ایا جرم گیری دندان را سفید میکند؟

ایا جرم گیری دندان را سفید میکند؟

یکی از سوالاتی که شاید ذهن شما را هم درگیر نموده این است که ایا جرم گیری دندان را سفید میکند؟ برای یافتن پاسخ این سوال ابتدا لازم است بدانید جرم گیری دندان چیست؟ کلینیک دندانپزشکی زیبادنت سعی دارد با انتشار مطالب و مقالات آموزشی درباره علم دندانپزشکی و خدمات مربوط به آن اطلاعات شما را در زمینه دندانپزشکی افزایش دهد همین طور سوالاتی که در ذهنتان وجود دارد را پاسخگو باشید با ما همراه شوید تا اطلاعات پزشکی شما را افزایش دهیم.

چگونه دندان عقل را جراحی میکنند

ایا جرم گیری دندان را سفید میکند؟

همان طور که می دانید جرم گیری دندان به منظور پاکسازی دندان ها از جرم هایی که آلوده با باکتری و میکروب هستند می باشد. دندان ها همیشه در معرض بزاق دهان که حاوی مقدار زیادی کلسیم است و برای استحکام دندان ها لازم می باشد قرار دارد اما گاهی اوقات این کلسیم ها بر روی دندان ها رسوب می کند این اتفاق بیشتر در دندان های جلویی رخ میدهد زیرا این دندان ها مستعد ترین دندان ها برای تشکیل رسوبات می باشند.

کلسیم موجود در بزاق که بر روی دندان ها رسوب می کند به رنگ دندان ها می باشد و در ظاهر دندان های شما تغییر ایجاد نمی کند اما اگر مواد غذایی رنگی و نوشیدنی های رنگی مصرف کنید به مرور زمان این رسوبات تغییر رنگ داده و ظاهر دندان های شما را نازیبا می نماید. در این شرایط شما باید دندان هایتان را جرم گیری نمایید تا به سفید شدن دندان ها کمک کنید.

شاید تصور شما این باشد که با استفاده از مشواک و نخ دندان می توان این رسوبات را از بین برد اما باید بگوییم خیر شما با استفاده از مسواک و نخ دندان نمی توانید مانع از ایجاد جرم و رسوب بر روی دندان ها شوید. و برای از بین بردن جرم روی دندان ها لازم است برای جرم گیری دندان ها به دندانپزشک مراجعه نمایید. فقط نکته ای که باید بدانید این است که جرم گیری برای دندان های پرشده و کامپوزیت و لمینت دندان انجام نمی شود. و لازم است بدانید جرم گیری دندان دردی ندارد و بدون بی حسی انجام می شود.

کامپوزیت دندان برای چه سنی مناسب است

اگر دندان ها جرم گیری نشود چه اتفاقی می افتد ؟

شاید شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که با شنیدن برخی از باورهای غلط از جرم گیری دندان فرار می کنید بهتر است بدانید جرم گیری دندان باعث لق شدن دندان ها و از بین رفتن مینای دندان نمی شود و این تصورات اشتباهی است که در بین افراد رواج یافته است. شاید لازم است بگوییم چیزی که بیش از اندازه به دندان های شکما آسیب می رساند بی توجهی به رسوب و جرم انباشته شده بر روی دندان هاست.

شاید باید بدانید که اگر جرم و رسوبات انباشته شده بر روی دندان ها بیش از حد باقی بماند چه اتفاقی می افتد. رسوبات می تواند منجر به ایجاد بوی بد دهان شود و اعتماد به نفس شما را از بین ببرد زیرا ظاهر زیبای دندان ها را از بین می برد و حتی گاهی اوقات ممکن است منجر به پوسیدگی دندان ها شود لازم است سالی یکبار برای جرم گیری دندان ها به دندانپزشک مراجعه نمایید تا در صورت نیاز این کار انجام شود.

اگر جرمگیری دندان را جدی بگیرید می توانید از بیماری های لثه جلوگیری نمایید زیرا با انجام جرم گیری به لثه اجازه می دهید تا دور دندان ها را احاطه کند و بیماری های لثه را کاهش دهید. ممکن است بعد از جرم گیری دندان های شما حساس تر شوند بنابراین از خوردن نوشیدنی های خیلی سرد و گرم خودداری نمایید. برخی افراد به دلیل از بین نرفتن مینای دندان همیشه از جرم گیری دندان فرار کرده اند بهتر است بدانید جرم گیری به مینای دندان شما آسیب نمی رساند و فقط دندان ها را از جرم و رسوبات تمیز می کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید