آیا کامپوزیت به دندان آسیب میزند

آیا کامپوزیت به دندان آسیب میزند

همه ما می دانیم که کامپوزیت دندان یکی از خدمات دندانپزشکی زیبایی است که به منظور پوشاندن عیوب ظاهری دندان ها استفاده می شود. البته که این روزها سوالاتی درباره این روش مطرح می شود که آیا کامپوزیت به دندان آسیب میزند یا خیر ؟ بسیاری از کسانی که از کامپوزیت برای پوشاندن عیوب دندان ها استفاده کرده اند این روش را مناسب می دانند. باید بگوییم کامپوزیت دندان به دندان های طبیعی شما آسیب نمی رساند زیرا برای کامپوزیت ونیر نیازی به تراشیدن مینای دندان نخواهد بود. اگر می خواهید درباره کامپوزیت بیشتر بدانید تا انتهای این مطلب با زیبادنت همراه شوید.

عمر لمینت دندان

برای چه از کامپوزیت دندان استفاده می کنیم ؟

بیشتر افراد بر این باورند که با داشتن دندان های سفید و تمیز می توانند لبخندی زیبا داشته باشند اما اگر دندان هایی نامرتب داشته باشید هر چقدر هم به سفیدی دندان ها بپردازید باز هم نمی توانید از لبخندی زیبا بهره مند شوید و باید از روش های خدمات زیبایی دندان استفاده نمایید که تشخیص آن بر عهده دندانپزشک زیبایی می باشد.

یکی از درمان های مناسب برای تغییر ساختار دندان ها کامپوزیت است که در کمترین زمان ممکن شما را به نتیجه مطلوب می رساند. حال اگر این کار توسط یک دندانپزشک خوب انجام شود شما می توانید سال ها از کامپوزیت استفاده نمایید. مهرت دندانپزشک در تمامی خدمات دندانپزشکی زیبایی حائز اهمیت است زیرا در ماندگاری و طول عمر کامپوزیت نقش بسزایی دارد.

لازم است ابتدا درباره دندانپزشکی که می خواهید برایتان کامپوزیت انجام دهد را بدانید و نمونه کارهای ایشان را بررسی کنید و از تجربه و مهارت کاری دندانپزشک خود در زمینه کامپوزیت دندان مطمئن شوید حتی بهتر است برای مشاوره و برطرف شدن سوالات خود به دندانپزشکتان مراجعه نمایید سپس تصمیم گیری نمایید.

بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد

آیا کامپوزیت به دندان آسیب میزند

پاسخ این سوال خیر می باشد. همان طور که می دانید و در این باره تحقیق کرده اید یکی از دلایل استقبال بیش از حد از کامپوزیت آسیب نرسیدن به دندان ها می باشد. در حقیق استفاده از کامپوزیت به عنوان یک روکش برای دندان ها است که می تواند نامرتب بودن و خرابی های دندان را بپوشاند. بنابراین این اطمینان را به شما می دهیم که با استفاده از کامپوزیت به دندان های شما آسیبی وارد نمی شود البته که رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها همیشه توصیه می شود اما لازم است تکرار کنیم در روش کامپوزیت ونیر مینای دندان تراشیده نمی شود و شما هر زمان که بخواهید می توانید از دندان های طبیعی خود استفاده کنید.

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندانی ، ساخته شده از رزین های مصنوعی هستند. کامپوزیت دندان ، از نظر ظاهری مانند دندان طبیعی است و به راحتی قابل دستکاری و مقرون به صرفه هستند، به عنوان مواد ترمیمی برای پر کردن دندان هم استفاده می شود و به دلیل هم رنگ بودن با دندان ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

کامپوزیت دندان برای چه استفاده می شود؟

از کامپوزیت (رنگ دندان) برای ترمیم دندانی استفاده می شود که تحت تأثیر پوسیدگی ، ترک ، شکستگی و غیره باشد. قسمت پوسیده یا آسیب دیده دندان برداشته می شود و سپس با پر کردن کامپوزیت پر می شود. انواع مختلفی از مواد پرکننده وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

ماندگاری کامپوزیت روی دندانهای جلویی چه مدت است؟

ماندگاری کامپوزیت روی دندانهای جلو و دندانهای پشت چه مدت طول می کشد؟ پرکردگی کامپوزیت برای رفع شکستگی دندانهای جلویی به اندازه سایر پر کننده ها برای وصله حفره ها دوام نخواهد داشت. پر کردن کامپوزیت باید حدود ۱۰ سال طول بکشد و اغلب فراتر از آن می تواند به دندان های طبیعی شما متصل شود.

خدمات دندانپزشکی زیبایی

کامپوزیت بهتر است یا لمینت ؟

اگر می خواهید از کامپوزیت دندان برای زیبایی دندان هایتان استفاده کنید اما هنوز دودل هستید و نمی دانید چه کاری انجام دهید ما می خواهیم شما را با بسیاری از مزایای کامپوزیت دندان آشنا کنیم تا بتوانید در تصمیم گیری مصمم تر شوید. شاید شنیده اید که می گویند لمینت دندان مقاوم تر از کامپوزیت است ؟ اما در مقابل مقاومت پارمتر های دیگری هم وجود دارد که می تواند در تصمیم گیری و انتخاب شما تاثیر گذار باشد. پس با ما همراه شوید.

کامپوزیت دندان و لمینت هر دو روش هایی برای ایجاد لبخندی زیبا هستند اما باید بدانید که کامپوزیت هزینه کمتری نسبت به لمینت دارد و برای کسانی که نمی خواهند هزینه زیادی برای این کار پرداخت کنند بهترین انتخاب می باشد و مهم تر از همه اینکه کامپوزیت دندان توسط خود دندانپزشک ساخته می شود و در یک جلسه می توانید از دندان هایی زیبا برخوردار شوید اما لمینت دندان در لابراتوار ساخته می شود و این پروسه زمان بر خواهد بود بنابراین اگر عجله دارید باز هم کامپوزیت بهترین گزینه است.

یکی از مهم ترین دلایل انتخاب کامپوزیت به جای لمینت می تواند آسیب نرسیدن به دندان ها باشد همان طور که می دانید برای نصب لمینت لازم است مقداری از مینای دندان تراشیده شود و بیشتر کسانی که می خواهند از لمینت برای داشتن لبخندی زیبا استفاده کنند همیشه به دلیل آسیب رسیدن به دندان های طبیعی دچار شک و دودلی می شوند اما یکی از روش های جایگزین استفاده از کامپوزیت دندان است که هیچ آسیب به دندان ها وارد نمی شود اما باید اجازه دهید دندانپزشک زیبایی شما تشخیص دهد کدام روش برای شما مناسب تر خواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید