تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

اگر قصد انجام ایمپلنت را دارید توصیه می کنیم ابتدا در این باره اطلاعات خود را افزایش دهید سپس اقدام نمایید این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های جدیدتر در علم پزشکی ورود پیدا کرده اند که لازم است دربازه این تکنولوژی ها بیشتر بدانید تا راحت تر تصمیم گیری نمایید. یکی از این دانستنی ها تفاوت بین ایمپلنت دیجیتال و معمولی می باشد لازم است در این باره بیشتر بدانید البته اگر دندان از دست رفته دارید و می خواهید دندانی را جایگزین نمایید. ابتدا لازم درباره هر یک بدانید و سپس این دو روش را با یکدیگر مقایسه نمایید تا با مزایا و معایب هر یک بیشتر آشنا شوید.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در چیست ؟

همان طور که می دانید دنیای دیجیتال هر روز در حال پیشرفت است و با تغییرات شگرفی همراه است فناوری دیجیتال در علوم پزشکی و دندانپزشکی هم ورود کرده است و با استفاده از ابزار های تشخیص دیجیتال بای درمان بیماران راهکارهایی جدید و به روز ایجاد نموده است. در روش دیجیتال درمان های دیجیتال و کامپیوتری جایگزین درمان های دستی شده است که مجوجب افزایش سرعت دندانپزشکان و بالا رفتن دقت آن ها شده است در این روش های دیجیتال دیگر شاهد خطای انسانی نخواهیم بود.

در روش ایمپلنت دیجیتال که به منظور کاشت ایمپلنت برای کسانی که از نداشتن دندان آزرده خاطر شده اند استفاده می شود با استفاده از ابزار های دیجیتال ساختار استخوان های فک بررسی می شود. خوشبختانه این روزها دندانپزشکی دیجیتال در ایران در حال توسعه و پیشرفت می باشد و باید بگوییم کلینیک دندانپزشکی زیبادنت با بهره گیری از دستگه های دیجیتال این امکان را برای بیماران فراهم نموده است تا از هر گونه درمان دیجیتال بهره مند شوند. باید بگوییم در روش دیجیتال بدون نیاز به برش لثه می توانید صاحب ایمپلنت شوید و حتی درد و خونریزی کمتری را شاهد هستید اما نکته ای که وجود دارد دقت بالای این روش می باشد.

اگر از بیمارانی که کاشت ایمپلنت به روش معمولی و یا سنتی انجام داده اید سوال کنید اکثر آن ها از دوره طولانی درمان شکایت دارند و آن دوره را سخت ترین دوره می دانند زیرا این بازه زمانی ۲ الی ۴ ماهه می تواند برای بیمار خسته کننده باشد در صورتی که در روش ایمپلنت دیجیتال این بازه زمانی به دو الی ۴ روز ختم می شود که می تواند منجر به افزایش رضایت مندی بیماران شود.

چرا دندانپزشکی دیجیتال توصیه می شود ؟

همان طور که می دانید در روش ایمپلنت دیجیتال شما می توانید همان روز صاحب دندان شوید و کوتاه شدن این بازه زمانی می تواند یکی از بهترین و بزرگترین مزیت های روش ایمپلنت دیجیتال باشد. همان طور که قبلا هم اشاره کردیم در روش ایمپلنت دیجیتال شما درد و خونریزی کمتری دارید بنابراین کسانی که همیشه به دلیل ترس از جراحی از کاشت ایمپلنت گریزان بودند می توانند از این روش استفاده کنند همین طور کسانی که فشار خون و یا دیابت دارند و نمی توانستند از روش معمولی برای کاشت ایمپلنت استفاده کنند حالا دیگر راه حل مناسبی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته شان وجود دارد.

شاید برای اثبات این موضوع دیگر نیازی به سند و مدرک نباشد زیرا همه ما شاهد رشد باور نکردنی دنیای دیجیتال هستیم و می دانیم حرکت به سمت دنیای دیجیتال می تواند یک قدم بزرگ برای پیشرفت باشد. در روش ایمپلنت دیجیتال با استفاده از ابزار هایی که به منظور تهیه تصویر سه بعدی از دندان استفاده می شود می توان مراحل کاشت ایمپلنت را به بیماران توضیح داد و تمام این مراحل به وسیله کامپیوتر انجام می شود و نیازی به دخالت انسان نخواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید