ایمپلنت فوری دندان جلو

ایمپلنت فوری دندان جلو

یکی از راه های ساده برای از بین بردن ترس موجود از دندانپزشکی داشتن اطلاعات و بالا بردن سطح آگاهی افراد از خدمات و روش هایی است که برای ترمیم و یا احیای دندان ها استفاده می شود یکی از این روش ها که شاید شما هم شنیده اید ایمپلنت فوری دندان جلو است که معمولا افرادی که به هر دلیلی دندان از دست رفته دارند به آن رجوع می کنند. می توانیم با کمک کلینیک دندانپزشکی زیبادنت این معادله را ساده تر کنیم و با مطالعه مطالب و مقالات آموزشی این مجموعه ترس از دندانپزشکی را در خودمان از بین ببریم.

ایمپلنت دندان چیست؟

بهتر است از معنی ایمپلنت شروع کنیم ! ایمپلنت یعنی کاشت دندان در داخل لثه بیمار ! دانشمندان با تحقیقات انجام داده به این نتیجه رسیده اند که بهترین راه جایگزینی دندان از دست رفته ایمپلنت یا کاشت دندان در محل دندان از دست رفته می باشد. که این روش می تواند از طریق مختلف انجام شود که تا به امروز پیشرفت های زیادی داشته است.

همان طور که مطلع هستید با افزایش سن و از دست دادن دندان ها دیگر قادر به جویدن غذا نخواهید بود و نیاز به بازسازی فک و برگرداندن دندان های از دست رفته دارید. برای جایگزینی دندان های از دست رفته راه های مختلفی وجود دارد یکی از این راه ها ایمپلنت فوری دندان است که این روزها بیشتر از هر روش دیگری مورد استقبال قرار گرفته است و می توان به جرات گفت از بهترین روش ها محسوب می شود.

در ایمپلنت دیجیتال معمولا محدودیتی برای فرد دریافت کننده ایمپلنت نداریم اما بهتر است در بین افرادی این اتفاق رخ دهد که سن رشد آن ها تمام شده باشد و فک آن ها رشد اضافه نداشته باشد. ایمپلنت های دیجیتال شاهکار تلفیق علم مهندسی و پزشکی می باشد چرا که در روش های سنتی همان طور که می دانید با شکافتن لثه و دسترسی به استخوان فک می توان ایمپلنت را درون لثه قرار داد اما در روش ایمپلنت دیجیتال با دریافت اطلاعات از بیمار که شامل اسکن از بافت نرم و عکس رادیوگرافی می باشد و با تلفیق این دو یک مدل دیجیتال از دهان و فک بیمار در اختیار دندانپزشک قرار خواهد گرفت.

ایمپلنت فوری دندان جلو

با جراحی دیجیتال که بر روی مدل دیجیتال انجام داده می شود می توان محل دقیق ایمپلنت و زاویه قرار گیری را در اختیار دندانپزشک قرار دهد حتی می توان قبل از جراحی روکش دندان را نیز آماده نمود و با مراجعه بیمار با استفاده از گاید جراحی که در اختیار دارید می توان بدون جراحی کاشت دندان را انجام داد.

ایمپلنت دیجیتال هزینه های بیمار را کاهش می دهد زیرا مدت زمان را کوتاه تر می کند و همین طور تعداد دفعات جراحی را کمتر می کند بنابراین به طور ناخودآگاه هزینه ها کاهش می یابد. و خوشبختانه این درمان برای تمامی افراد قابل اجرا می باشد اما با این اوصاف حتما باید شرایط بیمار توسط دندانپزشک بررسی شود و تشخیص آن بر عهده دندانپزشک می باشد اما به جرات می توان گفت بیشتر افرادی که ترس از جراحی و یا بیماری فشارخون و دیابت داشته اند و در گذشته با روش ایمپلنت سنتی نمی توانستند دندان های از دست رفته را جایگزین نمایند می توانند با ایمپلنت دیجیتال صاحب دندان شوند.

معمولا ورود یک تکنولوژی و علم جدید می تواند با مقاومت های زیادی از سمت دندانپزشکان و بیماران قرار گیرد اما خوشبختانه در مورد ایمپانت دیجیتال به دلیل کارآمد بودن بیش از حد این روش نمی توان هیچ گونه ایرادی بر آن وارد نمود بنابراین اگر دندان جلوی شما دچار مشکل شده است و اعتماد به نفس خود را به دلیل نداشتن دندان های جلویی از دست داده اید می توانید از ایمپلنت فوری دندان جلو استفاده نمایید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید