آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود

آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود

این روزها که در دنیای علم و تکنولوژی زندگی می کنیم استفاده از امکانات جدید شاید کمی عجیب به نظر برسد و یا شاید برای برخی افراد نگرانی هایی به همراه داشته باشد. در گذشته راه حلی برای جایگزین کردن دندان هایی که از دست می دادیم وجود نداشت اما این روزها ایملنت یکی از راه های مناسب برای داشتن دندان هایی زیباست. راه حلی که شاید برخی از ما به دلیل شایعاتی که با آن همراه است از آن غافل شویم! این روزها سوالی که بیش از همه ذهن افرادی که می خواهند به سمت ایمپلنت بیایند را مشغول کرده است این است که آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود ؟ زیبادنت سعی دارد در این مطلب شما را از نگرانی درآورده و به این سوال پاسخ دهد.

آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود ؟

باید بگوییم کسانی که سیگار و یا مشروبات الکلی مصرف می کنند می توانند در معرض خطر ابتلا به کارسینوما دهان قرار بگیرند. سرطانی که این روزها شایع شده با ایمپلنت هم ایجاد می شود لازم است بدانید این موضوع شایع ای بیش نیست و تمام جراحان و ایمپلنتولوژیست ها این موضوع را رد می کنند بنابراین جای هیچ نگرانی نخواهد بود. خوشبختانه با تحقیقات انجام گرفته بر روی افرادی که کاشت ایمپلنت داشته اند موردی مبنی بر سرطان گزارش نشده است بنابراین می توانیم مدعی شویم اینکه می گویند آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود و ایمپلنت سرطان زا است یک شایعه می باشد و نباید به این احتمالاتی که به اشتباه رایج می شود بها داد.

در مقابل می توانید روی این موضوع تمرکز کنید که یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای کسانی که دندان از دست رفته دارند ایمپلنت می باشد زیرا پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان های طبیعی عمل کرده و می تواند شبیه ترین جایگزین به دندان های شما باشد. دقت داشته باشید ایمپلنت ها نه تنها سرطان زا نیستند بلکه به رشد استخوان های فک شما هم کمک می کنند و از تحلیل رفتن آن جلوگیری می کنند. شاید برایتان سوال است ایمپلنت دندان برای چه کسانی توصیه می شود. باید بگوییم ایمپلنت برای کسانی که دندان هایی شکسته دارند و یا دندان ندارند بسیار مناسب است.

این را بدانید که نبود یک دندان در دهان شما ظاهرتان را پیرتر می سازد بنابراین لازم است به فکر باشید و با شایعاتی نظیر سرطان زا بودن ایمپلنت خودتان را آزار ندهید اگر در این باره مضطرب و نگران هستید توصیه می کنیم به کلینیک تمام دیجیتال زیبادنت مراجعه کنید و از مشاوره های پزشکان و جراحان این مجموعه استفاده نمایید.

لق شدن ایمپلنت

چه کسانی می توانند از ایمپلنت استفاده کنند ؟

قبل از انجام ایمپلنت بر روی دهان شما لازم است تست های پزشکی مربوط را انجام دهید تا با اطمینان از پذیرش فک و لثه های شما این کار انجام شود زیرا در برخی شرایط ممکن است ایمپلنت موفقیت آمیز نباشد و این کار بیهوده باشد بنابراین لازم است برای انجام کارای مربوط به ایمپلنت دندان با پزشک معالج خود در ارتباط باشید و آزمایش های لازم را انجام دهید تا با اطمینان این کار را انجام دهید.

شاید لازم است بدانید چرا ایمپلنت را توصیه می کنیم و از مزایای آن بیشتر بدانید. کسانی که از دندان مصنوعی متحرک استفاده می کنند در عمل جویدن مشکل خواهند داشت و می توان گفت این کار را به سختی انجام می دهند بنابراین ایمپلنت می تواند یکی از گزینه های مناسب برای رها شدن از این مشکل باشد. و یا در مقابل کسانی که دندان های خود را از دست داده اند و طبق شنیده ها نمی خواهند از دندان مصنوعی متحرک استفاده کنند در این شرایط تنها انتخاب ایمپلنت است.

لازم است بگوییم کسانی که می خواهند دندانی شبیه به دندان های طبیعی خودشان داشته باشند باید از ایمپلنت استفاده کنند. برخی افراد در اثر یک سانحه و یا اتفاق برخی از دندان های طبیعی شان را از دست می دهند در این شرایط لازم است ایمپلنت را انتخاب کنند. افرادی هستند که به طور مادرزادی از دندان های دائمی بی بهره هستند و با افتادن دندان های شیری آثاری از دندان های دائمی نیست این افراد می توانند از ایمپلنت برای جایگزین کردن دندان های نداشته استفاده کنند.

بهترین مرکز ایمپلنت دیجیتال در تهران کجاست ؟

خوشبختانه کلینیک دیجیتال زیبادنت این فرصت را برای شما به وجود آورده است تا با هر مشکلی در مورد دندانپزشکی به آن ها مراجعه کنید و از مشاوره های پزشکان این مجموعه بهره مند شوید. همان طور که قبلا هم اشاره کردیم روند کار در ایمپلنت دیجیتال به صورت دیجیتالی می باشد و اطلاعات از بافت سخت توسط رادیو گرافی سه بعدی یا CBCT و اطلاعات بافت نرم از طریق اورال اسکنرها یا اسکنرهای داخل دهانی گرفته می شود و با استفاده از نرم افزار های مخصوص این اطلاعات با یکدیگر ادغام می شود و نتیجه آن توسط پرینترهای سه بعدی طراحی می شود و به دندانپزشک یک گاید لاین جراحی ، اباتمنت و پروتز موقت داده می شود.

با استفاده از این ابزارها و گاید جراحی دندانپزشک می تواند بدون هیچ گونه مشکلی ایمپلنت را در جای مناسب پانچ کند به دلیل پانچینگ شما شاهد خونریزی زیادی نخواهید بود زیرا نیاز به فلپ گسترده نداریم و با یک برش کوچک می توان ایمپلنت را جایگذاری نمود. خوشبختانه در روش ایمپلنت دیجیتال بعد از جراحی نیازی به بخیه نداریم و از این مزیت می توان در بیماران دیابتی و کسانی که فشارخون بالا دارند استفاده کنیم. تمام این مراحل در کمتر از ۲۰ دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند در همان جلسه پروتز را دریافت کند. امروزه در کشورهای پیشرفته دندانپزشکی دیجیتال بسیار گسترش پیدا کرده و هدف ما در زیبادنت ترویج دندانپزشکی دیجیتال می باشد و با استفاده از تجهیزات کامل در این مجموعه در کمتر از ۴ روز و فقط در دو جلسه مشکل بی دندانی شما را حل می کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید