طرح لبخند

طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند چیست؟

این روزها اصلاح طرح لبخند شاید از دغدغه های افراد بسیاری باشد ، همه علاقمند به داشتن زیباترین لبخند هستند اما گاهی به دلیل وجود مشکلاتی همچون بی نظمی در چیدمان دندان ها و یا رنگ بد آ‌ن‌ها از این نعمت محروم هستند.

 

زیبایی لبخند بی‌شک امری تصادفی و اتفاقی نیست و در واقع می توان گفت که حاصل هماهنگی میان اجزا صورت و دندان ها است. گاهی به دلیل عدم وجود هماهنگی می‌بایست تغییراتی در فرم لثه و حتی طول دندان ها و فاصله دندان ها ایجاد شود تا بتوان به هارمونی مورد نظر دست یافت.

 

دندان‌ها تاثیر بسیاری در چهره دارد و هر گونه عیب و نقص در آن‌ می‌تواند موجب نازیبایی در چهره شود. بنابراین نمی‌توان نسبت به ‌آن‌ها بی‌اهمیت بود. با انجام روش‌های درمانی زیبایی و کارهایی از قبیل پرکردن و کاشت دندان، ارتودنسی و جراحی لثه و همچنین سفید کردن دندان، ترمیم، روکش گذاری، بلند کردن طول تاج دندان و غیره، می‌توان لبخند زیبایی داشته باشید و همگی این روش‌ها تحت عنوان اصلاح طرح لبخند صورت می‌گیرند.

 

دندان هایی که طول بیشتری دارند ظاهر زیباتری را به فرد می دهند و داشتن دندان‌هایی که کوچکتر هستند، لبخندی لثه‌ای را بوجود می‌آورد. لبخند لثه‌ای یا لبخندی که در آن لثه بیش از حد معمول به چشم می‌آید یا متناسب نبودن لثه دور دندان‌ها از مشکلاتی است که امکان یک لبخند زیبا را از بسیاری افراد می‌گیرد.

زیبایی لبخند نتیجه‌ی توازن و هماهنگی چند جانبه‌ی دندان‌ها به صورت تک به تک و نسبت به همدیگر است. شکل و اندازه‌ی دندان‌ها نیز از این امر مستثنی نیستند.

برای طراحی لبخند و درمان دندان‌های کوچک و لبخند لثه‌ای می‌توان از روش‌هایی همانند کامپوزیت، لمینیت و افزایش دادن طول دندان‌ها و برخی از روش‌های درمانی لیزری که توسط متخصص انجام می‌شود بهره برد.

مزایای طراحی لبخند

افزایش اعتماد به نفس

برطرف نمودن مشکلات دندان و یا فک

داشتن ظاهری زیبا

ایمپلنت دیجیتال

اصلاح طرح لبخند
اصلاح طرح لبخند
اصلاح طرح لبخند

سوالات متداول

طرح لبخند چست ؟

در اصل طرح لبخند روشی است که با اصلاح فرم دندان ها و مشکلات مرتبط با دندان منجربه افزایش زیبایی دندان می شود.

برای اصلاح طرح لبخند از چه روش هایی استفاده می شود؟

تمامی روش های زیبایی و درمانی دندان مانند کامپوزیت دندان ، لمینیت دندان ، ایمپلنت دندان ، بلیچینگ دندان ، ارتودنسی، جراحی فک، روکش دندان و غیره را می توان به منظور اصلاح طرح لبخند استفاده کرد .

هزینه طراحی لبخند چقدر است؟

برای این نوع روش نیز نمی‌توان به صورت دقیق نرخی را اعلام کرد. هزینه‌ی طراحی لبخند بستگی به مدت زمان، روش و میزان اصلاح دارد. هرچه مدت زمان درمان شما بیشتر و یا اصلاح پیچیده‌تری داشته باشید، هزینه‌ی شما بیشتر خواهد بود.

ماندگاری طراحی لبخند دندان چه قدر است؟

بیشتر این روش‌ها، بعد از حدود 8 الی 10 سال نیاز به تکرار دارند که البته برای هر روش این زمان متغیر است. بنابراین برای اینکه حداکثر ماندگاری را داشته باشید، حتما بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

تلفن تماس :۸۸۳۷۴۱۱۳-۰۲۱ / ۸۸۳۷۹۲۳۴-۰۲۱

دیدگاه خود را بنویسید