جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان

جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان

شاید یکی از معضلات دندان های از دست رفته در گذشته عدم جایگیزینی آن ها بود و بسیاری از افراد به دلیل نبود امکانات و راه حل های مناسب برای کاشت دندان اعتماد به نفس کافی برای برقراری ارتباط با دیگران نداشتند. اما این روزها خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه دندانپزشکی می توانیم به جرات بیان کنیم دیگر نباید نگران دندان های از دست رفته باشید چرا که جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان هم در دنیای دندانپزشکی ورود کرده است و می توانید با بهره گیری از آن ها ددان های از دست رفته را جایگزین نمایید. یکی از بزرگترین پیشرفت ها در علم دندانپزشکی کاشت دندان می باشد که درباره جزئیات آن باید با زیبادنت همراه شوید.

مراکز ایمپلنت دیجیتال در تهران

جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان

برخی افراد به دلیل ترس از دندانپزشکی همیشه برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته به دنبال راه حلی برای فرار هستند اما خوشبختانه یکی از فناوری های جدید در دندانپزشکی مشکل بسیاری از بیماران را برطرف نموده است و خود یک علم محسوب می شود چرا که کاشت ایمپلنت انتظار ها را از بین برده است و با تکامل خود توانسته مدت درمان را هم کوتاه تر کند بنابراین با ایمپلنت دیجیتال شما یک روزه صاحب دندان خواهید شد.

در این روش با استفاده از تکنیک های دقیق و همراه با فناوری های رایانه ای عکس سه بعدی از دهان و دندان ها تهیه می شود که با استفاده از آن می توان ساختار استخوان فک را ارزیابی نمود و می تواند محل کاشت ایمپلنت دیجیتال را تعیین نمود در این روش دیگر خطای انسانی وجود ندارد و در صد fail شدن به شدت کاهش می یابد تنها مشکل می تواند از سمت بیماران و بی توجهی آن ها صورت گیرد. با استفاده از ایمپلنت دیجیتال می توان به کسانی که تمامی دندان های خود را از دست داده اند نیز کمک کرد تا با سرعت صاحب دندان شوند.

این روش برای کسانی که انعقاد خون دارند توصیه می شود زیرا مقدار خونریزی در این روش بسیار پایین می باشد همینطور کسانی که دیابت یا فشارخون دارند نیز می تواننند اگر دندان های از دست رفته دارند با این روش صاحب دندان شوند.

مراحل کاشت ایمپلنت دیجیتال را می دانید ؟

ایمپلنت مانند دندان طبیعی می باشد و می توانید سال ها بدون مشکل از دندان خود استفاده نمایید اما شاید یکی از سوالاتی که ذهن شما را به خود درگیر کرده است مراحل کاشت ایمپلنت دیجیتال باشد. بعد از انجام عکسبرداری از دهان و دندان ها و تشخیص وضعیت استخوان ها دندانپزشک از شما در مورد سابقه بیماری ها سوال می کند تا کاملا درباره وضعیت شما اطلاعات کافی داشته باشد و بتواند بعد از کاشت ایمپلنت برای جلوگیری از عفونت داروهایی تجویز نماید.بنابراین این مرحله در کاشت ایمپلنت دیجیتال بسیار مهم و حیاتی می باشد.

برای آنکه در حین کاشت ایمپلنت دیجیتال دردی احساس نکنید روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها بی حسی موضعی می باشد عمل ایمپلنت دیجیتال به صورت سرپایی انجام می شود و می توانید بعد از کاشت ایمپلنت به خانه مراجعه نمایید. شاید برای شما هم جال است که بدانید کاشت ایمپلنت جزو عمل های زیبایی دندان محسوب نمی شود اما در واقعیت می توان گفت نبود یک دندان می تواند در زیبایی افراد تاثیر گذار باشد.

بنابراین لازم است برای دندان های از دست رفته خود به فکر یک راه حل باشید و تا به امروز یکی از بهترین راه حل ها ایمپلنت دیجیتال می باشد که توانسته مورد استقبال قرار گیرد چرا که در این روش مدت زمان کاشت کاهش یافته همین طور در و خونریزی در این روش بسیار کم می باشد.

بررسی فناوری ایمپلنت دندان در دنیا

با افزایش تقاضا برای مراقبت بهتر از دندان ، بازار جهانی ایمپلنت های دندان به طور مداوم در حال رشد است زیرا جمعیت شهروندان سالخورده رشد می کند. در این گزارش آمده است که اختلالات دندانی در دوران پیری بیشتر دیده می شود و این به معنای تقاضای بیشتر برای کاشت دندان است. به جای پروتز ، بیماران به دنبال ایمپلنت هایی هستند که به طور دائمی در دهان باقی بماند و ماندگاری طولانی داشته باشد. فناوری جدید ایمپلنت دیجیتال دندان محکمی به بیمار می بخشد. بسیاری از متخصصان دندانپزشکی این روش را جایگزین بهتر و بادوام تری برای دندان مصنوعی می دانند.

برای کمک به دندانپزشکان در هنگام ارزیابی و انجام کار ایمپلنت دندان ، رایانه های شخصی پانل پزشکی در مطب دندانپزشکی به عنوان ابزاری رابط انسان و ماشین ادغام می شوند تا به شما در کنترل برنامه های کاربردی و حذف اسناد کاغذی کمک کنند. این رایانه های شخصی پزشکی به طور کلی بسیار قابل اعتماد اند. با رعایت مقررات ایمنی دارای پردازنده های با کارایی بالا و وضوح تصویری خوب ؛ ارتباطات بی سیم را ارائه می دهد ظرفیت ذخیره سازی خوبی دارند و طراحی ضد آب و گرد و غبار را برای انواع خطرات مطب پزشکی ارائه می دهد.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

تغییرات در تکنولوژی ایمپلنت دندان مثبت است ؟

اگر دندان از دست رفته دارید ، گزینه های زیادی برای جایگزینی دندان دارید – از جمله ایمپلنت دندان به روش معمولی ، ثابت ترین و کارآمدترین گزینه برای درمان بی دندانی. کاشت دندان پیشرفت چشمگیری در فناوری دندانپزشکی است ، اما ممکن است برای همه مناسب نباشد ، زیرا حتی پیشرفته ترین روش ها می توانند محدود کننده یا تهاجمی باشند. اگرچه ایمپلنت های معمولی دندان یکی از بزرگترین اختراعات در سال های اخیر در دندانپزشکی است ، اما روش کاشت دندان به روش معمولی ممکن است برای برخی از نامزدها ایده آل نباشد.

خوشبختانه یکی از بهترین مواردی که در دندانپزشکی وجود دارد پیشرفت مثبت در جهت ارتقا و برطرف کردن مشکلات مربوط به ایمپلنت دندان به روش معمولی است. فناوری جدید دندانپزشکی و یا جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان روش کاشت را بهبود بخشیده است و دندانپزشکان به معنای واقعی کلمه روند کار را به یک علم می رسانند!

بیماران دیگر نیازی به انتظار برای جایگزینی دندان از دست رفته خود ندارند – اکنون می توان ایمپلنت دندان ، پایه و تاج دندان را فقط در یک بازدید تنظیم کرد. با ایمپلنت فوری دندان نیازی به زندگی با شکاف دندان یا استفاده از دندان موقت در حالی که منتظر بهبودی کاشت دندان هستید. با ورود تکنولوژی جدید کاشت دندان و موفقیت بیشتر ایمپلنت ها تمامی کسانی که دندان از دست رفته دارند به دنبال ایمپلنت دیجیتال هستند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید