روش ساخت لمینت سرامیکی

روش ساخت لمینت سرامیکی

لبخند زیبا یکی از اجزای اصلی زیبایی است. ظاهر دندان های شما تأثیر قابل توجهی در عزت نفس و اعتماد به نفس شما دارد. همین طور ، باعث می شود جذاب تر و جوان تر به نظر برسید. بیشتر کسانی که به دنبال زیبایی هستند برای ایجاد لبخندی زیبا در تلاشند خوشبختانه این روزها روش های زیادی برای طراحی لبخند وجود دارد که یکی از پرطرفدارترین روش ها لمینت سرامیکی است شاید شما هم می خواهید بدانید روش ساخت لمینت سرامیکی چگونه است و برای قرار دادن لمینت ها نیاز به تراش دندان ها وجود دارد یا خیر ؟ اگر می خواهید درباره این روش بیشتر بدانید با زیبادنت همراه شوید.

دوام لمینت های سرامیکی چقدر است ؟ بیمارانی که از دهان و دندان مراقبت های مطلوبی انجام می دهند و از توصیه های دندانپزشکان خود پیروی می کنند ، می توانند سالها از دندان های لمینت خود استفاده کنند.

آیا لمینت به دندان آسیب می رساند

لمینت سرامیکی چیست؟

ورقه هایی نازک و باریک که به دلیل کیفیت و زیبایی بالا ، اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. لمینت ها با ماندگاری طولانی در موارد دندان های لک شده که با فرآیند سفید کردن قابل تغییر نیستند ، ترجیح داده می شوند. همچنین از نظر زیبایی نتایج دلپذیری را برای زمانی که مشکلی در شکل و فرم دندان ها مشاهده می شود یا فاصله بین دندان ها ایجاد می کنند، ارائه می دهند.

دندان های لمینت از نظر ماده و روش ساخت با پوشش های چینی کلاسیک متفاوت هستند. در پوشش های چینی ، لازم است که در تمام سطح دندان ، سایشی به اندازه ۲-۲٫۵ میلی متر ایجاد شود، در حالی که برای لمینت سرامیکی ، فقط ۵/۱ – ۱ میلی متر ساییدگی در امتداد سطح جلوی دندان کافی است. در بعضی موارد نیازی به هیچگونه ساییدگی برای دندان های لمینت نیست. بنابراین تشخیص تراش دادن مینای دندان بر عهده دندانپزشک زیبایی است و لازم است قبل از انجام این خدمات حتما مشاوره شوید سپس تصمیم گیری نمایید.

برای چه افرادی دندان های لمینت ترجیح داده می شوند؟

دندان های لمینت عمدتاً برای بیمارانی ترجیح داده می شوند که خواستار دندان هایی با ظاهر مرتب و با زیبایی بالا هستند. به طور خاص ، لمینیت بهترین راه حل برای مواردی است که شامل تغییر رنگ دائمی به دلیل استفاده از آنتی بیوتیک ، کوچک شدن دندان ها با گذشت زمان بر اثر ساییدگی ، مشکلات شکل یا فرم ، خرد شدن یا شکستن دندان ها ، ظاهر غیر یکنواخت و همچنین درمان بیش از حد مواد پر کننده یا کانال درمانی است.

بیماران بزرگسالی که از مشکلات فوق الذکر رنج می برند می توانند از درمان لمینیت بهره مند شوند. معاینه دندانپزشک یک شرط لازم است برای تعیین اینکه آیا فرد مناسب برای درمان لمینت می باشد یا خیر ؟ به همین منظور کلینیک دندانپزشکی زیبادنت روزهای شنبه تا پنج شنبه با ویزیت رایگان و با ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی همراه شماست. اگر تا به امروز این فرصت را از دست داده اید همین الان با ما در ارتباط باشید.

روش ساخت لمینت سرامیکی چگونه است؟

در ابتدا ، اندازه گیری های دهان به همراه ضبط فیلم و عکس از بیمار انجام می شود. سپس ضبط ها و اندازه گیری ها به آزمایشگاه ارسال می شود. بر اساس شکایات و انتظارات بیمار ، یک “ماکت” تهیه شده است که از طریق آن می توان متناسب با این درخواست ها ، درمان را از قبل آزمایش کرد. دندانپزشک و بیمار این دندان های تازه تهیه شده را از نظر شکل ظاهری ، زیبایی و عملکرد ارزیابی می کنند. پس از انجام اصلاحات لازم برای پاسخگویی به انتظارات و درخواست های بیمار ، قالب نهایی شکل گرفته و لمینت سرامیکی ساخته شده بر روی دندان ها چسبانده می شوند.

اقدامات مراقبتی هنگام استفاده از دندان های لمینت چیست؟ در صورت مراقبت و نگهداری مناسب ، لمینت سرامیکی سال های طولانی دوام دارد. بیمار باید مرتباً صبح ها، لمینت ها را با حرکات دورانی مسواک بزند و از نخ دندان معمولی استفاده کند ، همانطور که برای مراقبت های لازم از دندان های طبیعی لازم است. علاوه بر این :

  • از دهانشویه ها می توان برای مراقبت منظم از دهان استفاده نمود.
  • از دندانهای دارای لمینت نباید برای گاز گرفتن و جویدن غذاهای سفت استفاده نمود.
  • عادت های خوردن ناخن و جویدن مداد باید کنار گذاشته شود.
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید