تا چه زمانی میتوان ایمپلنت کرد

تا چه زمانی میتوان ایمپلنت کرد

کاشت دندان یک روش معمول برای جایگزینی دندان از دست رفته است. دلایل زیادی برای از دست دادن دندان وجود دارد ، از جمله عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ، تجمع پلاک و جرم ، پوسیدگی دندان و بیماری لثه از مهمترین این موارد است. ایمپلنت دندان متشکل از یک ریشه دندان مصنوعی است که در استخوان فک شما قرار داده میشود و یک پایه و ساختار دائمی و محکم برای دندان جایگزین ایجاد می کند. کاشت با سایر گزینه های جایگزینی دندان متفاوت است زیرا نه تنها دندان بلکه ریشه را نیز جایگزین می کند. اما سوال اینجاست که تا چه زمانی میتوان ایمپلنت کرد آیا انجام ایمپلنت دندان سن مشخصی دارد ؟ برای کسب اطلاعات در این زمینه با زیبادنت همراه شوید.

تا چه زمانی میتوان ایمپلنت کرد

هنگامی که شما یک دندان را از دست می دهید و آن را جایگزین نمی کنید، در نتیجه تغییرات دومینو ایجاد می شود. یک تغییر کوچک به سایر تغییرات اضافه می شود و این باعث تغییر کل دینامیک دندان و دهان شما می شود. جابجایی در نیش شما می تواند منجر به مشکلاتی در انسداد دندان شود (نحوه جمع شدن دندان) و این می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند که زندگی شما بیش از داخل دهان را تحت تأثیر قرار می دهد.کاشت دندان چه زمانی لازم است؟ کاشت دندان در مواقعی که دندان شما کم است ضروری است، اما نمی توانید دندان مصنوعی، پل یا تاج بگیرید.

جایگزینی دندان از دست رفته بسیار مهم است، زیرا عواقب ناشی از برداشتن و از دست دادن دندان با گذشت زمان می تواند به یک مشکل بزرگتر تبدیل شود. ایمپلنت دیجیتال فواید زیبایی بسیاری دارند، علاوه بر زیبایی، نقش مهمی در عملکرد کلی دهان دارند. ایمپلنت دیجیتال از دندان های سالم حمایت می کند و هر دندان را به درستی در جای خود نگه می دارد در حالی که از استخوان فک سالم نیز حمایت و از خراب شدن استخوان جلوگیری می کند. وقتی دندان از بین می رود یا کشیده می شود و جایگزین نمی شود ، استخوان فک می تواند شروع به خراب شدن کند. این اتفاق می افتد زیرا آنچه در وهله اول استخوان فک را حفظ می کند فشار و محرک جویدن است.

ایمپلنت های دندانی ممکن است برای جنبه بینایی نیز ضروری باشند. شما ممکن است نسبت به ظاهر و احساس لبخند خودآگاه باشید و کاشت دندان می تواند به آن کمک کند. عزت نفس و اعتماد به نفس مهم است و اینکه بتوانید راحت غذا بخورید (به خصوص در مجالس اجتماعی)، لبخند بزنید و بدون درد بخندید مهم است و تأثیر زیادی در زندگی شما خواهد داشت.

آشنایی با فواید ایمپلنت دیجیتال

کاشت دندان فواید زیادی دارد. همانطور که در بالا ذکر شد ، ایمپلنت دیجیتال واقعاً می تواند به عزت نفس شما کمک کند و همچنین مانند دندان طبیعی عمل می کند حتی مانند دندان های واقعی به نظر می رسند و می توانند اعتماد به نفس شما را تقویت کنند ، با دوام و راحت هستند و به شما کمک می کنند تا از سلامت کلی دهان پشتیبانی کنید. همچنین در حمایت از گفتار ، راحتی و توانایی های جویدن کمک می کنند. با استفاده از ایمپلنت دیجیتال نیازی به برداشتن آنها نیست و می توانید با استفاده از ایمپلنت دیجیتال مسواک بزنید ، نخ دندان بکشید ، بخورید ، بخوابید ، در مقایسه با گزینه های دیگر مانند دندان مصنوعی.

بیشتر بدانید : مراکز ایمپلنت دیجیتال در تهران

اگر فکر می کنید کاشت دندان برای شما مناسب است ، حتماً به دندانپزشک مراجعه کنید و در ابتدا به کاشت دندان و مزایای ایمپلنت دیجیتال پی ببرید. دندانپزشک می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا کاشت دندان ضروری است یا خیر و در نهایت یک برنامه درمانی مناسب فقط برای شما ارائه می دهد.

هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

یکی از سوالاتی که پس از کسب اطلاعات کافی درباره ایمپلنت دیجیتال به ذهنتان می رسد این است که هزیته ایمپلنت دیجیتال چقدر است و آیا بیمه هزینه کاشت دندان را پرداخت می کند؟ هزینه یک واحد ایمپلنت دیجیتال ممکن است بسته به منطقه و دندانپزشکی که این کار را انجام می دهند متفاوت باشد. این هزینه شامل تمام مراحل برای کاشت ایمپلنت همین طور تمام اجزا و تاج ایمپلنت است. بیمه دندانپزشکی معمولاً هزینه کاشت ایمپلنت دندان را پرداخت نمی کند. برخی از بیمه های دندانپزشکی ممکن است به شما برای پرداخت قسمت تاج ایمپلنت کمک کنند. متأسفانه ، در بسیاری از موارد ، بیمه دندانپزشکی ایمپلنت را یک روش انتخابی می داند حتی اگر ایمپلنت دندان به استاندارد مراقبت برای جایگزینی دندان از دست رفته تبدیل شده باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید