زیبادنت | مزیت لمینت دندان
مزیت لمینت دندان

مزیت لمینت دندان

مزیت لمینت دندان

در ادامه شما را با مزایای این روش آشنا می‌کنیم:

 1. مزیت شماره 1: درخشش دندان و لبخند سفید همیشگی

  نوشیدن قهوه، خوردن غذاهای رنگ‌دار و یا کشیدن سیگار، به مرور زمان و طی سال‌ها بر روی رنگ‌دانه دندان شما تأثیر گذاشته و باعث ایجاد لکه‌های نامطلوب زرد یا قهوه‌ای بر روی دندان می‌شوند. روش‌های خانگی سفید کردن دندان و یا انجام جرم گیری و بلیچینگ توسط دندانپزشک، درمان‌هایی برای پاک‌سازی جرم، بازسازی و سفید کردن مینای دندان می‌باشد. البته توجه داشته باشید که تغییر رنگ دندان شما به‌مرورزمان، موضوعی اجتناب‌ناپذیر است.
  اما اگر به دنبال یک راه ساده برای درخشش لبخند خود و ماندگاری سفیدی دندان‌های خود هستید، انجام لمینت سرامیکی، راهی مناسب برای شماست. به نقل از مؤسسه ملی بهداشت (NIH) ،ونیر‌های سرامیکی، مقاومت زیادی در برابر رنگ پذیری دارد؛ بنابراین شما دیگر مجبور به داشتن نگرانی در مورد تغییر رنگ دندان‌هایی خود تا مدت طولانی نیستید.
 2. مزیت شماره 2: رفع ایرادات جزئی زیبایی دندان

  اغلب اوقات دندانپزشک پس از بررسی و معاینه دهان و دندان شما، برای رفع مشکلات اساسی بی نظمی دندان‌ها، قرارگیری دندان در موقعیت مناسب، اصلاح شکل ساختاری و ناهنجاری‌های فک به شما توصیه کرده است که تحت درمان ارتودنسی و یا جراحی فک قرار بگیرید. اما در نظر داشته باشید که انجام این درمان‌ها مستلزم صرف زمان زیاد و هزینه‌های گزاف می‌باشد.
  امروزه با روش‌های نوین دندانپزشکی زیبایی، ایرادات جزئی زیبایی دندان مانند: فاصله بین دندان‌ها (دیاستما)، شکستگی‌های جزئی و لکه‌های تیره ایجاد شده روی دندان به کمک ونیرهای دندانی قابل درمان است. توجه داشته باشید که این روکش‌ها هرگز نمی‌توانند مشکلات اساسی شکل و ساختار دندان و دهان شما را پوشش دهند، پس ممکن است دندانپزشک به شما توصیه کند، جهت بررسی بیشتر به متخصص ارتودنسی نیز مراجعه کنید. اما اگر دندانپزشک معالج، تشخیص می‌دهد که شما کاندیدای مناسبی برای انجام لمینت سرامیکی و یا ونیر کامپوزیت دندان هستید، پس بهتر است هر چه سریع‌تر اقدام کنید.
 3. مزیت شماره 3: بازسازی مینای آسیب دیده‌ی دندان

  اگرچه مینای طبیعی دندان شما بسیار قوی و مستحکم است، اما باز هم امکان آسیب آن وجود دارد. شاید هرگز به این موضوع دقت نکرده باشید که شما با مسواک زدن بیش از حد دندان، خوردن غذا و نوشیدنی‌های اسیدی، به مینای دندان خود آسیب می‌زنید. علاوه بر این اسید معده در افرادی که دچار بیماری رفلاکس معده هستند، به مینای دندان آسیب می‌زند. این موضوع موجب نگرانی از بابت سلامت دهان و دندان خواهد بود. البته خوشبختانه مینای آسیب دیده دندان قابل بازسازی است. به گفته آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا، ونیرهای دندانی یک درمان عالی برای آسیب و فرسایش مینای دندان و بازسازی زیبایی طبیعی دندان می‌باشد.
 4. مزیت شماره 4: داشتن دوام و ماندگاری بالا

  در صورتی که نصب لمینت بر روی دندان‌های شما توسط یک دندانپزشک متخصص و دارای مهارت انجام شده باشد، می‌توانید در نظر داشته باشید که ماندگاری لمینت دندان شما می‌تواند بیش از 15 سال نیز باشد. البته باید بدانید که اگر نکات مراقبتی و توصیه‌های دندانپزشک خود را به درستی رعایت نکنید، ماندگاری و دوام لمینت را کاهش داده‌اید.
 5. مزیت شماره 5: مشاهده فوری نتیجه درمان

  یکی دیگر از مزیت‌های لمینت این است که می‌توانید بلافاصله از داشتن دندان‌های زیبای خود لذت ببرید و نیازی به سپری کردن دوره نقاهتی ندارد.

نظرات

در حال حاضر نظری ثبت نگردیده

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید در این قسمت دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .

تماس و مشاوره رایگان : 09101358059

تماس با ما

شما میتوانید در این قسمت با ما در تماس باشید

راه‌های ارتباطی با ما:        ۰۲۱-۸۸۳۷۴۱۱۳ ☎️       ۰۲۱-۸۸۳۷۹۲۳۴ 📱 ۰۹۱۰۱۳۵۸۰۵۹   

آدرس کلینیک: تهران، شهرک غرب، بلوار پاکنژاد، بلوار دریا، نبش خیابان مطهری جنوبی، پلاک ۱۴۰، طبقه سوم، واحد ۳