ایمپلنت دندان درد دارد؟

ایمپلنت دندان درد دارد؟

یکی از دلایل ترس برخی افراد از روش کاشت دندان عدم آگاهی کافی از این روش است. این واقعیت ساده که ایمپلنت ها در فک قرار می گیرند و به شما این امکان را می دهند تا عملکردهای طبیعی گاز گرفتن و جویدن را به طور همزمان داشته باشید. با این حال ، وقتی افراد اصطلاح “جراحی ایمپلنت دندان” را می شنوند ، ممکن است با درمان ترمیمی با استفاده از ایمپلنت مردد باشند. یکی از سوالات رایجی که بیماران برای کاشت دندان مراجعه می کنند این است که ایمپلنت دندان درد دارد؟

اگرچه درست است که قرار دادن ایمپلنت دندان به یک عمل جراحی دهان و دندان جزئی احتیاج دارد ، اما این روش آنقدرها که فکر می کنند دردناک نیست. خوشبختانه دندانپزشکی مدرن پیشرفت زیادی در تکنیک های کنترل درد داشته است و دندانپزشکی ایمپلنت با ورود ایمپلنت دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیست. نه تنها این ، بلکه متخصصان ایمپلنت تجربه لازم را برای قرار دادن ایمپلنت ها به گونه ای دارند که درد پس از عمل را به حداقل برساند.

ایمپلنت دندان درد دارد؟

با این اوصاف ، جراحی ایمپلنت دندان کاملاً بدون درد نیست. آزار دهنده هم نیست. برای اینکه ایده بهتری درباره انتظارات از نظر احساس به شما ارائه دهیم ، بیایید نگاهی به روند بهبودی بیندازیم:

برای مبتدیان ، یادآوری این نکته ضروری است که دندانپزشک ایمپلنت از بی حسی و آرام بخشی دندان برای جراحی ایمپلنت دندان استفاده می کند. در نهایت به این معنی است که در طی مراحل درمان ناحیه درمان کاملاً بی حس خواهد شد و با مقادیر مختلف آرام بخشی آرام خواهید بود. بی حسی موضعی شما را هوشیار نگه می دارد ، اما بسیار آرام است ، در حالی که بیهوشی عمومی شما را کاملاً بیهوش می کند. دندانپزشک در مورد گزینه های آرام بخشی زودتر از موعد صحبت خواهد کرد تا تعیین کند که چه چیزی برای شما بهتر است.

در مواردی که از بی حسی موضعی استفاده می شود ، شما می توانید آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد را بشنوید و ممکن است در طول عمل احساس فشار کنید. با این حال ، نباید در اثر داروهای بیهوشی احساس درد کنید. علاوه بر این ، ایمپلنت های دندانی داخل استخوان قرار داده می شوند که حاوی اعصاب کمی هستند ، به این معنی که بدن نمی تواند سیگنال های درد بیش از حد تولید کند. افرادی که هم عمل کشیدن دندان و هم جراحی ایمپلنت دندان را انجام داده اند ، نظرشان این است که درد جراحی ایمپلنت دندان کمتر از کشیدن دندان است.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

آیا ایمپلنت به دندان آسیب می زند؟

دندان های از دست رفته اغلب منجر به تخریب استخوان فک ، عقب ماندگی لثه ، ضعیف شدن دندان های مجاور می شود و همچنین ممکن است لبخند افراد را از آنها بگیرد. به طور سنتی ، درمان دندان های از دست رفته استفاده از دندان مصنوعی و پل بود ، اما کاشت دندان به طور فزاینده ای محبوب شده است. ایمپلنت های دندانی پایه های تیتانیومی هستند که به عنوان ریشه دندان های جایگزین ثابت یا متحرک عمل می کنند.

برای اکثر نامزدهای کاشت دندان ، سوال بزرگی که اغلب پیش می آید این است: آیا ایمپلنت های دندانی درد دارند؟ در حالی که این روش کم تهاجمی است ، اما بیماران به طور کلی می توانند پس از اتمام عمل درد را انتظار داشته باشند. بنابراین ، ایمپلنت های دندانی چقدر آسیب می رسانند؟ روند بازیابی ایمپلنت دندان چه مدت طول می کشد؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد روش کار و آنچه انتظار می رود ادامه مطلب را بخوانید.

روش کاشت دندان یا ایمپلنت دندان

مراحل کاشت دندان شامل چندین مرحله است. اول ، متخصصان جراحی دهان و دندانپزشکی ترمیمی یک برنامه درمانی منحصر به فرد تهیه می کنند. این امکان را برای مراقبت شخصی بر اساس گزینه کاشت فرد فراهم می کند. بهبودی ممکن است ۶-۱۲ هفته طول بکشد ، جایی که استخوان فک در اطراف کاشت رشد می کند و آن را محکم در فک لنگر می اندازد. این روش کاشت ریشه دندان با درد خفیف ایمپلنت دندان خصوصاً بلافاصله بعد از عمل مشخص می شود.

قبل از انجام این عمل ، بیمار تحت بیهوشی موضعی قرار می گیرد تا از درد و اضطراب در طی روند جلوگیری کند. برای اکثر بیماران ، ایمپلنت های دندانی بعد از بین رفتن بیهوشی و بعد از انجام عمل با کمی درد همراه است. با این حال ، می توان با استفاده از یک مسکن درد موجود در محل را کنترل کرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید