مراقبتهای بعد از بلیچینگ دندان

مراقبتهای بعد از بلیچینگ دندان

بسیاری از افراد برای دستیابی به لبخندی سفید و زیبا به درمان های سفید کننده دندان روی می آورند. در حالی که مراقبتهای بعد از بلیچینگ دندان مانند خود درمان برای دستیابی به نتیجه ای مطلوب بسیار مهم است، اما آنچه پس از آن انجام می دهید برای سفید نگه داشتن دندان ها را لازم است بدانید. در این مطلب زیبادنت، نکات تخصصی در مورد نحوه مراقبت از دندان های خود را پس از درمان سفید کردن به شما یادآوری می کند. دندان سفید داشتن امروزه تقریباً به یک وسواس در فرهنگ ما تبدیل شده است. محصولات و گجت های جدید دائماً ظاهر می شوند و نویدبخش روشن و سفید شدن دندان ها هستند.

اگرچه سفیدتر بودن دندان فواید بسیاری دارد ، اما سفید کردن دندان های شما به عنوان یک هزینه اضافی ارزش دارد زیرا ماندگاری آن بسیار بیشتر از گزینه های دیگر است. اگر می خواهید لبخند درخشان خود را به رنگ سفید حفظ کنید، چند دستورالعمل زیر را که پس از سفید کردن دندان ها باید دنبال کنید رعایت نمایید.

بلیچینگ دندان خانگی

چه چیزی بعد از سفید شدن دندان بخوریم و بنوشیم

استفاده از بلیچینگ دندان برای شما هزینه خواهد داشت، بنابراین اگر می خواهید مطمئن شوید که نتیجه خیره کننده برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت مراقبتهای بعد از بلیچینگ دندان را جدی بگیرید. ۴۸ ساعت اول پس از درمان بسیار مهم است. شما باید بیشتر در مورد مصرف مواد غذایی خود آگاهی داشته باشید زیرا انواع خاصی از مواد غذایی وجود دارد که باعث تغییر رنگ دندان ها می شود. در این مدت از خوردن آنها پرهیز کنید.

  1. از نوشیدن نوشیدنی های رنگی خودداری کنید

چای و قهوه می توانند فوراً دندان های شما را لکه دار کنند. بعد از درمان سفید کردن دندان، از مصرف نوشیدنی های کاملاً رنگی پرهیز کنید. این نوشیدنی ها به دلیل رنگ مصنوعی دندان ها را لکه دار می کنند. اگر احساس می کنید نمی توانید قهوه صبحانه یا یک لیوان چای خود را در ساعت خوش از دست بدهید ، نوشیدن از طریق نی را در نظر بگیرید. نی به شما کمک می کند تا مایعات از دندان های شما دور شوند، بنابراین لبخند شما سفیدتر باقی می ماند.

  1. مصرف دخانیات را قطع کنید

استفاده از سیگار علاوه بر اینکه برای سلامت دهان و دندان شما مضر است، یکی از سریع ترین راه ها برای لک شدن مجدد دندان ها است. افرادی که سیگار می کشند احتمالاً متوجه می شوند که برای حفظ لبخند سفید مجبورند مرتباً دندانهای خود را با مراجعه به دندانپزشک سفید کنند، به خصوص در مقایسه با کسانی که از سیگار استفاده نمی کنند. توصیه می شود سیگار کشیدن را ترک کنید ، نه تنها به دلایل بهداشتی ، بلکه دندان های خود را به رنگ سفید نگه دارید.

بلیچینگ دندان خوبه؟

مراقبتهای بعد از بلیچینگ دندان

  1. غذاهایی که باعث ایجاد لکه بر دندان ها می شود را نخورید

مشابه اجتناب از برخی نوشیدنی ها ، طیف گسترده ای از غذاها وجود دارد که باید پس از سفید کردن دندان ها از خوردن آن ها دوری کنید. غذاهای اسیدی ، چرب و یا رنگی به مینای دندان شما آسیب می رسانند و در ایجاد لکه نقش دارند. در اینجا برخی از غذاهای رایج وجود دارد که باید از خوردن آنها پس از سفید شدن دندان ها جلوگیری کنید:

سس های تیره رنگ (سس قرمز ، سس سویا ، سرکه بالزامیک)

ادویه های رنگارنگ (کاری ، فلفل قرمز ، زردچوبه)

مرکبات و سایر میوه های اسیدی (پرتقال، لیموترش، انبه، کیوی، آلو) همان طور که می دانید غذاهای اسیدی یا ترش می توانند مینای دندان شما را ضعیف کنند.

سبزیجات رنگارنگ (گوجه فرنگی ، هویج ، اسفناج)

شکلات تلخ حاوی کافئین است و بنابراین می تواند دندان های شما را لکه دار کند.

یک قانون خوب این است که اگر پیراهن را لکه دار کند ، دندان های شما را نیز لکه دار می کند. با اجتناب از این غذاها می توانید اطمینان حاصل کنید که دندان های شما برای مدت طولانی تری سفید باقی می مانند.

آیا بلیچینگ دندان دائمی است

       ۴٫ از محصولات بهداشتی رنگی برای دندان پرهیز کنید

در روزهای پس از درمان سفید کردن دندان ها ، از استفاده از محصولات دندانپزشکی رنگی مانند خمیر دندان و دهان شویه خودداری کنید. رنگ های آبی ، قرمز ، نارنجی و بنفش می توانند سریعتر دندان های شما را لکه دار کنند تا محصولاتی که سفید یا روشن هستند. همچنین ممکن است متوجه شوید که دندان های شما پس از سفید شدن کمی حساس هستند ، برای تسکین این علامت شایع ، خمیر دندان و دهان شویه را که مخصوص دندان های حساس ساخته شده است امتحان کنید. با دندانپزشک خود صحبت کنید که کدام گزینه برای شما مناسب است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید