بی دندان هستید و فوبیای دندانپزشکی دارید؟

ترس از دندانپزشکی و استرس مراجعه به مطب برای درمان بیماری های دهان و دندان ، یکی از ترس های شایعی است که درصد زیادی از افراد در درجات مختلف آن را تجربه میکنند. متاسفانه ترس از دندانپزشکی ، منجر به عدم مراجعه به مطب برای درمان شده و زمانی افراد به دندانپزشک مراجعه  می کنند که در وضعیت اورژانس قرار گرفته باشند.

علت برخی از بی دندانی ها نیز عدم مراجعه به دندانپزشک به علت فوبیای دندانپزشکی است. ولی برای درمان بی دندانی چگونه می توانیم با فوبیا و استرس درمان آن مقابله کنیم.

قطعی ترین راه درمان بی دندانی کاشت ایمپلنت می باشد.در روش های سنتی ، با برش هایی که در لثه ایجاد می شود، دندانپزشک مسیر قراردادن ایمپلنت را مشخص میکند ، خونریزی، بخیه و التهاب از علت هایی است که افراد را نسبت به درمان ایمپلنت دچار استرس می کند.

ولی  در این بین درمان ایمپلنت دیجیتال در کاهش استرس دندانپزشکی نقش مهمی ایفا می کند. به طوریکه بدون اینکه لثه بیمار برش بخورد دندانپزشک می تواند در کمترین زمان ممکن ایمپلنت را برای بیمار قرار دهد. پس بیمار با کمترین میزان خونریزی  و التهاب ، بدون بخیه پس از جراحی می تواند به فعالیت روزمره بپردازد.

اشتراک گذاری :