ایمپلنت چند سال دوام دارد

ایمپلنت چند سال دوام دارد

همان طور که می دانید ایمپلنت که یکی از روش های مناسب برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد توسط دانشمندان سوئدی کشف شد و تا به امروز مورد استقبال بسیار از بیماران قرار گرفت. اما یکی از سوالاتی که همیشه برای این روش مطرح بوده است طول عمر ایمپلنت است همه می خواهیم بدانیم ایمپلنت چند سال دوام دارد ؟ همه ما می دانیم که ایمپلنت از روش های دیگر مانند بریج و دندان مصونوعی طول عمر بیشتری دارد اما باز هم می خواهیم در این باره بیشتر بدانیم. کلینیک زیبا دنت با انتشار مطالب آموزشی و دانستنی های دندانپزشکی سعی دارد بر دانش شما در این باره بیافزاید پس با ما همراه شوید.

ایمپلنت چند سال دوام دارد ؟

حتما شما هم شنیده اید که می گویند طول عمر مفید ایمپلنت دندان ۲۵ سال می باشد اما باید بدانید اگر به خوبی از ایمپلنت دندانی مراقبت نمایید می توانید این بازه زمانی را افزایش دهید و بدون هیچ نگرانی مانند دندان طبیعی از آن بهره مند شوید. کلینیک دندانپزشکی زیبادنت سعی دارد شما را از مواردی که می تواند بر دوام و طول عمر ایمپلنت تاثیرگذار باشد مطلع سازد.

همان طور که می دانید یکی از مراقبت ها استفاده از مسواک و نخ دندان می باشد لازم است بیشتر از گذشته به مسواک زدن و استفاده از نخ دندان اهمیت دهید و حداقل روزی دو بار مسواک و قبل از هر بار مسواک زدن از نخ دندان استفاده نمایید. بهتر است هر ۶ ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه نمایید تا از وضعیت سلامت دندان ها مطلع شوید. بهتر است در رژیم غذایی خود تغییراتی اعمال نمایید تا از شل شدن ایمپلنت ها جلوگیری نمایید در هر حال اگر از ایمپلنت ها مانند دندان های طبیعی مراقبت نمایید می تواند سال ها بدون هیچ گونه مشکلی از آن ها استفاده نمایید.

ایمپلنت دندان ۴۰ سال پیش اختراع شد و این روزها بسیاری از کسانی که به دلایلی مختلف دندان هایشان را از دست داده اند ایمپلنت را بهترین روش برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته شان می دانند درست است سال ها از اختراع این محصول می گذرد اما باز هم نگرانی هایی برای دوام و ماندگاری ایمپلنت وجود دارد.

چه عواملی روی دوام و طول عمر ایمپلنت اثر می گذارد؟

خوشبختانه این روزها تکنولوژی ایمپلنت به قدری پیشرفت کرده است که عدم موفقیت ایمپلنت به صفر رسیده است روش جدید کاشت ایمپلنت که به صورت دیجیتال انجام می شود خطا ها و مشکلاتی که در گذشته منجر به Fail شدن ایمپلنت می شد را از بین برده است و تنها دلایلی که می تواند منجر به کاهش دوام و ماندگاری ایمپلنت شود بیمار می باشد. اگر بیماران بعد از کاشیت ایمپلنت به مراقبت ها و رعایت بهداشت دهانی اهمیت ندهند با مشکل روبرو خواهند شد.

همان طور که بارها شنیده اید پایه های ایمپلنت از جنس تیتانیوم است و تا آخر عمر دوام خواهد داشت اما روکش دندان طول عمر مشخصی دارد که باید در صورت خراب شدن و ساییدگی تعویض شود اما طول عمر روکش دندان هم بالای ۲۵ سال پیش بینی شده است البته در صورتی که حداقل روزی دو بار مسواک را فراموش نکنید.

ایمپلنت دندان یک راه حل مناسب و دائمی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد. در صورتی که در گذشته برای جایگزین کردن دندان مصنوعی بهترین راه حل بود اما بسیاری از مشکلات را به همراه داشت خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی در این زمینه کمک بزرگی به کسانی که دندان های از دست رفته داشتند نمود. چرا که بدون هیچ نگرانی می توانند غذا بجوند درست مانند دندان طبیعی!

یکی از مزیت های مهم ایمپلنت دندان این است که مانند سایر روش دچار پوسیدگی نمی شود و به دندان های مجاور آسیب نمی زند. یکی از روش های مناسب و قابل اعتماد برای پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته می باشد فقط توجه داشته باشید که برای افزایش طول عمر ایمپلنت ها باید مانند دندان طبیعی از آن ها مراقبت نمایید و حداقل روزی دو بار مسواک و نخ دندان استفاده نمایید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید