کامپوزیت دندان چگونه انجام میشود

کامپوزیت دندان چگونه انجام میشود

همان طور که می دانید به مرور زمان و با افزایش سن دندان ها شروع به تغییر رنگ دادن می کنند و این موضوع کاملا طبیعی است زیرا با مصرف مواد غذایی رنگی و نوشیدنی های مختلف تغییر در رنگ دندان ها ایجاد می شود. اما این روزها با ارائه خدمات زیبایی دندان راه حل هایی برای سفید شدن دندان ها وجود دارد البته گاهی اوقات با استفاده از این خدمات می توانید مشکلات و نواقص دندان ها را نیز برطرف نمایید. یکی از این خدمات زیبایی که برای دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد کامپوزیت است و مهم ترین سوال این است که کامپوزیت دندان چگونه انجام میشود اگر می خواهید پاسخ این سوال را بدانید با زیبادنت همراه شوید.

آیا میشود کامپوزیت دندان را برداشت

کامپوزیت دندان چگونه انجام میشود

 استفاده از مواد کامپوزیتی برای ایجاد زیبایی در دندان ها یکی از راه های مقرون به صرفه می باشد و به جرات می توان گفت انتخاب مناسبی می باشد زیرا هزینه های این روش از لمینت پایین تر است و در زمان کوتاهی می توانید دندان هایی زیبا و سفید داشته باشید. اگر دندان های شما با فاصله از هم قرار گرفته است می توانید با کامپوزیت این مشکل را برطرف نمایید و یا اگر دندان های شما در اثر ساییدگی و شکستگی زیبایی خود را از دست داده اند می توانید با این روش که یکی از متداول ترین روش ها برای داشتن لبخندی زیبا است دوباره از زیبایی دندان هایتان استفاده نمایید.

اگر قصد دارید از کامپوزیت دندان برای زیباسازی لبخندتان استفاده نمایید لازم است درباره مراحل آن بیشتر بدانید به همین منظور می توانید از مشاوره های رایگان کلینیک دندانپزشکی زیبادنت استفاده نمایید. شاید بهتر است قبل از انجام خدمات زیبایی دندان با دندانپزشک مشورت نمایید و سپس بهترین انتخاب را داشته باشید.

کامپوزیت زیبایی دندان چیست

مرحله انتخاب رنگ کامپوزیت چگونه است ؟

گاهی اوقات ممکن است به دلیل شکستگی و یا ترک خوردگی یکی از دندان هایتان مجبور به استفاده از کامپوزیت شوید در این شرایط لازم است کامپوزیت هم رنگ سایر دندان ها انتخاب شود تا تفاوتی در دندان ها دیده نشود بنابراین دندانپزشک از کتابچه راهنمای خود نمونه رنگ های کامپوزیت را به شما ارائه می دهد تا نزدیک ترین رنگ به دندان هایتان را انتخاب نمایید. اما گاهی اوقات شرایط متفاوت است و شما می خواهید به دلیل تغییر رنگ دندان و سفید تر شدن آن ها تمامی دندان های جلو را کامپوزیت کنید در این شرایط دیگر نیازی به تطابق دادن نمونه ها با رنگ دندان نخواهد بود.

برای انتخاب رنگ کامپوزیت پیشنهاد می کنیم به نظر دکتر دندانپزشک دقت نمایید چرا که نور خورشید و نور مصنوعی می تواند در رنگ کامپوزیت ها متاثر باشد بنابراین باید به تمامی این موارد توجه داشته باشید. درست است انتخاب رنگ کامپوزیت کار دشواری است اما در برخی مواقع دندانپزشک از نظر خود بیمار و دستیارانش برای مناسب ترین انتخاب استفاده می کند.

کامپوزیت دندان محدودیت سنی دارد

چه کسانی نباید از کامپوزیت دندان استفاده کنند؟

خوشبختانه بیشتر افراد می توانند از کامپوزیت برای اصلاح طرح لبخندشان استفاده کنند اما لازم است این نکته را یادآور شویم که کامپوزیت دندان برای کسانی که دندان های سالمی دارند بیشتر توصیه می شود. در حقیقت از کامپوزیت و سایر خدمات زیبایی دندان صرفا به منظور زیباسازی دندان ها استفاده می شود و در درمان و عملکرد دندان ها نقشی ندارد. اگر مشکل پوسیدگی دندان دارید قبل از انجام کامپوزیت باید آن را برطرف نمایید. اگر دندان شما کج و یا روی هم رفته است می توانید با استفاده از کامپوزیت این مشکل را حل نمایید و دندان های صاف و مرتبی داشته باشید.

برای آنکه بتوانید تشخیص دهید فرد مناسبی برای انجام کامپوزیت دندان هستید یا خیر باید به دکتر دندانپزشک مراجعه نمایید تا وضعیت سلامت دندان هایتان بررسی شود. برخی افراد به دلیل داشتن لثه های بزرگ از دندان های کوچکی برخوردارند و همیشه آرزوی داشتن دندان هایی بزرگ و درخشان را دارند. خوشبختانه این روزها با استفاده از کامپوزیت دندان دیگر خواسته ی این افراد یک آرزو نیست و می توانند با مراجعه به دندانپزشک با انجام لیفت لثه و کامپوزیت یا لمینت دندان از دندان هایی بلندتر و مرتب برخوردار شوند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید