ایمپلنت برای افراد بی دندان

ایمپلنت برای افراد بی دندان

دندان از دست رفته قطعاً می تواند ظاهر لبخند شما را تغییر دهد. از دست رفتن دندان می تواند نتیجه بیماری لثه ، آسیب دیدگی ، پوسیدگی شدید دندان یا یک بیماری ژنتیکی باشد، دندان از دست رفته می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. صرف نظر از نحوه از دست رفتن دندان ، می تواند بر روی تراز شدن دندانها با گذشت زمان تأثیر منفی بگذارد و در صورت عدم توجه ، مشکلات زیادی را در آینده ایجاد کند. خوشبختانه ، چندین گزینه عالی برای جایگزینی دندان یا دندانهای از دست رفته برای بازگرداندن لبخند زیبا وجود دارد. ایمپلنت برای افراد بی دندان یکی از متداول ترین روش های جایگزینی دندان است.

بعضی اوقات ارزش دندان های شما تا زمانی که از دست نرفته باشند ، شناخته نمی شوند و متأسفانه دندان ها برای همیشه دوام ندارند. حتی از دست دادن یک دندان تنها می تواند بر سلامت دهان و اعتماد به نفس شما تأثیر منفی بگذارد. دندان یا دندانهای از دست رفته نیز می توانند بر گفتار ، توانایی جویدن غذا ، یکپارچگی استخوان فک شما تأثیر بگذارند و باعث جابجایی آهسته دندانها به برخی از فضاهای خالی شوند.

ایمپلنت برای افراد بی دندان

ایمپلنت های دندانی یک نوع بسیار قابل اعتماد برای جایگزینی دندان است که هم به نظر می رسد و هم احساس دندان واقعی دارد. اگر نیاز به جایگزینی یک دندان یا چند دندان در مناطق مختلف دهان دارید ، ایمپلنت دیجیتال یک راه حل دائمی می باشد. در صورت مراقبت ، ایمپلنت دیجیتال می تواند دندان مادام العمر شما باشد. روند قرار دادن ایمپلنت دندان با جایگزینی ریشه دندان با پیچ های فلزی آغاز می شود ، که به عنوان لنگر برای دندان کاذب قرار داده شده استفاده می شود.

این روزها ایمپلنت دیجیتال یکی از موثرترین گزینه ها برای جایگزینی دندانهای از دست رفته می باشد زیرا ظاهر و احساس بسیار طبیعی را ایجاد می کنند، درگیری دندانهای مجاور وجود ندارد ، بنابراین دندانهای مجاور دست نخورده باقی می مانند، جایگزین دائمی و مادام العمر هستند و نیازی به معاینه منظم ندارند. اما در مقابل لازم است موارد منفی ایمپلنت دیجیتال را هم بدانیم شاید یکی از گرانترین گزینه های جایگزینی دندان در حال حاضر ایمپلنت دیجیتال است زیرا از بروزترین تجهیزات و ابزارهای دیجیتال برای این کار استفاده می شود.

خدمات دندانپزشکی دیگر برای جایگزینی دندان از دست رفته

بریج یک راه حل ایده آل برای از دست دادن چندین دندان پشت سر هم است. روند جایگزینی هر دندان با ایمپلنت دندان می تواند بسیار طولانی باشد. با استفاده از یک پل پشتیبانی شده از ایمپلنت ، فقط دندان های دو سر آن با ایمپلنت در جای خود محکم می شوند. دندانهای وسط و انتهای آنها بدون هیچ گونه پیچ در جای خود قرار گرفته اند. یک انتخاب اقتصادی برای جایگزینی چندین دندان از دست رفته و پشت سر هم بریج می باشد.

درمان بریج به همان اندازه ایمپلنت دندان موثر است زیرا یک ظاهر طبیعی را ارائه می دهند. اما نکات منفی بریج پشتیبانی شده از ایمپلنت این است که فقط در شرایط خاص می توان از آنها استفاده کرد که چندین دندان از دست رفته پشت سر هم وجود داشته باشد همین طور پلهایی که از طریق ایمپلنت پشتیبانی می شوند راه حل دائمی نیستند و باید پل ها تعویض شوند و قرار دادن یک پل تحت پشتیبانی ایمپلنت نیاز به مراجعه بی شمار به دندانپزشک دارد.

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

آیا برای کاشت دندان آماده هستید؟

قبل از تصمیم گیری حتماً درباره روش های مختلف و مراحل کاشت دندان و آنچه می توانید انتظار داشته باشید بیاموزید. حتما می دانید حدود ۳ میلیون نفر در ایالات متحده ایمپلنت های دندانی دارند. پیش بینی می شود این تعداد سالانه حدود ۵۰۰۰۰۰ رشد کند. افراد بیشتری به سمت ایمپلنت در مقابل دندان مصنوعی ، تاج و پل رو می آورند. به همین علت علم دندانپزشکی در حال پیشرفت به سمت دیجیتالی شدن مراحل ایمپلنت می باشد زیرا با این کار خطاهای انسانی به حداقل می رسد.

وقتی کاشت دندان انجام می دهید ، در حال جایگزینی ریشه دندان با پایه های ساخته شده از فلز هستید. این پایه های دندانی مانند پیچ دندان های مصنوعی هستند. ایمپلنت ها نسبت به برخی از پل ها یا تاج ها کمی متفاوت هستند زیرا عملکرد آنها کاملاً شبیه دندان های واقعی است.

اینکه دندانپزشک چگونه کاشت دندان را انجام می دهد ، بستگی به واکنش آلرژیک و وضعیت استخوان فک شما دارد. ممکن است مجبور باشید چندین عمل دندانپزشکی انجام دهید تا استخوان شما به خوبی در اطراف ایمپلنت بهبود یابد. این ترمیم ممکن است زمان ببرد اما از دندان جدید به طور ایمن پشتیبانی می کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید