آیا لمینت دندان خوب است

آیا لمینت دندان خوب است

اگر می خواهید پاسخ سوال آیا لمینت دندان خوب است را بدانید ابتدا لازم است بدانید لمینت دندان چیست؟ لمینت دندان (لمینت پرسلین که به ونیرهای پرسلین معروف هستند) پوسته ای نازک است که بر اساس نیاز فرد توسط مواد رنگ دندان طراحی می شود. این پوسته ها به منظور تغییر رنگ ، شکل ، اندازه یا طول آنها و بهبود ظاهر به سطح جلوی دندان ها متصل می شوند. ورقه پرسلین ساخته شده از لایه های مختلف ظریف چینی است که با مینای دندان طبیعی و لایه چسبناک جایگزین می شوند. برخلاف تصورات عمومی ، برای ساخت لمینت دندان ، همیشه نیازی به تراشیدن دندان نیست و در صورت انتخاب روش درمانی مناسب توسط دندانپزشک، فقط برخی از نیازهای آماده سازی برای جاسازی لمینت ها بدون آسیب رساندن به دندان های طبیعی محدود می شود.

آیا لمینت دندان خوب است

علاوه بر جنبه زیبایی ، عملکرد صحیح لمینت نیز مهم است همچنین اتصال صحیح و قوی دندان های طبیعی و لمینت بسیار ضروری است. دندانپزشک پس از نصب لمینت، از رزینهایی استفاده می کند تا لمینت با چشمک زدن اشعه مخصوص محکم شود. حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که آیا لمینت دندان می تواند دندان های شما را خراب کند؟ خیر ، اگر دندانپزشک دانش و تجربه کافی داشته باشد، دندان های طبیعی شما آسیب نمی بینند.

دندانپزشک ابتدا دندان های شما را معاینه می کند تا مطمئن شود لمینت دندان برای شما انتخاب مناسبی است. اگر دندانپزشک تشخیص دهد که لمینت انتخاب مناسبی برای شما نیست ، وی گزینه های دیگری مانند روکش کامپوزیت ، ارتودنسی ، سفید شدن دندان یا بلیچینگ را به شما پیشنهاد می دهد. شما باید اطلاعات کافی در مورد همه گزینه ها داشته باشید تا بتوانید بهترین راه را انتخاب کنید.

فیلم تراش دادن دندان برای لمینت

مزایای لمینت دندان را می دانید ؟

از آنجا که لمینت برای همه مانند دندانهای اصلی و به صورت جداگانه ساخته شده است ، بنابراین تشخیص تفاوت بین دندان لمینت و دندان طبیعی غیرممکن است. لمینت ها برخلاف دندان های طبیعی ، در برابر لکه های چای و قهوه مقاوم هستند ، زیرا از مواد پیشرفته برای ساخت آنها استفاده می شود. لمینت ها مقاوم هستند و می توانند انتخاب خوبی برای سفید شدن دندان ها باشند.

بیشتر بدانید : آیا لمینت دندان درد دارد

نگهداری از لمینت دندان کاملاً ساده است و باید با مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به عنوان دندان اصلی با آن رفتار کنید. معمولاً دندانپزشک به شما پیشنهاد می کند از خمیر دندانهای حاوی فلوراید غیر ساینده استفاده کنید. برای بررسی عملکرد و واکنش دهان به لمینیت ها ، باید یک هفته پس از نصب به دندانپزشک مراجعه کنید. حتی اگر با لمینت ها مشکلی نداشته باشید ، اما برای بررسی سلامت دهان و دندان باید بعد از یک هفته به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر عادت دارید دندان های خود را ساییده یا فشار دهید، دندانپزشک به شما پیشنهاد می کند از محافظ دندان استفاده کنید تا دندان شما از آسیب دیدگی هنگام خواب محافظت شود.

همچنین باید به طور مداوم به دندانپزشک مراجعه کنید ، زیرا لمینت باید توسط خمیر مخصوص غیر ساینده جلا داده شود. دندانپزشک باید دندان های شما را در مدت زمان کوتاه بررسی کند ، بنابراین می تواند هر نشانه کوچک خرابی را پیدا کند.

روش ساخت لمینت دندان

روند ساخت لمینت دندان از مراحل مختلفی تشکیل شده است:

مرحله اول: در یک جلسه مراحل آماده سازی مورد نیاز بر روی دندان ها با دقت بالا انجام می شود که با دقت میلی متر اندازه گیری می شود.

مرحله دوم: در همان جلسه دندانپزشک از هر دو دندان فک شما (حتی برای انجام لمینت فقط برای دندانهای یک فک) یک مدل می سازد. بقیه مراحل حدود یک هفته و به جلسه دیگر موکول می شود.

در همین حال ، قالب ها به آزمایشگاه ارسال می شوند ، ورقه ها به صورت پوسته ظریف ساخته می شوند و برای ایجاد زیباترین ، براق ترین و شفاف ترین و شبیه مینای دندان در کوره روی بلوک چینی قرار می گیرند.

در جلسه دوم ، لمینت ها روی دندان ها قرار می گیرند و با چسب بسیار قوی روی سطح دندان متصل می شوند. در صورت نصب صحیح در تمام مراحل ، لمینت ها با دندان ها یکپارچه هستند ، هیچ شکاف و نابرابری وجود ندارد و می توانید از نخ دندان برای تمیز کردن لمینت ها مانند دندان های طبیعی استفاده کنید. بدیهی است که برای ایجاد چهره طبیعی و محافظت از سلامت دندان ، دقت دندانپزشکی و همکاری با آزمایشگاه متخصص ضروری است و همچنین استفاده صحیح از مواد مناسب بسیار موثر و شایسته است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید