آیا لمینت دندان مضر است

آیا لمینت دندان مضر است

اگر با لمینت دندان آشنا باشید، حتما می دانید که می توانند راهی عالی برای رسیدن به لبخند ایده آل شما باشند. با این حال ، بسیاری از بیماران دندانپزشکی زیبایی قبل از درمان از دندانپزشک می پرسند که آیا لمینت دندان مضر است ؟ آیا لمینت دندان هایشان را خراب می کند ؟ جای نگرانی نیست ، جواب منفی است! زیبادنت در این مطلب در مورد چرایی آن به طور مفصل صحبت خواهد نمود. لمینت دندان پوسته های نازکی هستند که برای بهتر نشان دادن سطح دندان شما متصل می شوند.

بیشتر بدانید : آیا لمینت دندان درد دارد

آیا لمینت دندان خوب است

آیا لمینت دندان مضر است

یکی از متداول ترین سوالات درباره لمینت دندان این است که آیا لمینت، دندان های واقعی را خراب می کنند؟ خیر ، لمینت دندان های طبیعی شما را خراب نمی کند! در حقیقت ، آنها به گونه ای طراحی شده اند که روی دندانهای شما قرار می گیرند و ظاهر زیبایی به دندان های شما می بخشند. اولین قدم برای درک اینکه لمینت، دندان های واقعی شما را آزار نمی دهد یا خراب نمی کند ، درک نحوه عملکرد لمینت دندان است.

هنگامی که برای انجام لمینت با یکی از دندانپزشکان زیبایی ملاقات می کنید ، لمینت سفارشی متناسب با لبخند دقیق شما طراحی می شود. لمینت ها با ماده خاصی به دندانهای طبیعی شما متصل می شوند که با اشعه سفت می شوند. بعد از اینکه به دندانها متصل شدند ، توسط دندانپزشک زیبایی شکل گرفته و صیقل داده می شوند تا زمانی که کاملاً کامل شوند!

بنابراین اکنون که در مورد نحوه کارکرد لمینت دندان بحث کردیم ، بیایید در مورد چگونگی تأثیر آنها بر روی دندان های شما صحبت کنیم. اول از همه ، مواد استفاده شده برای اتصال آنها به دندان های شما برای دندان های طبیعی مضر نیست. این بدان معناست که چسباندن لمینت، دندان ها را خراب نمی کند و به دندان های طبیعی صدمه نمی زند. ثانیا ، لمینت ها مانند مینای دندان های طبیعی عمل نمی کند و این در واقع یک مزیت محسوب می شود زیرا مانند دندان های طبیعی لک قهوه و مایعات تیره را جذب نمی کند، همچنین فوق العاده سخت هستند و باعث می شوند مقاومت آنها در برابر آسیب بیشتر از دندانهای طبیعی باشد.

لمینت ها پوسته های نازکی هستند که برای بهتر نشان دادن سطح دندان متصل می شوند. لمینت ها معمولاً بین ۷ تا ۱۵ سال دوام می آورند. در صورت ترک یا تراشه شدن نمی توان آنها را ترمیم کرد.

ماندگاری لمینت چقدر است؟

روکش های لمینت، دندان های لکه دار و آسیب دیده را می پوشاند. روکش های لمینت که معمولاً از پرسلن ساخته می شوند ، روی سطح دندان نصب می شوند تا سطح صاف ، زیبا و درخشندگی طبیعی به دندان بدهند. در مقابل تمام خوبی های این روش درمانی لازم است درباره نقاط ضعف لمینت های دندان هم توضیح دهیم. هنگامی که دندان های شما تراش داده شده یا آسیب دیده است ، لمینت راهی برای زیبایی دوباره آنها است. لمینت دندان مواد نازکی هستند که قسمت جلوی دندان را می پوشانند تا اندازه ، شکل ، رنگ یا طول آن تغییر کند.

  • لمینت ها در صورت تراشه یا ترک خوردگی قابل ترمیم نیستند
  • در صورت ابتلا به بیماری های لثه ، ضعف دندان ها یا سایر موارد ، لمینت گزینه مناسبی برای زیباسازی لبخندتان نیست افرادی که دندان های خود را خرد می کنند ممکن است کاندیداهای خوبی برای لمینت نباشند
  • هزینه لمینت ها از کامپوزیت بیشتر است
  • دندان های طبیعی ممکن است به درجه حرارت سرد و گرم حساس تر شوند
  • ممکن است لمینت ها دقیقاً با رنگ دندان های دیگر شما مطابقت نداشته باشد. اگر قصد سفید کردن دندان های خود را دارید ، باید این کار را از قبل انجام دهید
  • اگر دندان دارای لمینت خراب شود ، ممکن است لازم باشد تاج آن را جایگزین کنید
  • یک نقطه ضعف احتمالی برای درمان لمینت این است که معمولاً فرآیند برگشت ناپذیری است ، زیرا برای قرار دادن پوسته لازم است مقدار کمی مینای دندان را از دندان تراشیده شود.
  • همچنین ، دندانپزشک ممکن است به شما توصیه کند از برخی غذاها و نوشیدنی هایی که باعث لکه دار شدن یا تغییر رنگ لمینت ها می شود مانند قهوه ، چای خودداری کنید.
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید