پر کردن دندان با کامپوزیت

پر کردن دندان با کامپوزیت

از نقره تا چینی ، امروزه انواع مختلفی از مواد پر کننده دندان وجود دارد. از این میان مواد پر کننده دندان، کامپوزیت همچنان یکی از محبوب ترین ها هستند. اما دقیقاً پر کردن دندان با کامپوزیت چیست و چه تفاوتی با سایر گزینه ها دارد؟

پر کردن دندان با کامپوزیت چیست؟

مواد پر کننده کامپوزیت ترکیبی از پلاستیک و پودر شیشه غیر سمی هستند که به رنگ دندان ساخته می شوند. از ونیر کامپوزیت برای ترمیم دندان های شکسته یا خراب دندان استفاده می شوند و دوام و مقاومت این مناطق ضعیف را افزایش می دهد. پرکردگی کامپوزیت را می توان روی دندانهای جلویی یا پشتی قرار داد و به دلیل زیبایی طبیعی آنها به گزینه ای محبوب تبدیل شده است. نحوه قرارگیری مواد پر کننده کامپوزیت به موارد خاص بستگی دارد. به عنوان مثال ، اگر دندان در وضعیت نامناسبی قرار دارد ، ممکن است لازم باشد شما یک پر کننده کامل تهیه کنید. با این حال ، در بسیاری از موارد ، یک لایه اتصال کاملاً مناسب است. دندانپزشک باند کامپوزیت را متناسب با دندان شما قالب می کند شکل و عملکرد اصلی آن را بازیابی می کند. این روش در یک جلسه انجام می شود و معمولاً سریع و بدون درد است.

آیا میشود کامپوزیت دندان را برداشت

پرکردن دندان یکی از متداول ترین و موثرترین روش های دندانپزشکی است. با این حال ، مهم است که درک کنیم چه زمانی به آنها نیاز است ، بنابراین در اینجا برخی از علائم و نشانه هایی که نیاز به پر کردن دندان با کامپوزیت است را ذکر کرده ایم که باید مراقب آنها باشید:

اگر دندان شما ترک خورده یا شکسته شده است.

دندان درد شدیدی را تجربه می کنید.

حساسیت دندان افزایش یافته است.

دندان پر کرده ای دارید که خراب شده است.

یک لکه یا سوراخ تاریک در دندان ایجاد شده است.

مراقب بودن برای هر یک از این صفات مهم است ، اما دانستن چگونگی جلوگیری از پر کردن دندان به همان اندازه حیاتی است.

مزایای کامپوزیت دندان چیست؟

همانطور که قبلاً اشاره شد ، پر کردن دندان با مواد کامپوزیت از زمان معرفی تقریباً ۵۰ سال پیش محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. اما چه عاملی باعث می شود این گزینه بسیار مورد توجه قرار گیرد؟

۱٫رنگ طبیعی: برای بسیاری از افراد ، زیبایی شناسی مرتبط با پر کردن کامپوزیت یک کارت اصلی قرعه کشی است. آنها متناسب با سایه دندانهای موجود ساخته می شوند و باعث می شوند دندانها کمتر از مواد آمالگام دیده شوند.

۲٫میزان باکتریها را در دهان کاهش می دهد: این امر برای به حداقل رساندن خطر پوسیدگی دندان و عفونت بسیار مهم است.

۳٫حفاری و آماده سازی کمتر از پرکننده های آمالگام: برای افرادی که از دندانپزشکان ترس دارند ، پرکردن با مواد کامپوزیت به حداقل کار نیاز دارد و در یک جلسه تمام می شود.

۴٫طول عمر دندان را افزایش می دهد: بدون پرکردن ، ممکن است لازم باشد دندان ها کاملاً برداشته شوند که بطور قابل توجهی گران تر است و به زمان بهبودی بیشتری نیاز دارد. با استفاده از پرکننده های کامپوزیت، می توانید به محض اتمام عمل جویدن و نیاز به کار اضافی دندانپزشکی را به طور نامحدود به تعویق بیندازید.

چگونه از دندان ها مراقبت کنم؟

بلیچینگ بهتره یا کامپوزیت

سوراخ در دندان ها (حفره ها) یکی از دلایل شایع پر شدن دندان است. با این حال ، اقدامات پیشگیرانه ای وجود دارد که مردم می توانند برای کاهش خطر پر شدن دندان از آن استفاده کنند:

مصرف قند را به حداقل برسانید: خوردن بیش از حد غذاهای شیرین راهی مطمئن برای افزایش خطر پوسیدگی دندان و ایجاد حفره است. باکتری های داخل دهان قند را تغذیه می کنند. که منجر به تجمع اسیدهای مینای دندان می شود. این باعث ایجاد سوراخ هایی در دندان ها می شود که برای ترمیم نیاز به پر کردن دارند.

دهان خود را بعد از غذا با آب بشویید: قندها و نشاسته پس از صرف غذا می توانند مدت ها در دهان و دندان ها بمانند. با شستشوی دهان با آب بعد از غذا از تجمع باکتری های مضر جلوگیری کنید.

به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید: یک دندانپزشک می تواند علائم پوسیدگی دندان و حفره ها را زود بررسی کند تا مشکلات موجود در مسیر آنها متوقف شود.

اگر متوجه برخی علائم هشدار دهنده شده اید و فکر می کنید ممکن است نیاز به پر کردن داشته باشید ، امروز برای تعیین وقت ملاقات به تیم متخصصان دندانپزشکی زیبادنت تماس بگیرید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید