ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت در اصطلاح به پیچ ساخته شده از جنس تیتانیوم گفته می‌شود که قابلیت ایجاد پیوند را با سلول های بدن دارد و در استخوان فک کاشته می شود. ایمپلنت های دندانی بهتیرن جایگزین دائمی و ثابت دندان از دست رفته می باشد.برای درک تفاوت روش ایمپلنت دیجیتال با روش های سنتی مرسوم ،ابتدا به توضیح مختصری از فرآیند ایمپلنت گذاری به روش سنتی می پردازیم. برای ایمپلنت گذاری به روش سنتی، پس از معینه توسط ایمپلنتولوژیست و دریافت عکس CBCT، در جلسه دوم یا روز عمل ،   لثه برش داده می شود و سپس با اندازه‌های نسبتا دقیق گرفته شده از تصاویر CBCT، قسمت اولیه‌ی ایمپلنت به نام فیکسچر که نقش ریشه دندان را برعهده دارد در استخوان فک قرار داده می شود.در جلسه ی دوم پس از بهبود بخیه و التهاب ناشی از کاشت ایمپلنت که اصولاً 3 الی 4 ماه بعد خواهد بود، قسمت دوم ایمپلنت به نام هیلیلنگ اباتمنت قرار داده می شود سه هفته پس از آن اباتمنت نهایی قرار داده می شود و پس از انجام قالب گیری در یک یا دو جلسه دیگر روکش دائم که معادل تاج دندان است به بیمار تحویل داده می شود. اما در روش ایمپلنت دیجیتال یا روش ایمپلنت یک روزه تنها با سه مراجعه به مطب دندانپزشک خود صاحب دندان می شوید . به این صورت که در روز کاشت ایمپلنت،  فقط یک سوراخ کوچک روی لثه ایجاد می‌شود، از همانجا جایگذاری ایمپلنت در داخل استخوان صورت می‌پذیرد و دیگر نیازی به برش و بخیه زدن لثه نمی‌باشد.در این روش در روز کاشت ایمپلنت ، روکش موقت دندان  نصب می شود تا بیمار براحتی به فعالیت روزمره خود بازگردد.

در روش ایمپلنت بدون جراحی پس از گرفتن تصاویر CBCT ، دهان بیمار اسکن شده و از ادغام آن با تصاویر CBCT ، فرآیند شبیه سازی صورت می‌گیردو سپس، مناسب‌ترین موقعیت کاشت ایمپلنت با استفاده از کیفیت استخوان فک بیمار و جای قرارگیری سینوس یا عصب با اسستفاده از پیشرفته ترین نرم افزار های طراحی معین می‌شود و طرح نهایی به وسیله ایمپلنتولوژیست تائید شده و سپس گاید جراحی توسط پرینتر سه بعدی آماده و بعد از آن روکش‌های موقت نیز تعبیه می‌شود.در هنگام جراحی به روش ایمپلنت دیجیتال ، راهنما یا همان گاید ایمپلنت در دهان قرار می‌گیرد و بدون نیاز به برش لثه ، و همچین با کمترین میزان  خونریزی و درد و با به حداقل آسیب به بافت‌های لثه، جراحی صورت ‌می‌پذیرد و ایمپلنت مطابق اندازه‌گیری‌های انجام شده جایگذاری می‌شود و در همان جلسه اول روکش موقت روی ایمپلنت‌ها قرار داده خواهد شد. یکی از مزایای این روش این است که به دلیل کاهش درد و تروما پس از کاشت ایمپلنت بیمار میتواند بلافاصله بغد از جراحی به فعالیت روزانه خود بپردازد.

مزایای ایمپلنت دیجیتال

دریافت روکش دندان در اولین جلسه و بلافاصله بعد از کاشت ایمپلنت 

کاهش طول زمان درمان

اندازه گیری‌ با اسکنرهای داخل دهانی با دقت بسیار بالا

کاهش درد و تروما پس از کاشت ایمپلنت

کاهش تعداد جلسات مراجعه به مطب به 3 الی 4 جلسه تا تکمیل درمان

کاهش احتمال عفونت

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان
ایمپلنت دیجیتال

سوالات متداول

اختلاف هزینه در روش معمولی ایمپلنت گذاری با روش ایمپلنت دیجیتال چقدر می باشد؟

اختلاف قیمت چندانی ندارد ولی با توجه به کاهش زمان درمان و بهبود شرایط جراحی، برای بیمار و پزشک استفاده از این روش بسیار توجیه پذیر می باشد.

آیا تمامی بیماران می توانند از ایمپلنت دیجیتال استفاده کنند؟

بله. با توجه به بررسی دقیق شرایط استخوانی و بافت لثه ای بیمار پیش از انجام جراحی ، استفاده از ایمپلنت یک روزه دیجیتال برای تمامی کیس های ایمپلنت امکان پذیر است.

ایمپلنت دیجیتال چقدر زمان می برد؟

بطور میانگین یک جراحی تک واحدی ایمپلنت از ابتدای جراحی تا  تحویل پروتز موقت، ۱۵ دقیقه زمان می برد.

چرا به ایمپلنت دیجیتال ایمپلنت یک روزه میگویند؟

زیرا در روز کاشت ایمپلنت روکش ایمپلنت نیز به بیمار تحویل داده می شود. 

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09125206845