهری نخواهد داشت و لبخند شما زیبا به نظر نمی رسد.

بیشتر بدانید : آیا لمینت دندان درد دارد

شاید یکی از عوارض لمینت دندان این است که معمولاً ۲-۳ جلسه طول می کشد. به دنبال استفاده از لمینت دندان نباید از مراقبت های روزانه دهان و دندان خود غافل شوید. با این حال ، نگاه روزمره لمینت دندان دردسر اضافی ایجاد نمی کند. دندان ها حداقل دو بار در روز مسواک زده می شوند و استفاده از نخ دندان و دهان شویه برای مراقبت های روزانه از دهان و دندان کافی است. با این حال ، توجه به این نکته مهم است که حرکاتی مانند گاز گرفتن غذای سخت با لمینت می تواند باعث بیرون آمدن یا شکستن آن شود. به همین دلیل ، عوارض لمینت دندان برای کسانی که دندان خرد می کنند و یا مشکل دندان قروچه دارند بیشتر است البته که لمینت برای این افراد توصیه نمی شود.

لمینت دندان چه مشکلاتی را برطرف می کنند؟

نشانه های بسیاری از کاربرد لمینت دندان وجود دارد. اگرچه میزان تقاضا برای افرادی که از فرم دندان خود ناراحت هستند ، بیشتر است ، اما افرادی که بین دندان هایشان شکاف دارند ، اغلب می خواهند دندان های لامینی (لمینت دندان) بسازند. لمینت دندان برای کسانی که شکایت دارند رنگ دندانهایشان تغییر کرده است توصیه می شود. بیمارانی که دندان های آنها به دلیل عوامل ژنتیکی یا مادرزادی آسیب دیده است ، ممکن است با ساختن لمینت دندان (پوسیدگی ، شکستگی و غیره) یا سایر شرایطی که نیازی به ساییدگی بیش از حد دندان هایشان ندارند ، دندان های زیبایی داشته باشند. لمینت برای کسانی که نمی توانند با سفید کردن یا بلیچینگ نتیجه بگیرند توصیه می شود.

لمینت ها به طور معمول برای رفع موارد زیر استفاده می شوند:

  • دندانهایی که تغییر رنگ داده اند
  • دندانهایی که فرسوده شده اند
  • دندانهایی که تراش خورده یا شکسته شده اند
  • دندانهایی که نامرتب ، ناهموار یا نامنظم هستند
  • دندانهایی با شکاف بین آنها (برای بستن فضای بین دندانها)

فیلم تراش دادن دندان برای لمینت

هزینه لمینت چقدر است؟

بنابراین ، فکر می کنید ممکن است به لمینت دندان علاقه داشته باشید؟ فوق العاده! به طور طبیعی ، سوال بعدی بسیاری از بیماران این است: هزینه لمینت دندان چقدر است؟ خوب ، هزینه لمینت واقعاً بسیار به شرایط خاص شما بستگی دارد. کاش بتوانیم پاسخی آسان و تضمین شده به این سوال ارائه دهیم ، اما واقعاً لازم است یکی از دندانپزشکان زیبایی برای تعیین هزینه ، وضعیت دندان های شما را ارزیابی کند.

هزینه بسته به وضعیت دندان ها ، فک و تعداد لمینت متفاوت است. بسته به ارائه دهنده بیمه ، ممکن است بتوانید هزینه برخی از مراحل را از طریق بیمه پرداخت کنید. برخی از بیماران ترجیح می دهند لمینت ها را روی تمام دندانهای خود قرار دهند. دیگران ترجیح می دهند فقط لمینت ها را روی دندان های بالایی قرار دهند. بعضی فقط روی دندان های ۶ یا ۸ می خواهند که وقتی لبخند می زنند نشان داده شود. بهتر است یکی از دندانپزشکان زیبادنت وضعیت دندان های شما را ارزیابی کند که مشخص شود آیا واجد شرایط دریافت لمینت هستید یا خیر ، و در مورد هزینه در آن زمان بحث خواهید کرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید