ایا ایمپلنت مادام العمر است

ایا ایمپلنت مادام العمر است

یکی از سوالاتی که بسیار از افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند از دندانپزشک زیبایی خود دارند این است که ایا ایمپلنت مادام العمر است ؟ طول عمر ایمپلنت چقدر می باشد و سوالاتی که شاید دانستن آن ها کمی از نگرانی های شما بکاهد. درست است روش سنتی کاشت ایمپلنت به دلیل وجود جراحی در حین کاشت نگرانی هایی را برای شخص ایجاد می کرد اما خوشبختانه این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی این نگرانی ها از بین رفته است زیرا روش ایمپلنت دیجیتال بدون نیاز به جراحی رضایت شما را برای داشتن دندان از دست رفته جلب می نماید. اما مساله این است که ایمپلنت چقدر دوام دارد برای دانستن این موضوع با زیبادنت همراه شوید.

ایا ایمپلنت مادام العمر است ؟

سوالی که شاید برای بسیاری از افراد حائز اهمیت باشد این است آیا کاشت ایمپلنت برای همیشه دوام دارد ؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم در صورت عدم مراقبت از آن نمی توانیم به صورت دائمی از ایمپلنت ها استفاده کنید همان طور که می دانید دندان های طبیعی هم نیاز به مراقبت و نگهداری دارند در غیر اینصورت نمی توانید از آن ها تا آخر عمر استفاده کنید. کاشت ایمپلنت یک راه برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته شما می باشد که می توانید در صورت مراقبت و رعایت بهداشت دهانی به طور دائمی از آن ها استفاده کنید.

لازم است بدانید به جز کاشت ایمپلنت راه های دیگری هم برای جایگزینی دندان های از دست رفته وجود دارد و این تشخیص را باید به دندانپزشک زیبایی خود بدهید که برای شرایط و دندان های شما استفاده از کدام روش مناسب تر می باشد.

خوشبختانه این روزها از روش ایمپلنت دیجیتال می توان برای تمامی بیماران استفاده نمود و این موضوع می تواند یکی از مزیت های روش دیجیتال ایمپلنت باشد چرا که در گذشته بیماران دیابتی و کسانی که ترس از جراحی داشتند نمی توانستد از داشتن دندان به روش کاشت ایمپلنت استفاده کنند اما این نوید را به آن دسته از افرادی که از نداشتن دندان خسته شده اند می دهیم که می توانند با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی دیجیتال زیبادنت از مشاوره ها و راهنمایی های رایگان دندانپزشکان استفاده نمایند تا برای داشتن لبخندی زیبا تصمیم گیری کنند.

طول عمر ایمپلنت چقدر می باشد ؟

شاید در بیشتر مقالات و مطالب آموزشی درباره کاشت ایمپلنت خوانیده اید که طول عمر ایمپلنت بیش از ۲۵ سال است این مطلب کاملا درست است اما زمانی که شما مراقبت های لازم را انجام داده باشید در این صورت می توانید از ایمپلنت خود تا ۲۵ سال بدون هیچ مشکلی استفاده نمایید. همان طور که در ابتدا مقاله اشاره کردیم طول عمر ایمپلنت به چند عامل بستگی دارد.

هنگامی که کاشت ایمپلنت صورت گرفت لازم است بهداشت دهانی را بیش از گذشته رعایت کنید و از مسواک و نخ دندان حداقل دو بار در روز برای تمیز کردن دندان ها استفاده نمایید همین طور برای بازدید سالانه به دندانپزشک برای بررسی وضعیت دندان هایتان مراجعه نمایید. با این کار شما می توانید بر طول عمر ایمپلنت بیافزایید. البته لازم است بگوییم مراقبت فقط شامل بهداشت دهانی نمی باشد استفاده از دندان های برای باز کردن درب اجسام باعث شکستن و از بین رفتن تاج دندان ها شده و این مساله می تواند در کاهش عمر ایمپلنت شما تاثیرگذار باشد.

و در آخر باید بگوییم در انتخاب کلینیک و دندانپزشک زیبایی خود وسواس به خرج دهید زیرا هر چه کاشت ایمپلنت شما دقیق و بدون مشکل انجام شود طول عمر آن نیز افزایش می یابد همین طور لازم است بدانید ایمپلنت هایی که برای دندان های پشتی استفاده می شود در معرض خرابی زودهنام قرار دارند زیرا فشار بیشتری را تحمل می کنند و عمل جویدن توسط آن ها صورت می گیرد بنابراین لازم است از گاز زدن و جویدن غذاهای سفت تا حد امکان خودداری نمایید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید