ایمپلنت بعد از چند سال کشیدن دندان

ایمپلنت بعد از چند سال کشیدن دندان

امروزه ایمپلنت های دندانی مناسب ترین روش برای جایگزینی و تعویض دندان در افراد است. در واقع، طبق انجمن دندانپزشکی آمریکا ، هر ساله بیش از ۵ میلیون ایمپلنت فقط در ایالات متحده انجام می شود و این تعداد هر ساله به طور مداوم در حال رشد است. اغلب ممکن است در همان روز دندان بسیار آسیب دیده برداشته شود و با کاشت دندان یا ایمپلنت جایگزین شود. سوال اینجاست که ایمپلنت بعد از چند سال کشیدن دندان امکان پذیر است؟ اگر سالها پیش دندان خود را از دست داده اید و اکنون می خواهید از مزایای ایمپلنت های دندانی بهره مند شوید چه می شود آیا هنوز هم ایمپلنت می تواند گزینه مناسبی برای جایگزینی دندان باشد؟ پاسخ به طور کلی مثبت است.

ایمپلنت بعد از چند سال کشیدن دندان

بیایید نگاهی دقیق به نحوه کار ایمپلنت بیندازیم و ببینیم چه چیزی در روند جایگزینی دندان دخیل است. کاشت دندان به طور کلی از سه قسمت تشکیل شده است: پایه ای از فلز تیتانیوم ، به شکل ریشه دندان ، با نخ های پیچ مانند. این نخ ها سطح ایمپلنت را افزایش می دهند ، به طوری که می تواند پیوند محکم تری به استخوان در فک زیر خط لثه ایجاد کند. تاجی با دوام و واقعی که درست مانند یک دندان طبیعی به نظر می رسد و کار می کند و یک تکیه گاه که همه چیز را به هم پیوند می دهد.

کمبود استخوان اغلب موضوعی است که دندان ها برای مدت طولانی از بین رفته اند. مطالعات نشان می دهد که پس از کشیدن دندان ، حدود ۴۰٪ از استخوان ناحیه در سه سال اول از بین می رود این ممکن است مشکلاتی را برای کاشت ایمپلنت دندان ایجاد کند. ایمپلنت برای مقاومت در برابر نیروهای گزنده عظیمی که دندان ها باید هر روز تحمل کنند ، به اتصال محکم با استخوان فک، متکی است. اما اگر کمیت یا کیفیت استخوان برای تأمین لنگر محکم برای ایمپلنت کافی نباشد و ایمپلنت بتواند حتی ذره ای حرکت کند ، سیستم از کار می افتد.

ایمپلنت های دندانی استاندارد برای پایداری باید حداقل با ۱٫۵-۲٫۰ میلی متر استخوان مرغوب احاطه شوند و امکان ایجاد استخوان سازی وجود داشته باشد. در این فرآیند قابل توجه ، سلولهای زنده استخوانی در واقع با فلز تیتانیوم ایمپلنت جوش خورده و به استحکام آن می افزایند. اما وقتی برآمدگی های استخوانی به دلیل از دست دادن استخوان از عرض یا ارتفاع کاسته می شوند ، ممکن است استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت وجود نداشته باشد. خوشبختانه پیشرفت در علم دندانپزشکی چندین روش برای حل این مشکل ارائه می دهد.

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

آیا من می توانم ایمپلنت کنم ؟

ایمپلنت های دندانی ، چه بلافاصله بعد از کشیدن دندان و چه سال ها بعد انجام شوند، موفقیت قابل ملاحظه ای دارند. یکی از دلایل موفقیت بیش از ۹۰٪ این است که پروتکل های خاصی برای کاشت ایمپلنت وجود دارد. تجربه نشان داده است که اگر استخوان طبیعی کافی برای پوشاندن ۷۰٪ از پایه تیتانیوم ایمپلنت در دسترس باشد ، می توان در همان مراجعه به مطب کاشت و افزایش استخوان را انجام داد. بدن قادر است بافت باقیمانده استخوان را دوباره ترمیم کند.

بیشتر بدانید : جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان

برنامه درمانی یک فرد ممکن است دقیقاً به انتظارات آن شخص نیز بستگی داشته باشد. به عنوان مثال ، ممکن است جوانی که فقط یک دندان را از دست داده باشد ، به دنبال ایمپلنت کاملا طبیعی با خط لثه است که لبخند زیبایی داشته باشد یا یک فرد مسن که سالها پیش دندانهای خود را از دست داده است ، ممکن است در درجه اول به دنبال توانایی جویدن و صحبت کردن صحیح باشد و کمتر نگران زیبایی است. این موضوع ممکن است اگر در دندان پشتی باشد که در لبخند دیده نشود، درست باشد. در شرایطی که زیبایی شناسی به سمت عملکرد مناسب می رود ، انجام هر مرحله ممکن است لازم نباشد. به عنوان مثال ، پیوند بافت نرم و بافت پیوندی همیشه در مناطقی که کمتر دیده می شوند لازم نیست.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید