آیا بلیچینگ ضرر دارد

آیا بلیچینگ ضرر دارد

با توجه به سفید شدن دندان هایتان قبل از انجام بلیچینگ حتما در مورد خطرات احتمالی و یا آیا بلیچینگ ضرر دارد یا خیر با دندانپزشک خود صحبت می کنید به خصوص اگر قصد دارید دندان های خود را با استفاده از بلیچینگ در خانه سفید کنید. به طور کلی ، سفید شدن دندان حداقل در ۹۰ درصد بیماران موفقیت آمیز است. به عنوان یک قانون سرانگشتی ، دندان های زرد رنگ به خوبی به سفید شدن پاسخ می دهند ، در حالی که دندان های قهوه ای رنگ پاسخ نمی دهند. لکه های خاکستری ناشی از سیگار کشیدن ، مصرف تتراسایکلین یا فلوروز (بلعیدن مقدار زیادی فلوراید) به احتمال زیاد با سفید شدن دندان تغییر نمی کند.

کیا بلیچینگ دندان انجام دادن

آیا بلیچینگ ضرر دارد

خطرات مرتبط با سفید شدن دندان شامل حساسیت دندان و آسیب به ریشه دندان است. دندانپزشکان ممکن است بتوانند پیش بینی کنند که آیا در این روش با مشکل روبرو هستید یا حساسیت دارید. همچنین ممکن است با توصیه برخی روش ها و خمیردندان هایی که برای درمان دندان های حساس طراحی شده اند ، بتوانند به شما در کاهش حساسیت کمک کنند. دندانپزشکان همچنین می توانند علائم آسیب ریشه ناشی از سفید شدن دندان را بررسی کرده و در صورت تشخیص به موقع بیماری را درمان کنند.

چرا دندان ها تغییر رنگ داده و تیره یا زرد می شوند؟ قسمت داخلی دندانها به طور معمول با گذشت زمان تیره می شوند. علاوه بر این ، عادات شخصی مانند استفاده از تنباکو یا نوشیدن قهوه و چای می تواند باعث ایجاد لکه شود. همچنین برخی از داروها می توانند باعث تغییر رنگ دندان ها شوند. تمیز و سفید کردن دندان ها در مطب دندانپزشکی اغلب می تواند لکه های خارجی را از بین ببرد و باعث سلامت دهان و دندان شود. قبل از تصمیم گیری برای سفید کردن دندان ها ، حتماً برای تمیزکاری و معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید. ممکن است دریابید که تمیزکاری حرفه ای تنها چیزی است که برای شما لبخند سفیدتر و روشن تری به ارمغان می آورد.

اگر در دندانهای جلویی خود از لمینت و یا کامپوزیت به منظور سفید شدن دندان و تقویت لبخندی زیبا استفاده کرده اید بهتر است بدانید بلیچینگ تاثیری در رنگ این مواد نخواهد داشت. در این شرایط ، ممکن است بخواهید گزینه های دیگر مانند روکش دندان یا ترمیم لمینت و کامپوزیت را انتخاب کنید.

مراقبتهای بعد از بلیچینگ دندان

آیا بلیچینگ گزینه مناسبی برای شماست؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید دندان های خود را بلیچینگ کنید، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید: دندانپزشک شما چه توصیه ای می کند؟ همه لکه ها با استفاده از سفیدکننده یا درمان بلیچینگ سفید و روشن نمی شوند و دندانپزشک می تواند به شما راهنمایی کند. اگر دندان های حساس ، لثه یا دندانهایی با مینای دندان فرسوده دارید ، دندانپزشک ممکن است شما را از درمان بلیچینگ دندان دلسرد کند. آیا شما باید تحت درمان حرفه ای باشید یا از بلیچینگ در خانه استفاده کنید؟ درمان بلیچینگ می تواند توسط دندانپزشک در مطب یا خانه انجام شود. اگر تصمیم ندارید که از خدمات دندانپزشکی زیبایی استفاده نمایید، به خاطر داشته باشید که عادات خوب بهداشت دهان و دندان مانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن و معاینات منظم و تمیز کردن دندان ها باعث می شود لبخند شما روشن و سالم باشد.

مطمئن ترین روش برای داشتن دندان هایی سفید کدام است ؟

روشها و محصولات زیادی برای سفید شدن دندانها در دسترس است. ممکن است در مورد اینکه چه چیزی استفاده کنید و کدام یک از آنها بی خطر است گیج شوید. ممکن است یک روش خاص برای سفید کردن دندانها براساس یک یا چند عامل انتخاب کنید ، از جمله:

نوع تغییر رنگ

هزینه های درمان

روش درمان

سن (این مربوط به کودکان است)

سابقه دندانپزشکی ، از جمله پرکردن و تاج دندان

بخاطر داشته باشید ، مدت زمانی که برای سفید شدن دندان های شما لازم است به نوع تغییر رنگ و روش استفاده از آن برای سفید شدن دندان ها بستگی دارد. دندانپزشک می تواند از روشهای مختلفی برای سفید کردن دندانهای شما در مطب یا در خانه استفاده کند. به طور کلی ، دندانهای شما را با کاربامید پراکسید سفید می کنند. این ماده به پروکسید هیدروژن و اوره تجزیه می شود و در واکنش شیمیایی رنگ دندان را هدف قرار می دهد. بلیچینگ دندان یک روش ایمن برای سفید کردن دندان ها است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید