اگر دندان عقل عفونت کند چه باید کرد

اگر دندان عقل عفونت کند چه باید کرد

از آنجا که دندان عقل بزرگ است و آخرین دندان های آسیایی است که رشد می کند، اغلب فضای کافی برای ظهور صحیح این دندان وجود ندارد. در این موارد، باید دندان عقل را بکشید. اگر یک دندان عقل عفونت کند(این یک عارضه جانبی رایج می باشد) ممکن است لازم باشد قبل از برداشتن دندان، عفونت را درمان کنید.سوال اینجاست که اگر دندان عقل عفونت کند چه باید کرد ؟ آیا می دانید دندان های آسیای سوم شما از ۱۷ تا ۲۵ سالگی می توانند ظهور کنند؟ طبق انجمن دندانپزشکان آمریکا ، این زمانی است که اکثر افراد این دندانهای مولر را می بینند که بیشتر به آنها دندان عقل می گویند.

اما همه نمی بینند که این دندان ها به چه صورت در می آیند. وقتی دندان عقل نتواند از طریق لثه بیرون بیاید، از آن به عنوان نهفته یاد می شود. اگر دندان عقل شما دچار عفونت نشود، چندین گزینه پیش رو دارید.

آیا دندان عصب کشی شده را میتوان لمینت کرد

وقتی دندان عقل شما تحت تأثیر قرار می گیرد ، به چه معناست؟

دندان عقل نهفته دنداني است كه از لثه خارج نمي شود. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود دندان عقل شما تحت تأثیر قرار گیرد. این امکان وجود دارد که یک ساختار فک کوچک فضای کافی برای دندان های آسیای سوم شما را نداشته باشد. همچنین ممکن است دندان عقل شما از یک زاویه اشتباه رشد کند. گاهی اوقات دندان عقل می تواند تا حدی رویش کند. این بدان معنی است که آنها تا حدی از طریق لثه بیرون می آید، اما فضای کافی برای تکمیل روند ندارند. دندان عقل نهفته بیشتر در معرض پوسیدگی، عفونت و سایر عوارض است.

اگر دندان های شما تا حدی روییده باشد ، می تواند مواد غذایی ، باکتری ها و بقایا را به دام بیندازد ، که خطر پوسیدگی دندان را افزایش می دهد. به احتمال زیاد در این مورد جراحی دندان عقل بهترین انتخاب برای شماست. بعضی اوقات، دندان های کاملاً نهفته به شرطی که بدون علامت باشند ، از طریق جراحی خارج نمی شوند. به گفته متخصصان در کلینیک زیبادنت ، تحقیقات کافی برای نشان دادن اینکه آیا درمان محافظه کارانه (یعنی نظارت) یا جراحی همیشه برای دندانهای بدون علامت برتر است، وجود ندارد. اگر ترجیح می دهید دندانهای بدون علامت را تنها بگذارید ، ضروری است که با مراقبتهای منظم دندانپزشکی همراه باشید.

درد دندان عقل چند روز طول میکشد

اگر دندان عقل عفونت کند چه باید کرد

دندان عقل اغلب تحت تأثیر قرار می گیرد، که می تواند منجر به عفونت شود. ضربه به این معنی است که دندان در حال بیرون آمدن است اما به نوعی گیر می کند. به عنوان مثال ، اگر فضای کافی در دهان نباشد ، دندان عقل ممکن است تا حدی از لثه خارج شود اما به طور کامل قادر به بیرون آمدن نیست. برخی از دندان های عقل تا حدی در زاویه بد رشد می کنند و در برابر دندانهای مجاور قرار می گیرند که نمی توانند کاملاً بیرون بیایند. عدم برخورد، اغلب منجر به عفونت می شود. ناحیه شکسته در لثه و همچنین بخشی از دندان که در معرض قرار گرفته است، سطوح مختلفی را فراهم می کند که باکتری ها می توانند جمع شوند.

تمیز کردن ناحیه با مسواک زدن منظم مشکل خواهد بود در نتیجه با تجمع باکتری ها ، التهاب و سپس عفونت ایجاد می شود. اگر دندانی تا حدی رویش پیدا کرده و قرمز ، متورم یا ناراحت کننده شده است ، در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید. یک جراح فک و صورت یا دندانپزشک می تواند یک دندان عقل را خارج کند. اگر دندان عقل عفونت کند، جراحی معمولاً تا زمان رفع عفونت به تعویق می افتد. ممکن است پزشک یا دندانپزشک از آنتی بیوتیک برای بهبود عفونت استفاده کنید.

چگونه دندان عقل را جراحی میکنند

چرا عفونت می تواند باعث تاخیر در کشیدن دندان عقل شود

اگر یک دندان عقل به شدت عفونت داشته باشد، دندانپزشک ممکن است قبل از اقدام به جراحی دهان و دندان برای کشیدن دندان عقل، درمان عفونت را توصیه کند. اگر دندان بدون درمان برداشته شود ، احتمال گسترش عفونت وجود دارد و می تواند به عوارض جدی و حتی تهدید کننده زندگی منجر شود. عفونت همچنین می تواند پس از استخراج بدتر شده و روند بهبودی را به خطر بیندازد.

بیشتر بدانید : آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود

درمان عفونت قبل از استخراج این خطرات را بسیار کاهش می دهد. علاوه بر این ، اگر به دلیل عفونت از ناراحتی رنج می برید، درمان این مسئله را کاهش می دهد و به شما امکان می دهد قبل، حین و بعد از جراحی دهان و دندان برای برداشتن دندان راحت تر باشید. برای شما احتمالاً چند روز قبل از جراحی یک دوره آنتی بیوتیک تجویز می شود ، سپس بعد از آن دوباره برای جلوگیری از عفونت در طول بهبودی تجویز می شود.

پس از برداشتن دندان عقل، ممکن است به بخیه نیاز داشته باشید. بعضی از بخیه ها با گذشت زمان جذب می شوند و بعضی از آنها باید بعد از چند روز برداشته شوند. دندانپزشک به شما خواهد گفت که آیا بخیه های شما باید برداشته شوند یا خیر. یک پد گاز پنبه ای تاشو که روی زخم قرار گرفته است ، به جلوگیری از خونریزی کمک می کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید