بهترین زمان برای جرم گیری دندان

بهداشت دندان جایگاه برجسته ای در سلامت عمومی دارد. صرف نظر از سن ، داشتن دندان های سالم بزرگترین مزیت است. بهداشت دقیق دندان می تواند به شما در حفظ فرم ، اندازه و سلامت مناسب دندانها برای یک عمر کمک کند. یکی از این روش ها برای حفظ سلامت دندان ، جرم گیری است که لثه های شما را محکم و متناسب نگه می دارد اما بهترین زمان برای جرم گیری دندان چه زمانی است ؟ در این فرآیند رسوبات آلوده یعنی جرم ، پلاک و لکه ها از سطح دندان دور می شوند. چنین شرایط دندانی ، اگر به موقع درمان نشود، می تواند منجر به عفونت و ضعف لثه ها و همچنین از بین رفتن دندان شود. درمان این بیماری جرم گیری است که روشی عادی و ایمن است و هیچ صدمه ای به سطح دندان نمی زند.

پر کردن دندان با کامپوزیت

چرا جرم گیری انجام می شود ؟

تمیز کردن منظم دندان ها توسط دندانپزشک برای خلاص شدن از شر جرم و پلاک ها که اغلب حتی اگر مسواک و نخ دندان استفاده کنید باز هم ذرات جرم بر روی دندان ها تشکیل می شود، ضروری است. این امر به برخی از تداخلات حرفه ای برای تمیز کردن دندان ها یعنی جرم گیری نیاز دارد. جرم گیری یک روش غیرجراحی کاملاً استاندارد برای از بین بردن رسوبات آلوده از سطح دندان ها است. در صورت باقی ماندن پلاک بر روی دندان منجر به بیماری پریودنتال می شوید. در این بیمار زمینه پرورش باکتری ها فراهم می شود و به لثه ها آسیب می رسانند. با این کار دندان به تدریج شل می شود.

بیشتر بدانید: ایا جرم گیری دندان را سفید میکند؟

مراحل انجام جرم گیری دندان

در ابتدا از دستگاه اولتراسونیک برای شل شدن جرم های بزرگتر استفاده می شود. در این فرآیند آب با حفظ دمای مناسب دهان و دندان بر روی سطح دندان ها برخورد می کند. نوک این ابزار منحنی و گرد است و دائماً روی دندان ها و اطراف آن حرکت می کند. اگر حس ناراحتی و درد داشتید می توانید با اعلام به دندانپزشک مشکل را برطرف نمایید چرا که دندانپزشک دستگاه را مجدد تنظیم می کند.

حساسیت لثه به کامپوزیت

بعد از شکسته شدن تکه های بزرگتر یا پلاک ( به اصطلاح پزشکی ) پریودنتیست به سراغ ابزارهای دستی ظریف و کوچکتری می رود که معمولاً به عنوان کورت و مقیاس شناخته می شوند تا رسوبات باقی مانده را جارو کرده و سطح دندان ها را صاف کند. این دستگاه ها منحنی متناسب با منحنی دندان های شما هستند. با استفاده از این دستگاه بقایای ریز جرم با خراشیدن دقیق آن و اعمال فشار ملایم از بین می رود.

بعد از خلاص شدن از شر پلاک دندان ، سطح دندان ها هم اکنون به پولیش نیاز دارند. این کار با استفاده از یک قطعه دستی با سرعت ملایم و دارای یک لاستیک نرم که در انتها می چرخد انجام می شود. خمیر پروفیلاکسی ( خمیر دندان مخصوص کمی درشت ) در لاستیک جمع می شود و روی دندان ها قرار می گیرد و به آنها ظاهر صاف و براق می دهد. دندانپزشک اغلب روی دندان ها خمیر فلوراید نیز می زند. این مرحله نهایی فرآیند تمیز کردن دندان است. این خمیر دارای طعم های مختلفی مانند نعناع ، توت فرنگی ، شکلات ، گیلاس ، هندوانه ، پینا کولادا است.

بهترین زمان برای جرم گیری دندان

این روش درمانی با فلوراید فقط روی سطح دندان های شما استفاده می شود و نباید بیش از حد قورت داده شود در غیر این صورت ممکن است منجر به درد معده شود. فرآیند فلوراید به یکپارچه سازی دندان کمک می کند زیرا اسیدهای موجود در جرم دندان و پلاک به سطح دندان آسیب میرساند. پیشنهاد می شود به مدت ۳۰ دقیقه چیزی نخورید و ننوشید تا به شما کمک کند تا فلوراید را به میزان مطلوب روی دندان خود داشته باشید و نتایج بهتری را به همراه داشته باشید.

عوارض بلیچینگ دندان چیست؟

برای اکثر افراد تمیز کردن و جرم گیری دندان بدون درد است ، به جز برخی احساسات هنگام برداشتن پلاک از دندان و احساس فشار در طی مراحل تراشیدن. اما همه اینها غیر قابل تحمل نخواهند بود. عوارض پس از آن برای بسیاری از افراد بسیار جذاب است زیرا بعد از این فرآیند از شفافیت و زیبایی دندان های خود لذت می برند. از آنجا که پلاک سازی فرآیندی مداوم است ، اگر با مسواک زدن طی ۱۰-۱۴ ساعت از بین نرود ، ممکن است منجر به تشکیل جرم شود.

در این شرایط جرم گیری دوره ای و مکرر ضروری می شود و بهترین زمان می تواند هر ۶ ماه یکبار باشد. جرم گیری دندان را ضعیف نمی کند اما از لثه در برابر بیماری ها محافظت می کند ، که ممکن است منجر به خونریزی لثه شود و در صورت عدم درمان ، ممکن است منجر به برخی مشکلات شدیدتر و گسترده تر لثه شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید