ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد یا درمان ایمپلنت دیجیتال چه مدت طول می کشد؟ همان طور که می دانید دلایل مختلفی برای کاشت دندان در افراد وجود دارد. برخی افراد می خواهند ایمپلنت را جایگزین دندان هایی کنند که مدت طولانی از دست رفته اند برخی دیگر ممکن است برای جایگزینی دندانی که به دلیل پوسیدگی ، بیماری لثه، عفونت یا جراحت استخراج شده است ، به کاشت نیاز داشته باشند. در برخی موارد می توان دندان کشیده و ایمپلنت را بلافاصله در شکاف قرار داد. طول درمان بسته به نوع روش کاشت متفاوت است. تعداد ایمپلنت های قرار داده شده ، محل قرارگیری آنها در دهان و اینکه آیا پیوند استخوان مورد نیاز است ، نیز می تواند در مدت زمان درمان تأثیر بگذارد.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

بازه زمانی مناسب برای نصب ایمپلنت و دندانهای تعویضی می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. قرار دادن ایمپلنت ممکن است حدود نیم ساعت طول بکشد. اما لازم به یادآوری است که کل مراحل ایمپلنت به روش معمولی، از ابتدا تا انتها ، ممکن است چندین ماه طول بکشد.

در صورت کشیدن دندان به دلیل عفونت در ریشه یا لثه ، درمان ممکن است طولانی تر شود. دندانپزشک ممکن است چند ماه پس از برداشتن دندان صبر کند تا قبل از قرار دادن ایمپلنت ، عفونت پاک شود. همچنین ، اگر قبل از نصب ایمپلنت نیاز به استخوان در فک شما باشد ، شما به پیوند استخوان نیاز خواهید داشت ، که این مدت زمان درمان شما را افزایش می دهد.

درمان ایمپلنت دندان به روش معمولی معمولاً یک درمان دو مرحله ای است. پس از هرگونه درمان مقدماتی ، مانند استخراج یا پیوند استخوان ، ایمپلنت در محل استخراج جدید قرار می گیرد و در نهایت به عنوان ریشه دندان جدید عمل خواهد کرد. بخیه ها معمولاً پس از هفت تا چهارده روز برداشته می شوند یا خودشان حل می شوند. دندان های جایگزین نهایی معمولاً بین سه تا نه ماه پس از قرار دادن ایمپلنت ها نصب می شوند. دندانپزشک مطمئن می شود که آنها به درستی متناسب هستند ، با دندانهای دیگر شما مطابقت دارند و احساس راحتی می کنید.

ایمپلنت بدون جراحی در تهران

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان را جدی بگیرید

معاینات منظم و قرارهای بهداشتی برای تمیز و سالم نگه داشتن دندان و لثه خصوصاً در اطراف ایمپلنت ها حائز اهمیت است. مهم است که همه روزه با دقت اطراف ایمپلنت ها را تمیز کنید. در مورد مراحل اصلی درمان ایمپلنت دندان بیشتر بدانید.

پیوند استخوان چه تاثیری بر طول دوره درمان دارد؟ اگر دندانپزشک به شما توصیه می کند که استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت ندارید ، ممکن است بتوانید استخوان را جمع کنید. این فرآیند پیوند استخوان نامیده می شود و معمولاً مدت زمانی را که برای درمان شما طول می کشد افزایش می دهد.

آیا در طول درمان دندان خواهم داشت؟ اگر دندان های جایگزین شده با ایمپلنت دندان قابل مشاهده هستند ، به احتمال زیاد در طول دوره درمان تمایل به داشتن برخی دندان های موقتی دارید. دندانپزشک شما ممکن است دندانهای تعویضی را در همان روزی که شما کاشت کرده اید وصل کند و یا مجبور باشید چندین ماه صبر کنید تا دهان شما بهبود یابد. برای جلوگیری از فاصله داشتن بین دندان ها یا نداشتن دندان ، می توانید یک دندان مصنوعی یا بریج موقت نصب کنید.

آیا ایمپلنت ها ارزش انتظار را دارند؟

قرار دادن ایمپلنت دندان و نصب دندانهای جایگزین معمولاً حداقل به دو مرحله نیاز دارد و ممکن است بین شش هفته تا شش ماه متفاوت باشد. یک دلیل خوب برای این بازه های زمانی وجود دارد. ایمپلنت ها وقتی با استخوان فک شما جوش بخورند ، بخشی از آناتومی شما می شوند. این می تواند آنها را به اندازه دندان های سالم و طبیعی محکم و قابل اعتماد کند.

درمان ایمپلنت یک مسابقه نیست ، اجازه دهید بدن و ایمپلنت های جدید با سرعت طبیعی بهبود پیدا کنند و سپس برای مدت زمان طولانی از دندان یا دندان های جدید لذت ببرید. اگر از ایمپلنت ها به خوبی مراقبت شود و اگر استخوانی که روی آن قرار گرفته کافی ، محکم و سالم باشد ، می توانید انتظار داشته باشید که ایمپلنت ها سالها دوام داشته باشند. اگرچه ممکن است شش ماه در آن زمان یک فرآیند طولانی مدت به نظر برسد ، اما مزایای طولانی مدت ایمپلنت می تواند ارزش انتظار را برای آنها داشته باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید