بلیچینگ

بلیچینگ

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

دندان به عنوان یکی از مهم‌ترین اعضای صورت، در زیبایی ظاهر و لبخند افراد بسیار مهم و تاثیرگذار است. تغییر رنگ دندان‌ها و جرم گرفتگی آنها علاوه بر اینکه نمایی بد برای لبخند زیبا ایجاد می‌کند، گاهاً نیز، باعث ایجاد ناراحتی و از بین رفتن اعتماد به نفس افراد می‌شود.

تغییر رنگ دندان در اثر نفوذ رنگ دانه‌ها به ساختار مینای دندان و تغییر مواد معدنی عاج صورت می‌گیرد و موجب ایجاد رنگ زرد در دندان می‌شود. بسیاری از افراد به دلایل دیگری مانند ژنتیک و وراثت، ابتلا به برخی از بیماری‌ها و … نیز دارای رنگ مناسبی در دندان نمی‌باشند. از آن جائی که سفیدی دندان‌ها به طور ناخودآگاه نشانه‌ای از زیبایی بر شمرده می‌شود، همواره سفیدکردن دندان‌ها (بلیچینگ) ، از محبوبیت زیادی برخوردار بوده است.

درمان بلیچینگ دندان ، درمان زیبایی محسوب می‌شود که در آن براساس تشخیص دندانپزشک، دندان از 2 تا چند درجه سفید می‌شود. بلیچینگ یکی از بهترین و کم آسیب‌ترین روش‌های سفید کردن دندان است. این روش در واقع راه درمانی‌ برای از بین بردن لکه‌ها و رنگدانه‌های روی دندان است که در اثر مرور زمان و یا ژنتیک برروی دندان به وجود آمده‌اند. درمان بلیچینگ دندان یا سفیدکردن دندان ها به تخصص و دقت بالایی نیاز دارد. در کلینیک زیبادنت بلیچینگ دندان در یک جلسه و بدون هیچگونه آسیبی به مینای دندان توسط متخصصین این کار انجام می‌شود همچنین جهت جلوگیری از آسیب به لثه‌ها ماده محافظی روی آن گذاشته می‌شود.

ویژگی های بلیچینگ

درمان سریع

عدم نیاز به تراش دندان

کاهش آسیب به دندان

ایمپلنت دیجیتال

بلیچینگ
بلیچینگ
بلیچینگ

سوالات متداول

ماندگاری رنگ دندان پس از بلیچینگ چقدر است؟

ماندگاری بلیچینگ دندان با توجه به رعایت بهداشت دهانی و دندانی فرد و پرهیز از تغذیه نامناسب بین 6 تا 24 ماه متغیر می باشد.

مراقبت های لازم پس از بلیچینگ دندان چیست؟

·  استفاده از خمیر دندان های ضد حساسیت پس از بلیچینگ دندان توصیه می شود.

·   به منظور افزایش ماندگاری بلیچینگ دندان مصرف مواد رنگ زا را کاهش دهید.

·  از مسواک و نخ دندان به طور مرتب استفاده کنید.

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است؟

با توجه به کیفیت مواد اولیه و تعداد جلسات مورد نیاز هزینه بلیچینگ دندان ها متفاوت می باشد. 

آیا بلیچینگ باعث می‌شود مینای دندان برداشته شود؟

پس از بلیچینگ در بدن انسان یک سیکل اسیدی بازی اتفاق می‌افتد که اگر به دلایل مختلف افراط در آن صورت بگیرد ممکن است ساختار دندان به پوسیدگی آسیب‌پذیر شود و نه اینکه به مینای دندان را آسیب مستقیم برسد

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

تلفن تماس :۸۸۳۷۴۱۱۳-۰۲۱ / ۸۸۳۷۹۲۳۴-۰۲۱

دیدگاه خود را بنویسید