چه دندانی نیاز به ایمپلنت دارد

ایمپلنت های دندانی همانطور که امروزه می شناسیم در سال ۱۹۵۲ توسط یک جراح ارتوپدی سوئدی اختراع شد. امروزه آنها استاندارد مراقبت برای جایگزینی پروتز دندانهای از دست رفته در دندانپزشکی محسوب می شوند. ایمپلنت دندانی یک وسیله جراحی است که در استخوان فک قرار می گیرد و اجازه می دهد تا در طی چند ماه با استخوان جوش بخورد. اما سوال اینجاست که چه دندانی نیاز به ایمپلنت دارد کاشت دندان به عنوان جایگزینی برای ریشه دندان از دست رفته عمل می کند. کاشت ایمپلنت دندانی به استخوان فک نزدیکترین انتخاب برای تقلید از یک دندان طبیعی است زیرا خود به خود می ایستد بدون اینکه بر روی دندانهای اطراف تأثیر بگذارد و از ثبات بالایی برخوردار است.

مراحل ایمپلنت دیجیتال

چه دندانی نیاز به ایمپلنت دارد

به روند همجوشی بین ایمپلنت دندان و استخوان فک “استخوان سازی” گفته می شود. بیشتر ایمپلنت های دندانی از تیتانیوم ساخته شده اند که به آنها اجازه می دهد بدون اینکه به عنوان یک جسم خارجی در بدن ما شناخته شوند ، با استخوان ادغام شوند. با گذشت زمان ، فناوری و علم پیشرفت کرده و نتایج کاشت ایمپلنت دندان را بسیار بهبود می بخشد. امروزه میزان موفقیت در ایمپلنت های دندانی نزدیک به ۹۸ درصد است. همین طور با استفاده از ابزار های دیجیتال از ایمپلنت دیجیتال رونمایی شده است که به جرات می توان گفت یکی از بهتریت روش ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد.

ایمپلنت های دندانی ریشه دندان های جایگزین ساخته شده از تیتانیوم هستند. ایمپلنت ها پایه محکمی برای دندان های جایگزین ثابت (دائمی) یا متحرک ایجاد می کنند که متناسب با دندان های طبیعی شما ساخته می شوند. به جای تاج های منفرد ، برخی از بیماران ممکن است روی ایمپلنت خود پیوست هایی داشته باشند که از پروتز متحرک پشتیبانی می کند.

آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود

چرا به کاشت دندان احتیاج دارید؟

از کاشت دندان می توان برای جایگزینی یک دندان ، چند دندان یا تمام دندان ها استفاده کرد. هدف از جایگزینی دندان در دندانپزشکی ، بازگرداندن عملکرد و همچنین زیبایی ظاهری دندان ها است.

در مورد جایگزینی دندان ، به طور کلی ، سه گزینه وجود دارد:

دستگاه دندانپزشکی متحرک (پروتز کامل یا پروتز جزئی)

پل دندانی ثابت

کاشت دندان یا ایمپلنت دیجیتال

در گذشته و قبل از ایمپلنت های دندانی، پروتزهای دندان گزینه مناسبی برای جایگزینی دندان ها بود اما به دلیل ناراحتی های بیمار علاوه بر این ، پروتزهای دندانی می توانند بر روی ذائقه و تجربه حسی فرد با غذا تأثیر بگذارند این روش و انتخاب آن کمرنگ شد. قبل از تغییرات اخیر با درمان ایمپلنت ، پل برای دندان رایج ترین گزینه ترمیمی بود. اصلی ترین عیب پل زدن وابستگی به دندان های طبیعی موجود برای پشتیبانی است. ایمپلنت ها فقط توسط استخوان پشتیبانی می شوند و روی دندان های طبیعی اطراف تأثیر نمی گذارند. تصمیم گیری در مورد انتخاب روش درمانی به عوامل زیادی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:

  • محل دندان یا دندانهای از دست رفته
  • کمیت و کیفیت استخوان فک که در آن کاشت دندان قرار داده شده است
  • سلامتی بیمار
  • هزینه
  • اولویت بیمار

چرا از ایملنت دندان استفاده کنیم ؟

انتخاب کاشت دندان برای جایگزینی دندان نسبت به سایر گزینه ها مزایای بزرگی دارد. ایمپلنت های دندانی محافظه کارانه هستند زیرا دندان های از دست رفته را می توان بدون تأثیر و تغییر دندان های مجاور جایگزین کرد. بعلاوه ، از آنجا که ایمپلنت های دندانی در ساختار استخوان ادغام می شوند ، بسیار پایدار هستند و می توانند ظاهر و احساس دندان های طبیعی فرد را داشته باشند.

برای بیمارانی که به دلیل پوسیدگی یا بیماری لثه قوس فوقانی و یا پایین ، تمام دندان های خود را از دست داده اند ، گزینه ای برای تهیه پروتز بسیار پایدار و راحت با استفاده از حداقل تعداد ایمپلنت در دسترس است. این روش از این ایده گرفته شده است که می توان از چهار ایمپلنت برای جایگزینی همه دندانها در یک قوس (بالا یا پایین) استفاده کرد. ایمپلنت ها از نظر استراتژیک در نواحی دارای استخوان مستحکم قرار می گیرند و پروتز نازک پروتز در جای خود پیچ ​​می شود. تکنیک All-On-4 جایگزین دندان را فراهم می کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید