آیا کامپوزیت دندان خوب است

در این نسل، تقاضا برای دندانپزشکی زیبایی با کیفیت در حال افزایش است. در یک نظرسنجی که اخیرا از دندانپزشکان انجام شده و از آن ها سوال شده است که هنگام انتخاب کامپوزیت دندان ، چه ویژگی هایی را در اولویت قرار می دهید. پاسخ ها دامنه گسترده ای داشتند و مضامین مختلفی را پوشش می دادند. بیش از هر چیز ، به نظر می رسید که زیبایی ، عملکرد و طول عمر موضوعات رایج در لبخند همه است. اما سوال رایجی که بیماران از دندانپزشکان دارند این است که آیا کامپوزیت دندان خوب است یا خیر ؟

آیا کامپوزیت دندان خوب است

کامپوزیت های دندانی به طور فزاینده ای در دندانپزشکی ترمیمی زیبایی محبوب می باشند و جایگزین امیدوار کننده آمالگام هستند. روشهای ارزیابی نقش مهمی در معرفی و بهبود این نوع مواد دارند. این بررسی با هدف پوشش دادن روش های توصیف در ارزیابی کامپوزیت های دندانی انجام می شود که امروزه بیشترین استفاده را دارند. بنابراین ، ابتدا روش های ارزیابی خصوصیات فیزیکی کامپوزیت های دندانی توضیح داده می شود.

رزین های کامپوزیتی به اولین انتخاب برای ترمیم مستقیم قدامی و خلفی تبدیل شده اند. محبوبیت زیاد به زیبایی آنها و کاهش نیاز به حذف مینای دندان در مقایسه با درمان های دیگر یکی از دلایل محبوبیت کامپوزیت هاست. چندین مطالعه نشان داده است که ترمیم های کامپوزیت ممکن است در خدمات بالینی طولانی مدت داشته باشند. در این بررسی عوامل موثر در طول عمر طولانی مدت را مورد بحث قرار می دهیم. ترمیم های کامپوزیتی عملکرد بالینی خوبی را نشان داده اند که میزان نارسایی سالانه آنها از ۱٪ تا ۳٪ در دندانهای خلفی و ۱٪ تا ۵٪ در دندانهای قدامی متفاوت است.

 عوامل مرتبط با بیماران مانند خطر پوسیدگی و استرس، علاوه بر عوامل اقتصادی – اجتماعی ، ممکن است ماندگاری را به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد. ویژگی های حفره مانند تعداد دیواره های ترمیم شده ، حجم کامپوزیت و وجود درمان ریشه از اهمیت زیادی برخوردار است و ممکن است زمان ترمیم را تعیین کند. به نظر می رسد انتخاب کامپوزیت ترمیمی تأثیر کمی در طول عمر دارد به شرطی که از روشهای فنی مناسب استفاده شود.

چرا کامپوزیت زرد میشود

آمالگام یا کامپوزیت دندان کدام یک بهتر است؟

وقتی صحبت از پر کردن آمالگام در مقابل کامپوزیت می شود ، هم مزایا و هم اشکالاتی وجود دارد. ما در مورد هر دو بحث می کنیم تا به شما کمک کنیم درک بهتری داشته باشید.

“شما یک حفره دارید.” به طور کلی جمله ای نیست که از شنیدن آن از دندانپزشک خود لذت ببریم. با این حال ، با پیشرفت های صورت گرفته در دندانپزشکی ، چندین گزینه مختلف برای ترمیم دندان در نظر گرفته شده است. در حالی که در گذشته پرکننده های آمالگام نقره سنتی تنها گزینه موجود بود ، امروزه بیشتر مطب های دندانپزشکی رزین کامپوزیتی نیز تهیه می کنند. هرگونه درمان زیبایی نیاز به گوش دادن ، درک و راهنمایی پزشک بر اساس تقاضای وی دارد. معاینه بالینی بیمار همراه با عکسبرداری با اشعه ایکس و عکس قبل از اقدام اجباری است.

هر دو ماده مزایا و معایب خاصی دارند. دانستن این موارد از قبل می تواند به شما کمک کند تا در صورت نیاز به یک نوع ترمیم دندان ، مورد نظر خود تصمیم بگیرید. اگر چه امکان گذر از این مرحله بدون درمان هرگز وجود ندارد ، اما احتمال زیادی وجود دارد که در برخی از دوره های زندگی خود به پر کردن دندان نیاز داشته باشید. تخمین زده می شود که حدود ۹۰ درصد آمریکایی ها در سنین ۲۰ تا ۶۴ سال حداقل دارای یک حفره هستند که این تعداد در افراد بالای ۶۵ سال به ۹۶ درصد افزایش می یابد.

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

چرا پر کردن دندان مهم است ؟

قبل از فرو بردن در نکات مثبت و منفی موادی که برای پر کردن دندان استفاده می شود ، بیایید بحث کنیم که فیلینگ دندان چیست و چگونه می تواند سلامت و زیبایی دهان را بهبود بخشد. پر کننده های دندان برای جایگزینی پوسیدگی مینای دندان و بازگرداندن ظاهر ، استحکام و ساختار دندان طراحی شده اند. مینای دندان قوی ترین بافت در بدن شما است ، اما به باکتری حساس است.

پلاک یک ماتریس طبیعی است که از مواد معدنی و باکتری تشکیل می شود و روی دندان ها ایجاد می شود. با جمع شدن پلاک ها ، باکتری ها جمع می شوند. این باکتری ها نشاسته و قندها را می خورند ، سپس یک محصول جانبی اسیدی ایجاد می کنند. اسید، مینای دندان را نرم می کند ، باعث فرسایش و حساسیت دندانی می شود. در صورت عدم درمان ، باکتری های مضر مینای دندان و بافت زیرین را می خورند و باعث ایجاد حفره می شوند. در صورت عدم درمان ، پوسیدگی می تواند به کانال دندان نفوذ کند ، در نتیجه نیاز به درمان کانال ریشه یا کشیدن دندان است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید