ایمپلنت یک روزه چگونه است

ایمپلنت یک روزه چگونه است این سوالی است که بسیاری از بیمارانی که قصد انجام ایمپلنت را دارند برای تصمیم گیری و انتخاب درست از دندانپزشک معالج خود می پرسند. بنابراین لازم است برای تحقیق و اطلاعات کافی درباره ایمپلنت یک روزه یا فوری ابتدا با مفهوم کلی آن آشنا شوید به همین منظور زیبادنت با انتشار مطالب و مقالات آموزشی همواره در راستای افزایش دانش دندانپزشکی شما تلاش می کند. در ادامه می خواهیم درباره ایمپلنت یک روزه یا فوری اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم و مراحل انجام این فرآیند را برایتان شرح دهیم.

ایمپلنت فوری دندان جلو

ایمپلنت یک روزه چیست ؟

ابتدا لازم است از خود سوال کنید چرا ایمپلنت را می خواهید انتخاب کنید اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از بنا به هر دلیل دندان های از دست رفته دارید و یا به دلیل پوسیدگی بیش از حد دندان شما دیگر قابلیت نگهداری را ندارد و مجبور به کشیدن آن هستید لازم است راه حلی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته بیابید یکی از این روش ها کاشت ایمپلنت یک روزه می باشد. اما ایمپلنت چیست ؟ ایمپلنت ها از پایه های تیتانیومی ساخته شده اند که با بالاترین سازگاری با سلول های بدن در استخوان فک شما قرار می گیرد.

ایمپلنت دندان جایگزین مناسب و همیشگی برای دندان هایی است که برای همیشه آن ها را از دست داده اید هنگامی که دندانپزشک زیبایی ایمپلنت را درون فک شما قرار می دهد استخوان سازی سلول های استخوان ساز و استخوان فک شما جوش میخورد ممکن است این اتفاق ۳ الی ۴ ماه زمان ببرد. قسمت تاج و روکش دندان ها هم بعد از ساخته شدن بر روی پایه های ایمپلنت قرار می گیرد. با استفاده از ایمپلنت می توانید مجدد از داشتن دندان احساس رضایت داشته باشید. حال لازم است بدانید این روش هم با توجه به پیشرفت هایی که در دنیای دندانپزشکی رخ می دهد دستخوش تغییراتی خواهد بود و روش های جدید تر جایگزین روش های قبلی خواهد شد شاید شنیده اید که از روش ایمپلنت سنتی تا دیجیتال چه تغییراتی رخ داده است.

ایمپلنت معمولی یا ایمپلنت یک روزه ؟

ایمپلنت دندان با بی حسی موضعی در قسمت مورد نظر شروع می شود شما هیچ دردی را احساس نمی کنید و با درمانی که شما انتخاب کرده اید ایمپلنت در استخوان فک شما قرار می گیرد و برای جوش خوردن ایمپلنت سنتی با استخوان فک شما به مدت ۱۲ تا ۲۴ هفته زمان لازم است اما در روش ایمپلنت دیجیتال این زمان به حداقل رسیده است تا جایی که می توان گفت می توانید یک روزه صاحب دندان شوید.

کاشت ایمپلنت در خانم ها از سن ۱۵ سالگی و در خانم ها از سن ۱۸ سالگی امکان پذیر می باشد شاید درمان ایمپلنت کمی پرهزینه و گران به نظر برسد اما باید مزایای ایمپلنت دیجیتال را هم در نظر بگیرید و به این فکر کنید که در ازای مبلغی که پرداخت می کنید می توانید صاحب دندان دائمی در صورت رعایت نکات بهداشتی شوید. البته که مقاومت ایمپلنت این تضمین را به شما می دهد که برای همیشه از نبود دندان طبیعی خود شکایت نکنید.

خوشبختانه طول عمر ایمپلنت دیجیتال در مقایسه با درمان های دیگر جایگزینی دندان بیشتر می باشد و در صورت از بین رفتن آن می توانید آن را جایگزین نمایید. باید بدانید که برای ایمپلنت دندان یکی از مهم ترین فاکتور ها مهارت دندانپزشک زیبایی می باشد بهتر است اگر قصد انجام این کار را دارید از روشی که در دنیا مرسوم گشته است استفاده نمایید.

ایمپلنت یک روزه چگونه است

در حقیقت ایمپلنت یک روزه همان ایمپلنت به روش معمولی می باشد و باید مانند روش سنتی طول دوره درمان طی شود و پایه ایمپلنت به استخوان فک شما جوش بخورد اما تنها تفاوت اینجاست که می توان به طور موقت از یک تاج در همان روز برای ایمپلنت استفاده نمود تا زمانی که تاج اصلی برای دندان شما ساخته شود. در واقع در این روش بعد از عمل جراحی به طور موقت صاحب دندان خواهید شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید