کیا بلیچینگ دندان انجام دادن

کیا بلیچینگ دندان انجام دادن

لبخند روشن تری می خواهید؟ وقتی صحبت از سفید شدن دندان می شود، دو گزینه پیش رو دارید: سفید شدن دندان در مطب و استفاده از خدمات درمانی دندانپزشکان یا مراقبت در منزل. هر دو گزینه سفید کننده دندان از عوامل سفید کننده مبتنی بر پراکسید استفاده می کنند. بلیچینگ خانگی از ۳٪ تا ۲۰٪ پراکسید (کاربامید یا پراکسیدهای هیدروژن) استفاده می کنند. سیستم های بلیچینگ در مطب از ۱۵٪ تا ۴۳٪ پراکسید دارند. شاید لازم است این سوال مطرح شود که کیا بلیچینگ دندان انجام دادن و با روش های آن آشنا هستند.

به طور کلی ، هرچه مدت زمان بیشتری محلول بلیچینگ روی دندان ها قرار گیرد ، دندان ها سفیدتر می شود. با این حال ، هرچه درصد پراکسید موجود در محلول سفید کننده بیشتر باشد ، باید مدت زمان کمتری بر روی دندان ها قرار داده شود. نگه داشتن ژل به مدت طولانی باعث کمبود آب در دندان و افزایش حساسیت دندان می شود. در بلیچینگ دندان نکات مثبت و منفی وجود دارد، اما قبل از اینکه کیت های سفید کننده دندان را در خانه امتحان کنید، حتما با دندانپزشک خود صحبت کنید زیرا نتایج برای همه یکسان نخواهند بود.

مراقبتهای بعد از بلیچینگ دندان

کیا بلیچینگ دندان انجام دادن

همان طور که می دانید بلیچینگ دندان در خانه و مطب انجام می شود اما لازم است یادآور شویم سفید شدن دندان ها توسط دندانپزشک می تواند دندان ها را سریعتر روشن کند. محلول سفید کننده معمولاً بسیار قویتر از کیت های خانگی است. همچنین ، ممکن است از گرما ، نور یا ترکیبی از این دو برای تسریع و تشدید روند سفید شدن استفاده شود.

چشمگیرترین نتایج که دندان ها به طور کلی سه تا هشت سایه روشن تر می شوند معمولاً چندین بار در مطب انجام می شود که ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد. برخی از دندانپزشکان از تکنیک هایی استفاده می کنند که می تواند در یک قرار ملاقات ۲ ساعته انجام شود (به عنوان مثال سیستم بزرگنمایی). هزینه سفید شدن دندان در مطب متفاوت است.

سفید شدن دندان از دو طریق قابل دستیابی است. یک محصول می تواند دندان را سفید کند. این بدان معنی است که در واقع رنگ طبیعی دندان را تغییر می دهد، معمولاً از پنج به هفت اما حتی تا دوازده سایه روشن تر ، و این همان ارزیابی دندانپزشکان از رنگ دندان است. محصولات سفید کننده حاوی پراکسیدهایی هستند که به از بین بردن لکه های عمیق و سطحی کمک می کنند. در فرآیند سفید کردن دوم از محصولات غیر سفید کننده استفاده می شود که با عمل فیزیکی یا شیمیایی کار می کنند و فقط به از بین بردن لکه های سطح کمک می کنند.

عوارض بلیچینگ دندان چیست؟

چرا بلیچینگ دندان خوب است ؟

به دلایل مختلف ممکن است دندانها لکه دار شوند یا تغییر رنگ دهند. اگر می خواهید آنها را روشن تر و سفیدتر کنید ، می توانید این کار را با خیال راحت انجام دهید. گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. می توانید برای درمان های سفید کننده به دندانپزشک مراجعه کنید یا محصولات سفید کننده در خانه را امتحان کنید. در حالی که برخی از عوارض جانبی ناشی از سفید شدن دندان وجود دارد ، اما تا زمانی که دستورالعمل های محصول را دنبال کنید ، استفاده از اکثر درمان های سفید کننده معمولی بی خطر است. در هنگام سفید شدن دندان ها، دندانپزشک یک ژل محافظ به لثه ها یا یک محافظ لاستیکی برای محافظت از بافت های نرم دهان می زند. سپس یک ماده سفید کننده بر روی دندانها زده می شود و ممکن است از یک نور مخصوص برای تقویت عملکرد استفاده شود.

چگونه دندانها بی رنگ می شوند؟

به چند دلیل دندان ها می توانند بی رنگ شوند. تغییر رنگ خارجی وقتی است که غذاها ، نوشیدنی ها یا عادت های سیگار کشیدن دندان های شما را لکه دار می کنند. قهوه ، چای ، غذاهای دارای رنگ و دخانیات می توانند در ایجاد این نوع لکه ها نقش داشته باشند. این لکه ها در خارج از دندان شما تأثیر می گذارند. تغییر رنگ خارجی می تواند با خمیر دندانهای سفید کننده که لکه های خارج دندان را هدف قرار می دهند، درمان شود. البته اگر به طور منظم و روزانه انجام شود.

تغییر رنگ ذاتی از داخل دندان است. ممکن است به دلیل استفاده از دارو ، بیماری در دوران کودکی ، عفونت ، ضربه به دندان یا افزایش سن تغییر رنگ ذاتی داشته باشید. برای بدست آوردن همان سطح سفیدی دندان یا بهتر از آن ممکن است نیاز به تغییر رنگ درونی می باشد. شما باید بر اساس نوع لک شدن دندان تصمیم بگیرید که چگونه دندان های خود را سفید کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید