عوارض بلیچینگ دندان

عوارض بلیچینگ دندان

همه آرزو دارند که مجموعه کامل از دندانهای سفید و راهی آسان و سریع برای رسیدن به آن سفید شدن دندان داشته باشند. بلیچینگ روش سفید کردن دندان و روشی بسیار رایج در دندانپزشکی زیبایی است که به چندین بیمار کمک کرده است تا طی سالیان سال به آرزوی سفید شدن دندان خود برسند. اما لازم است عوارض بلیچینگ دندان را بدانید زیرا سفید شدن دندان ها می تواند به دندان آسیب برساند ، به خصوص اگر اشتباه انجام شود. در واقع ، تقریباً تمام اقدامات دندانپزشکی دارای سطح مشخصی از خطر هستند و روش سفید شدن دندان نیز از این قاعده مستثنی نیست. دانستن این خطرات و عوارض جانبی کمک می کند تا تصمیم بهتری بگیرید.

بلیچینگ بهتره یا کامپوزیت

عوارض بلیچینگ دندان

به طور معمول ، دندانها با افزایش سن تیره می شوند و وقتی با سبک زندگی بد مانند نوشیدن بیش از حد قهوه و سیگار کشیدن طولانی مدت ترکیب شود ، این تغییر رنگ سرعت می گیرد. عوامل دیگری مانند دارو ، ژنتیک ، رژیم های غذایی ، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و غیره نیز می توانند دندان ها را به راحتی لک کرده یا تغییر رنگ دهند.

حساسیت به دندان: هنگامی که تحت درمان بلیچینگ دندان قرار می گیرید، به دلیل واکنش عوامل سفید کننده با لایه های زیرین دندان ، برای چند روز حساسیت دندان را تجربه می کنید. به طور معمول ، حساسیت دندان به دنبال روش بلیچینگ دندان باید فقط مدت کوتاهی طول بکشد ، اما در بعضی موارد ، ممکن است کمی طولانی شود ، به خصوص اگر آسیب قبلی دندان یا حفره داشته باشید. اگر حساسیت طبیعی به دندان دارید ، توصیه می شود قبل از انجام درمان های سفید کننده دندان ، با دندانپزشک خود مشورت کنید تا تمام اقدامات پیشگیرانه ممکن را انجام دهد.

تحریک لثه: بیشتر محصولات سفید کننده دندان حاوی غلظت بالایی از کاربامید پراکسید است که برای سفید کردن دندان ها به طور موثر ضروری است. با این حال ، این غلظت بالا می تواند در عین حال برای لثه ها و بافت های نرم دهان خطرناک باشد. اگرچه دندانپزشکان حرفه ای تا آنجا که ممکن است سعی می کنند از لثه ها و بافت های نرم در برابر محصولات سفید کننده دندان محافظت کنند ، اما گاهی اوقات محصولات می توانند به لثه بریزند و منجر به واکنش های شیمیایی نامطلوبی شوند که منجر به درد و تحریک می شود. با این وجود ، لثه ها انعطاف پذیر هستند و باید در طی چند ساعت از قرار گرفتن در معرض محصول سفید کننده دندان بهبود یابند.

عوارض سفید کردن دندان با ماندگاری طولانی

به طور معمول ، سفید شدن دندان نتایج زیبایی به همراه دارد. با این حال ، باید مراقب باشید که در این کار زیاده روی نکنید – انجام بیش از حد بلیچینگ دندان می تواند منجر به آسیب دائمی دندان شود. سفید شدن بیش از حد باعث می شود که دندان ها از نظر ظاهری کدر ، شکننده و شفاف ، تغییر رنگ و خاکستری به نظر برسند. وقتی این اتفاق افتاد ، ممکن است روش های درمان دیگر گزینه ای برای بازگرداندن ظاهر طبیعی دندان ها باشند.

بیشتر بدانید : بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد

اگرچه بیشتر عوارض بلیچینگ دندان موقتی است و باید پس از گذشت چند روز از بین برود ، اما سفید شدن بیش از حد و مداوم با محصولات سفید کننده غلیظ می تواند باعث عوارض منفی شود که ممکن است بسیار طولانی تر باشد. به عنوان مثال ، روش طبیعی بلیچینگ دندان باعث حساسیت موقتی دندان می شود ، اما سفید شدن بیش از حد دندان می تواند باعث ایجاد حساسیت دائمی دندان به دلیل آسیب عصب شود. سفید شدن بیش از حد دندان ها باعث از بین رفتن مینای دندان می شود و باعث تغییر رنگ دندان می شود. در چنین حالتی ، ممکن است عارضه سفید کننده دندان با خمیر دندان حاوی فلوراید تقویت کننده مینا یا دهانشویه معکوس شود.

زیبایی دندان در خانه

آیا دندان ها به طور دائمی سفید می شود ؟

متاسفانه سفید شدن دندان دائمی نیست. طول ماندگاری نتایج بسته به هر فرد متفاوت است، اما به طور معمول سفید شدن دندان می تواند از چند ماه تا ۳ سال طول بکشد. فاکتورهای زیادی وجود دارد که می تواند بر روی نتایج تأثیر بگذارد ، از جمله نوع لک شدن ، ضخامت مینای دندان ، نوشیدن نوشیدنی های رنگی مانند قهوه یا نوشابه و سیگار کشیدن. همچنین می توانید با نوشیدن آب فراوان ، رعایت بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن روزانه دو بار و استفاده از نخ دندان روزانه و انجام تمیز کردن دندان ها، لبخند روشن خود را حفظ کنید. ما می دانیم که هدف شما سفید و روشن نگه داشتن دندانها در تمام طول سال است ، اما زیبادنت توصیه نمی کند که بیش از حد از سفید کردن دندان استفاده کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید