برای ایمپلنت کجا برم

برای ایمپلنت کجا برم

ایمپلنت دندان یک روش عالی برای جایگزینی دندان از دست رفته و جایگزینی با کیفیت بالا است که دقیقاً مانند یک دندان طبیعی است. اما برای بسیاری از افراد انتخاب و تصمیم گیری اینکه برای ایمپلنت کجا برم تبدیل به یک چالش و دغدغه بزرگ شده است. چگونه می توانم دندانپزشکی را برای درمان ایمپلنت خود انتخاب کنم؟ ایمپلنت های دندانی به بهبود کیفیت زندگی بسیاری از افراد با دندان های از دست رفته کمک می کنند. اگر تصمیم به کاشت دندان دارید ، باید از سلامت دهان و دندان هایتان اطمینان حاصل کنید تا زمان و هزینه ای که قصد دارید پرداخت کنید از بین نرود. بنابراین چگونه می توانید دندانپزشکی مناسب را برای ایمپلنت انتخاب کنید؟

چرا ایمپلنت توصیه میشود

برای ایمپلنت کجا برم

سطح آموزش و تجربه دندانپزشک در ایمپلنتولوژی می تواند متفاوت باشد. کمتر از یک مورد از هر ده پزشک عمومی آموزش های لازم را برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی گذرانده اند. بیش از ۲۰۰۰ دندانپزشک وجود دارد که درمان ایمپلنت را انجام می دهند ، اما این یک حوزه معتبر دندانپزشکی نیست و در حال حاضر تخصصی محسوب نمی شود. اما برای شما مهم است که تعیین کنید آیا دندانپزشک آموزش و تجربه کافی را کسب کرده است یا خیر ، که بتواند درمان کاشت دندان را ارائه دهد. با تحولات سریع تکنولوژیکی و تغییر در طراحی ایمپلنت ، مواد و تحویل درمان ، دندانپزشکان ممکن است سطح مختلفی از دانش را در یک منطقه مانند ایمپلنت های دندانی داشته باشند.

باید تحقیقات خود را انجام دهید. از تجربه و آموزش دندانپزشک ایمپلنت مطلع شوید ، درباره کار وی سوال کنید و با سایر بیماران ایمپلنت صحبت کنید. از پرسیدن سوالات از دندانپزشک خود نترسید. بیشتر کلینیک های ارائه شده به عنوان مراکز ایمپلنت دیجیتال در تهران یک مشاوره رایگان برای بیماران احتمالی ایمپلنت دیجیتال ارائه می دهند. اکثر دندانپزشکان خوشحال خواهند شد که همه موارد را با شما به طور مفصل در میان بگذارند. صحبت با دندانپزشک می تواند در تصمیم گیری آگاهانه در مورد روش درمانی و توانایی آنها در قرار دادن ایمپلنت به شما کمک کند. سپس می توانید تصمیم بگیرید برای ایمپلنت کجا برم و اینکه آیا به مرحله بعدی بروید. مشاوره اولیه رایگان با دندانپزشک کلینیک زیبادنت برای ایمپلنت را همین امروز رزرو کنید.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

مشاوره اولیه: دندانپزشک ایمپلنت، دهان شما را به طور کامل بررسی می کند ، از جمله عکس برداری با اشعه ایکس یا تصاویر سه بعدی ، در مورد گزینه های مختلف ایمپلنت بحث می کند و برنامه ای برای کاشت ایمپلنت تهیه می کند.

قرار دادن ایمپلنت دندان: دندانپزشک ایمپلنت کاشت دندان را در استخوان فک شما انجام می دهد جایی که دندان شما از دست رفته است. اگرچه تجربه هر بیمار متفاوت است ، اما اکثر افراد کمتر از آنچه انتظار دارند احساس درد و ناراحتی می کنند و به طور معمول روز بعد به کار خود برمی گردند. بسته به روش کار ، می توان از بی حسی موضعی یا آرام بخشی برای راحتی شما استفاده نمود. ناراحتی بعد از کاشت طبیعی است. ممکن است شامل تورم ، کبودی ، خونریزی جزئی و یا درد باشید.

قرار دادن اباتمنت: به محض اتصال ایمپلنت با استخوان فک ، یک اتصال کوچک – به نام اباتمنت – روی ایمپلنت دندان دقیقاً بالای خط لثه قرار می گیرد. در بعضی موارد ، می توان همزمان با کاشت ، پایه را نیز قرار داد. ایمپلنت ها اگرچه پوسیدگی ندارند ، اما دندان های جدید همان مراقبت های معمول ، معاینه و تمیز کردن دندان های طبیعی را نیاز دارند.

معاینات دوره ای: بعد از اینکه کاشت ایمپلنت دندان تمام شد ، شما به طور دوره ای برای معاینات بعدی به دندانپزشک ایمپلنت دندان مراجعه خواهید کرد ، دقیقاً مانند دندانپزشک عادی.

هزینه کاشت دندان یا ایمپلنت چقدر است؟

هنگامی که بیماران مطب ما را صدا می کنند اولین سوالی که معمولاً از ما می پرسند این است که “هزینه کاشت دندان چقدر است؟” می دانیم که پرداخت هزینه های ایمپلنت برای برخی افراد دشوار است. با این حال ، ممکن است ایمپلنت های دندانی مقرون به صرفه تر از حد تصور شما باشد.

از نظر ظاهری ، ایمپلنت های دندانی فوق العاده گران به نظر می رسند ، مخصوصاً وقتی با سایر روش های جایگزینی دندان مقایسه می شوند. با این وجود ، پروتز معمولاً باید هر ۵ تا ۱۰ سال تعمیر یا جایگزین شوند. هزینه این تعمیر و نگهداری منظم ممکن است به سرعت از هزینه های مراجعه ساده برای ایمپلنت ، که می تواند یک عمر طول بکشد ، پیشی بگیرد (به شرطی که به درستی از آنها مراقبت کنید). ایمپلنت همچنین از خراب شدن استخوان فک جلوگیری می کند در صورتی که پروتزها نمی توانند این کار را انجام دهند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید