برای ایمپلنت به چه دکتری مراجعه کنیم

کاشت دندان مهمترین پیشرفت دندانپزشکی در تاریخ اخیر است. کاشت دندان به بیماران و دندانپزشکان یک راه حل عالی و طولانی مدت برای جایگزینی دندانهای از دست رفته و حفظ سلامت استخوان فک برای ارائه عملکرد بهتر ، راحتی ، زیبایی و در نهایت سلامتی و کیفیت زندگی ارائه می دهد. استفاده از ایمپلنت دندان در دندانپزشکی به قدری جدید است که باید از خود بپرسیم برای ایمپلنت به چه دکتری مراجعه کنیم زیرا با ورود تکنولوژی های جدید باید دانش و نحوه استفاده از ابزارها نیز توسط دندانپزشکان بررسی و آموزش داده شود.

برای ایمپلنت به چه دکتری مراجعه کنیم

جراحی ایمپلنت دندان یک تخصص دندانپزشکی شناخته شده نیست ، هیچگونه گواهینامه یا مدرک پیشرفته رسمی در زمینه جراحی ایمپلنت دندان یا ترمیم ایمپلنت وجود ندارد. در حال حاضر جراحان دهان و دندان (در درجه اول برداشتن دندان) ، پریودنتیست (بیماری لثه) ، پروتزهای دندانی (به طور سنتی دندان مصنوعی و پارسیال و تاج و بریج) و حتی اندودنتیست (کانال ریشه) داریم که همگی به انجام کاشت دندان می پردازند.

بیشتر بدانید : آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود

یکی از مزایای اصلی ایمپلنت نسبت به سایر گزینه های جایگزینی دندان این است که از ایجاد فرورفتگی در ارتباط با از بین رفتن دندان جلوگیری می کند. از آنجا که ایمپلنت ها در استخوان فک قرار می گیرند ، با حفظ استخوان نگهدارنده ، مانند ریشه دندان طبیعی ، به حفظ کامل و رفع خطوط صورت کمک می کنند. علاوه بر این ، ایمپلنت دندان در مقایسه با سایر گزینه های جایگزینی ، بیشتر شبیه دندان های طبیعی هستند. ایمپلنت دندان برخلاف پل های دندانی که برای پشتیبانی به دندان های اطراف بستگی دارند ، به صورت مستقل و بدون تأثیر بر سایر دندان ها هستند. ایمپلنت دندان به غیر از مسواک زدن منظم ، استفاده از نخ دندان و مراجعه منظم به دندانپزشک ، نیازی به نگهداری بیشتر ندارند.

آنچه بیماران باید درباره ایمپلنت دندان بدانند

هدف از جایگزینی دندان ، بازگرداندن عملکرد دندان و همچنین زیبایی است. ایمپلنت دندان راهی عالی برای بازگرداندن لبخند زیبا با جایگزینی دندانهای از دست رفته است. ایمپلنت دندان در استخوان فک قرار می گیرد و اجازه می دهد در طول ۳ تا ۶ ماه با استخوان جوش بخورد. ایمپلنت دندان به عنوان ریشه جایگزین دندان از دست رفته عمل می کند. آنها از تیتانیوم ساخته شده اند ، که به دلیل خواص آن توسط بدن رد نمی شود.

مرحله ۱: مشاوره ایمپلنت دندان : در کلینیک زیبادنت فرآیند جایگزینی دندان با مشاوره رایگان دندانپزشک آغاز می شود. دندانپزشک با استفاده از ابزارهای دقیق و دیجیتال فک و لثه را معاینه می کند تا تعیین کند که آیا کاشت دندان می تواند برای شما مفید باشد یا خیر؟ اگر استخوان فک شما پایه مناسبی برای پایه های تیتانیومی داشته باشد که به آن متصل شوند ، ممکن است کاندید خوبی برای روش ایمپلنت دیجیتال باشید. سن مانعی برای ایمپلنت نیست. در واقع ، افراد در هر سنی کاشت دندان را برای جایگزینی دندان انتخاب می کنند.

مرحله ۲: کاشت ایمپلنت : اگر کاندیدای خوبی برای کاشت دندان هستید ، روش بعدی قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک است. استفاده از بی حسی موضعی این روش را برای بیماران راحت می کند.

چرا ایمپلنت توصیه میشود

هزینه کاشت دندان چقدر است؟

هیچ دو بیمار یا روشهای درمانی کاشت دندان دقیقاً یکسان نیست ، بنابراین تعداد ویزیت ها ، روشها و هزینه کاشت دندان بسته به شخص متفاوت است. برخلاف سایر گزینه های جایگزینی دندان ، ایمپلنت دندان برای دندان ها و دهان شما بسیار سفارشی است به همین دلیل بسیار طبیعی به نظر می رسند.

گفته می شود ، هزینه کاشت دندان بسیار مطلوب در مقایسه با سایر گزینه های جایگزینی دندان می باشد زیرا ایمپلنت دندان می تواند بسیار طولانی ، حتی تمام عمر در دهان شما باشد. نکته مهم این است که از یک دندانپزشک ایمپلنت باتجربه استفاده کنید تا ایمپلنت ها ماندگار و زیبا به نظر برسند. به نظر می رسد سایر گزینه های جایگزینی دندان دارای هزینه بالاتری در آینده هستند ، اما شما همچنان این هزینه را بارها و بارها پرداخت می کنید و در مقایسه با ایمپلنت دندان ، بهای بیشتری پرداخت می کنید.

اگر تبلیغاتی با قیمت استثنایی پایین برای کاشت دندان مشاهده کنید چه می کنید؟ به نظر شما این قیمت های ایمپلنت دندان خیلی درست به نظر می رسد؟ خوب ، نکته اصلی این است که آیا می توانید به این تبلیغات اعتماد کنید بهتر است قبل از هر اقدامی با مراجعه به دندانپزشک اطلاعاتی درباره نحوه کار و هزینه ها به دست آورید بنابراین شما می توانید پاسخ های مورد نیاز خود را دریافت کنید و به دندانپزشک ایمپلنت خود اعتماد کنید تا درمانی را که هم برای شما در حال حاضر و هم در دراز مدت بی خطر و مناسب است ، برنامه ریزی کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید