ایمپلنت بدون درد و جراحی

ایمپلنت بدون درد و جراحی

با توجه به اینکه در گذشته و حتی در حال حاضر در ایران از  جراحی ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان های از دست رفته یا آسیب دیده استفاده می شود، نگران این هستید که ایمپلنت چقدر آسیب می زند یا درد بعد از آن؟ اینها ترس های رایجی است. با این حال ، بیشتر بیماران ایمپلنت دندان می گویند که این روش صدمه ای نمی زند و ناراحتی در آن کم است. به علاوه ، ایمپلنت از محبوبیت بالایی برخوردار است زیرا لبخندی طبیعی و ماندگار به بیماران می بخشد و به آنها امکان می دهد بدون نگرانی غذا بخورند. اما این روزها روشی جدید و دیجیتال در دنیای دندانپزشکی ورود کرده است که خبر از ایمپلنت بدون درد و جراحی می دهد.

کجا ایمپلنت کنم

ایمپلنت بدون درد و جراحی

جایگزینی دندان های از دست رفته با ایمپلنت دیجیتال فواید زیادی دارد. ایمپلنت دیجیتال نه تنها مانند دندان های طبیعی شما به نظر می رسند بلکه مانند آنها نیز عمل می کنند. با این حال، هر زمان کلمه “جراحی” با چیزی در ارتباط باشد، مفهوم منفی دارد. با جراحی ایمپلنت دندان، بسیاری از بیماران از ما می پرسند، “آیا انجام کاشت دندان دردناک است؟” به همین منظور لازم است مراحل ایمپلنت دندان را به طور دقیق تر بررسی نماییم.

مرحله ۱: با استفاده از ابزارها و تجهیزات دیجیتال و عکسبرداری سه بعدی از دهان و فک بیمار اطلاعات اولیه از بافت سخت و نرم در اختیار دندانپزشک قرار خواهد گرفت و گاید جراحی براساس اطلاعات برآورد شده ساخته می شود.

مرحله ۲: فضایی در لثه ها و استخوان فک شما برای پایه تیتانیوم (کاشت دندان) ایجاد می شود. دندانپزشکان با استفاده از برنامه ریزی اسکنرهای سه بعدی برای قرار دادن دقیق ایمپلنت اقدام می کنند. همان طور که می دانید استفاده از روش های دیجیتال خطای انسانی را از بین برده است.

مرحله ۳: ایمپلنت در دهان بیمار قرار داده شده و ایمن می شود. یک درپوش در بالا قرار داده می شود تا در عین بهبودی تا چند ماه آینده ، ایمن باشد.

نکته کلیدی که باید در اینجا به آن توجه کنید مرحله اول است: بی حسی موضعی. این اساساً پاسخ سوال شماست ، “آیا ایمپلنت های دندانی آسیب می بینند؟”

بی حسی موضعی اعصاب اطراف ناحیه ایمپلنت دندان را بی حس می کند. با اعصاب بی حس شده می توانید انتظار داشته باشید که در طی روش کاشت دندان خود دردی احساس نکنید. ممکن است در بعضی مواقع احساس فشار کنید اما نباید باعث ناراحتی شما شود. برای بیمارانی که با اقدامات دندانپزشکی دچار اضطراب می شوند ، آرام بخش دهانی تجویز می شود.

دندانپزشکی دیجیتال

جراحی ایمپلنت دندان چگونه کار می کند؟

جراحی ایمپلنت دندان یک فرآیند است که در طی چند ماه انجام می شود. بیشتر این زمان در حالی انتظار می گذرد که دندانپزشک و بیمار با هم کار می کنند تا نتیجه مطلوب باشد. ابتدا یک برش در لثه ایجاد می شود. سپس ایمپلنت با استفاده از یک پیچ در استخوان فک قرار می گیرد ، که به آن اجازه می دهد تا کاشت ریشه دندان اصلی را جایگزین کند. پس از قرار دادن ایمپلنت ، لثه ها بخیه می شوند. ایمپلنت باید به مدت سه تا شش ماه بهبود یابد و در این مدت استخوان فک در اطراف ایمپلنت تشکیل می شود. در این مدت زمان می توان از تاج های موقت برای امکان خوردن، آشامیدن و لبخند زدن استفاده نمود.

در مرحله بعد ، پس از بهبودی ایمپلنت ، باید یک پایه بر روی کاشت قرار داده شود. اباتمنت امتداد پایه فلزی ایمپلنت است و به عنوان پایه دندان جدید عمل می کند. برداشتی از تکیه گاه ایجاد شده و برای ایجاد ترمیم دندان استفاده می شود. وقتی ترمیم کامل شد ، برای پایان دادن به روند مراجعه مجدد به مطب دندانپزشکی لازم است.

ایا ایمپلنت فوری خوب است

آیا ایمپلنت دیجیتال دردناک است؟

به نظر می رسد همه این پروسه دردناک باشد ، اما شما راحت خواهید دانست که قرار دادن ایمپلنت راحت تر از کشیدن دندان است. معمولاً به دلیل استفاده از بی حسی موضعی، به این معنی که شما در حین جراحی بیدار هستید در طول جراحی نباید هیچ دردی را احساس کنید، به خصوص اگر این کار با بافت سالم انجام شود. همچنین ، استخوانی که در آن کاشته شده است ، بسیاری از اعصاب احساس درد ندارد. اما اگر از عمل جراحی بسیار عصبی هستید ، گزینه های آرام بخشی برای راحتی بیشتر در حین عمل دارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید